Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dziwny ruch odsyłający z platformy Blogger

Nowicjusz ✭

Cześć,

mam pytanie odnośnie dziwnego ruchu ze źródła 'Social' - jednego (tylko jednego dnia w ciągu całego miesiąca) miałem z tego źródła 22 wejścia, czas sesji 0:00, wsp. odrzuceń 100%. Da się jakoś filtrować jakoś taki ruch? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartek M
lipca 2016

Dot.: Dziwny ruch odsyłający z platformy Blogger

Wschodząca Gwiazda
Włącz sobie w raporcie Pozyskiwanie > Cały ruch > Kanały wymiar dodatkowy "Nazwa hosta" i sprawdź, czy nie będziesz tam mieć wartości typu (not set) lub innych niż nazwa Twojej domeny. Jeżeli tak będzie to znaczy, że do Twojej usługi GA jest przesyłany spam z pominięciem Twojej strony WWW.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Możliwe, że boty mogły się zainteresować Twoją stroną, bądź jakieś celowe działania innych użytkowników. Bounce rate wynosi 100%, ponieważ działanie mogło tylko polegać na tym, aby wejść na stronę i nic tam nie robić. Podobnie z czasem sesji 0:00.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartek M
lipca 2016

Wschodząca Gwiazda
Włącz sobie w raporcie Pozyskiwanie > Cały ruch > Kanały wymiar dodatkowy "Nazwa hosta" i sprawdź, czy nie będziesz tam mieć wartości typu (not set) lub innych niż nazwa Twojej domeny. Jeżeli tak będzie to znaczy, że do Twojej usługi GA jest przesyłany spam z pominięciem Twojej strony WWW.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tak też było. Poczytałem o kilku rozwiązaniach jak wyeliminować ten problem, najlepszy wydał mi się właśnie z filtrem na nazwę hosta == adres mojej witryny. Jak sprawdziłem, grubo ponad 90% wszystkich przypadków spamu w analytics miało właśnie not set w nazwie hosta. Dzięki za pomoc!