Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtr po niestandardowym wymiarze w raportach na żywo nie działa

Wschodząca Gwiazda

Zauważyłem problem tak jak w temacie - filtrowanie po niestandardowym wymiarze nie działa w raportowaniu na żywo.

Filtr jest na pewno poprawnie skonfigurowany bo jego działanie jest odzwierciedlone we wszystkich pozostałych raportach (porównywałem filtrowany i niefiltrowany widok).

Natomiast jak jestem na filtrowanym widoku to w raporcie na żywo dane nie są filtrowane i nie wiem dlaczego.

Nie jest to dla mnie jakiś ogromny problem (gorzej gdyby było na odwrót), ale coś tu nie działa jak powinno.

Czy ktoś korzysta z filtrowania danych po niestandardowym wymiarze i zaobserwował u siebie to samo?

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Filtr po niestandardowym wymiarze w raportach na żywo nie działa

Wschodząca Gwiazda
Chyba znalazłem odpowiedź na mój problem.
Wychodzi na to, że raporty na żywo po prostu nie obsługują niestandardowych wymiarów.

Znalazłem o tym bardzo krótką notkę na stronie pomocy:
https://support.google.com/analytics/answer/1638635?hl=pl

"Raporty na żywo a poszerzanie zakresu danych
Raporty na żywo nie zawierają danych o rozszerzonym zakresie ."

W wersji angielskiej jest to trochę bardziej zrozumiałe:
"Real-Time and Dimension Widening
Real-Time reports do not display widened dimensions."

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Zrzut ekranu 2014-10-08 o 10.09.52.png

Wschodząca Gwiazda
Zauważyłem tą informację już kilka dni temu, jednak do weekendu jeszcze trochę czasu jest.
Więc nie sądzę, by to było problemem, ale poczekam do poniedziałku i wówczas będę się martwił.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Filtry tez moga dzialac z opoznieniem...

Wschodząca Gwiazda
Przeczytałem w pomocy, że działanie filtru w widoku na żywo może być widoczne dopiero po kilku godzinach, ale to minęły już dwa dni.
Poza tym dodałem swój adres IP i już po kilku minutach mnie wycięło. Ale mam jeszcze kilka pomysłów co może być przyczyną, które właśnie testuję.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Wyrazenie RegEx w filtrze dales?

Wschodząca Gwiazda
Filtr ma działać w oparciu o konkretną wartość, a dokładnie ma filtrować ruch, który ma dimension1 ustawione na wartość 1.
Więc nie ma mowy o pomyłce, gdyż tak jak pisałem wcześniej we wszystkich raportach filtr działa.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Chyba znalazłem odpowiedź na mój problem.
Wychodzi na to, że raporty na żywo po prostu nie obsługują niestandardowych wymiarów.

Znalazłem o tym bardzo krótką notkę na stronie pomocy:
https://support.google.com/analytics/answer/1638635?hl=pl

"Raporty na żywo a poszerzanie zakresu danych
Raporty na żywo nie zawierają danych o rozszerzonym zakresie ."

W wersji angielskiej jest to trochę bardziej zrozumiałe:
"Real-Time and Dimension Widening
Real-Time reports do not display widened dimensions."

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Jak zajrzysz do raportu RT to nie ma tam (poki co) zakladki, linka mowiacego o DW, ale to nie oznacza, ze danych filtrowanych nie zobaczysz w RT. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

BTW prosta metoda by to zalatwic to zajrzenie do raportow w danym, filtrowanym widoku czy zbieraja dane po Twoich DW. 

Wschodząca Gwiazda
No właśnie tak to jest napisane, że trudno wyciągać jednoznaczne wnioski. Niemniej w połączeniu z tym, że w raporcie na żywo mimo działającego filtra widzę sesje, które powinny być odfiltrowane wnioskuję, że to jednak tak ma być i błędu nigdzie nie ma.

W filtrowanym widoku gdy włączę jako dodatkowy wymiar w raporcie ten niestandardowy wymiar zdefiniowany przeze mnie to normalnie mam dane i to co powinno być odfiltrowane to tego nie ma więc wszystko działa jak należy.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Czy ten kod zadziała? Chce zrobić event w GA bez GTM. 

<input style="clear:both; display:block; width:254px; margin-top:5px;" type="submit" value="Wyślij mi materiały" onClick="ga('send', 'event', 'Videos', 'play', 'Fall Campaign');" > </form>
?

Wschodząca Gwiazda
Powinno zadziałać, ale najlepiej będzie jak wstawisz kod na stronę i sprawdzisz w raportowaniu na żywo w zdarzeniach czy po kliknięciu będzie zdarzenie.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Kamil tylko pamiętaj, że jeżeli masz weryfikację formularza, to wywołanie powinno nastąpić po wysłanym formularzu a nie po naciśnięciu przycisku "submit", bo będzie ci nadmiarowo zliczało zdarzenia. Adaśko