Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwie usługi w Analytics i dwie kampanie w Adwords

Student ✭ ✭ ✭

Pisałam o moim problemie w dziale Analytics ale bez odpowiedzi, pewnie tutaj szybciej się czegoś dowiem Emotikon: Szczęśliwy

Dodałam drugą kampanię (inna domena) w Adwords i w Analytics wyświetlały się wejścia na stronę z drugiej kampani, ale nie było kodu śledzenia na tej stronie.

Weszłam więc w Analytics>Administrator>Utwórz nową usługę - podany kod skopiowałam na stronę, niestety wciąż mam stan: śledzenie niezainstalowane. Próbowałam z kodem tradycyjnym i asynchronicznym (na poprzedniej domenie zadziałał ten drugi)

W pluginie SEOquake w Mozilli pokazuje, że Analytics jest zainstalowane.

Dodatkowo po dodaniu drugiej usługi w pierwszej zniknęła mi druga kampania.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Halina B
września 2015

Dot.: Dwie usługi w Analytics i dwie kampanie w Adwords

Student ✭ ✭ ✭

Jest OK, widać potrzebował więcej czasu na znalezienie kodu śledzenia na stronie Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Pierwsze sprostowanie Emotikon: Szczęśliwy Osoby udzielające odpowiedzi mają subskrypcje usatwioną i widzimy kto gdzie zadaje pytania. Ja np. nie mogłem od razu odpowiedzieć, dlatego cisza...  

Ale odpowiem już tutaj. Najbezpieczniej jest jeśli każda kampania dotycząca innej strony www była na oddzielnym koncie adwords - to samo tyczy się analyticsa. To rozwiązanie w jakiś sposób gwarantuje brak przenikania się danych pomiędzy dwiema różnymi stronami.

Co do Twojego problemu to czy na pewno dobrze dodałaś nową domenę i wygenerowałaś kod analyticsa?

A i jeszcze kwestia znikania kampanii...  tego nie rozumiem. Co dokładnie się stało?

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Wiem, że lepiej dwa konta, ale to tak chwilowo, dla testu.

Domenę chyba dobrze dodałam, ciężko tam coś sknocić Emotikon: Szczęśliwy Adres jest ok, kod się wygenerował taki sam jak w pierwszej kampanii tylko z 2 na końcu w tamtej jest 1.

Przed dodaniem drugiej usługi pokazywały mi się raporty z Kampanii1 i Kampanii2 po dodaniu przestało pokazywać Kampanię2.

Najlepszy Współtwórca
Niech wypowiedzą się mądrzejsi w kwestii analyticsa, ale czy nie jest tak, że kampania nr 2 to właśnie te druga strona, dla której wygenerowałaś kod? Sądzę, że po zweryfikowaniu kodu w nowej usłudze będziesz widziała te dane.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

No właśnie też tak myślę, ale niestety Stan: Śledzenie niezainstalowane

W jakie sposób pokazywało mi raporty Kampanii2 jak nie dodawałam strony do Analytics ?

Student ✭ ✭ ✭

Co najlepsze weryfikacja witryny podczas dodania do Webmasters Tool wyszła pozytywnie właśnie dzięki temu, że jest kod śledzenia na stronie.

Najlepszy Współtwórca
Obecnie Google Analytics zassysa dane o calym koncie AdWords. Stad masz informacje o ruchu z kampanii nr 2.
Tak jak Dominiki zasugerowal powinnas miec 1 konto Adwords na 1 domene, zeby miec porzadek w danych.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Halina B
września 2015

Student ✭ ✭ ✭

Jest OK, widać potrzebował więcej czasu na znalezienie kodu śledzenia na stronie Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Jeśli jednak sytuacja miała by pozostać w obecnym stanie można zastosować filtry w widokach danych. Ale trzeba pamiętać o ich aktualizacji wraz ze zmianami w kampaniach (np zmiana zazwy lub dodanie nowej). Tak więc pomimo istnienia takiej możliwości lepszym rozwiązaniem jest zaproponowane przez Dominika 1 domena - 1 konto.

Najlepszy Współtwórca
Leszku, troche w GA sie zmienilo. 1 konto nie zawsze oznacza przypisanie do 1 domeny.
Google sugeruje przypisywanie w uslugach roznych domen. Uslugi sa przypisywane do poziomu konta. Ale oczywiscie wszystko zalezy od indywidualnych preferencji i sposobu mierzenia danych.

Najlepszy Współtwórca
Nie oznacza ale w skrajnych przypadkach zmiany właściciela domeny / biznesu nie dajemy dostępu nowemu właścicielowi do konta z innymi naszymi biznesami Emotikon: Smutny Widoków danych czy usług nie przenosi się pomiędzy kontami. I zawsze (może prawie zawsze) układ 1 biznes - 1 konto Analytics - 1 konto AdWords będzie wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Skrajny przypadek mnie przekonal Emotikon: Szczęśliwy

Dostajesz ode mnie gwiazdke i tag Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Podobała mi się Wasza argumentacja Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Szczęśliwy