AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 254 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtr widoku

Magister ✭ ✭ ✭

Pytanie zapewne o podstawy, ale nie mam pewności w jaki sposób zdefiniować filtry, aby pokazywać wyłącznie informacje na temat ruchu pochodzącego z konkretnego źródła. Ruch ten może pochodzić z domeny "domena.pl" i to robię przez filtr typu include i podaną domenę "domena\.pl" dla Referral.

Możliwy jest jednak też ruch, który przyjdzie z innej domeny, ale z parametrem "xyz" w linku - podpowiecie jaki filtr zastosować, aby ten ruch również został uwzględniony w tym samym widoku?

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Filtr widoku

Wschodząca Gwiazda
Możesz spróbować zrobić to tak:
1. utwórz sobie jakiś niestandardowy wymiar z zakresem na sesję, który potem będziesz wykorzystywał do uwzględniania określonego ruchu w filtrach
2. utwórz niestandardowy filtr zaawansowany w którym jako Pole A wybierzesz źródło kampanii i wpiszesz adres domeny odsyłającej, a jako dane wyjściowe wybierz niestandardowy wymiar, jaki utworzyłeś i przypisz mu jakąś wartość - np. "include"
3. zrób to samo co w punkcie 2 dla drugiej domeny, którą chcesz uwzględnić, ale dodatkowo dla Pole B wybierz Identyfikator URI żądania i wpisz ten parametr, który będzie w linku (np. xyz), a poniżej zaznacz "Wymagane pole B" i też jak w kroku 2 jako pole wyjściowe ustaw swój niestandardowy wymiar na wartość internal
4. utwórz niestandardowy filtr typu "uwzględnij", w którym jako pole wybierz swój wymiar niestandardowy i jako wartość wpisz internal, czy cokolwiek tam ustawisz we wcześniejszych dwóch filtrach.

Zasada działania tego mechanizmu jest taka, że celem pierwszego i drugiego filtra jest wyłapanie kwalifikującego się ruchu i ustawienie wymiaru niestandardowego, który dzięki zakresowi na sesję będzie potem uwzględniony we wszystkich hitach w danej sesji, a następnie 3 filtr ma za zadanie uwzględnić tylko ruch, który ma ten wymiar ustawiony na określoną wartość.

Teoretycznie powinno zadziałać. Ale 100% gwarancji nie daję Emotikon: Szczęśliwy
Musisz odczekać najlepiej dobę, zanim zaczniesz wyciągać wnioski, gdyż ze względu na utworzenie nowego wymiaru i rodzaj filtrów dane będą wymagały przetworzenia.

Daj znać, czy zadziała to czy nie. Ja robię swoje testy w międzyczasie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Filtr widoku

Wschodząca Gwiazda
Możesz spróbować zrobić to tak:
1. utwórz sobie jakiś niestandardowy wymiar z zakresem na sesję, który potem będziesz wykorzystywał do uwzględniania określonego ruchu w filtrach
2. utwórz niestandardowy filtr zaawansowany w którym jako Pole A wybierzesz źródło kampanii i wpiszesz adres domeny odsyłającej, a jako dane wyjściowe wybierz niestandardowy wymiar, jaki utworzyłeś i przypisz mu jakąś wartość - np. "include"
3. zrób to samo co w punkcie 2 dla drugiej domeny, którą chcesz uwzględnić, ale dodatkowo dla Pole B wybierz Identyfikator URI żądania i wpisz ten parametr, który będzie w linku (np. xyz), a poniżej zaznacz "Wymagane pole B" i też jak w kroku 2 jako pole wyjściowe ustaw swój niestandardowy wymiar na wartość internal
4. utwórz niestandardowy filtr typu "uwzględnij", w którym jako pole wybierz swój wymiar niestandardowy i jako wartość wpisz internal, czy cokolwiek tam ustawisz we wcześniejszych dwóch filtrach.

Zasada działania tego mechanizmu jest taka, że celem pierwszego i drugiego filtra jest wyłapanie kwalifikującego się ruchu i ustawienie wymiaru niestandardowego, który dzięki zakresowi na sesję będzie potem uwzględniony we wszystkich hitach w danej sesji, a następnie 3 filtr ma za zadanie uwzględnić tylko ruch, który ma ten wymiar ustawiony na określoną wartość.

Teoretycznie powinno zadziałać. Ale 100% gwarancji nie daję Emotikon: Szczęśliwy
Musisz odczekać najlepiej dobę, zanim zaczniesz wyciągać wnioski, gdyż ze względu na utworzenie nowego wymiaru i rodzaj filtrów dane będą wymagały przetworzenia.

Daj znać, czy zadziała to czy nie. Ja robię swoje testy w międzyczasie.
Tomasz Ciepłucha

Filtr widoku

Nowicjusz ✭ ✭

Pozwólcie że zapytam tutaj:

Udostępniam jednej osobie "okrojony" widok w GA. Zrobiłam to w następujący sposób: skopiowałam swoj widok danych i nałożyłam na niego 2 filtry:

uwzględnij źródło:

\(direct\)|google|xxx

oraz 2 filtr - wyklucz medium:

cpc

problemem jest to, że nie zgadza się liczba konwersji między moim widokiem a tym skopiowanym i 'okrojonym'. Różnica jest mała. Zazwyczaj 1-2 konwersje dla wybranego okresu.

W obu przypadkach liczbę konwersji sprawdzam w raporcie Konwersje->Ścieżki wielokanałowe->najważniejsze ścieżki konwersji. Wymiar podstawowy ustawiam na ścieżka źródła/medium i wpisuję wyrażenie regularne.

regex: (01\.xxx1\.com / referral|xxx2 / retargeting|xxx2 / [^/]*)(.(([^/]* / organic.?)|(\(direct\) /
\(none\).?))*)?$

Z czego może to wynikac?

Filtr widoku

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Cześć!

Mam zbliżony problem, dlatego nie będę otwierał nowego wątku.

Stworzyłem kilka widoków uwzględniających różne wersje językowe strony (Widok PL, Widok EN, Widok DE, Widok FR, Widok IT) dla witryny za pomocą nałożenia filtru uwzględniającego ruch do podkatalogów - odpowiednio: */pl, */en, */de, */fr, */it.

Teoretycznie zlicza mi dane, odwiedzane witryny itd., jednakże nie zgadza mi się łączna ilość poszczególnych danych. Po zsumowaniu np. wszystkich sesji dla poszczególnych języków mam 670 sesji, a po wybraniu widoku "Wszystkie dane witryny" mam sesji 1100. Oczywiście wszystkie dane dla tego samego okresu. Nie posiadamy więcej języków strony.

Zastanawiam się gdzie się podziały brakujące sesje... Potraficie rozwikłać tę tajemnicę?

Pozdrawiam

Filtr widoku

Wschodząca Gwiazda

Jakub - wejdź do widoku niefiltrowanego i tam przejdź do raportu Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony.

Następnie nad tabelą po prawej stronie obok pola wyszukiwania kliknij "zaawansowane" by przejść do filtrowania zaawansowanego.

I skonfiguruj następujący filtr:

Wyklucz Strona Dopasowanie do wyrażeń regularnych /(pl|en|de|fr|it) i po zastosowaniu tego filtru zobacz co Ci zostanie.

Swoją drogą jak dokładnie wygląda Twój filtr? Najlepiej wrzuć zrzut ekranu. Pytam dlatego, że np. '*/pl' wygląda na nieprawidłową konfigurację.

Tomasz Ciepłucha