AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwa serwisy na subdomenie i domenia - jeden Analytics

B
Student ✭ ✭

Hej,

Chciałbym dzisiaj poruszyć kwestię związaną z dwoma stronami na jednej domenie.

Aktualnie prowadzę stronę oraz sklep internetowy. Strona jest na domenie głównej strona.pl, a sklep na subdomenia sklep.strona.pl. Podpięte są dwie różne usługi do tych dwóch stron, przez co wywala mi w sklepie referral ze strony. Zależy mi również by rozróżniać ten ruch, tzn by wiedział jak zachowują się klienci na stronie oraz w sklepie. 

Moje pytanie brzmi w jaki sposób mógłbym połączyć to w jeden sposób, by transakcje miały źródło stąd skąd naprawdę pochodzą a nie z przekierowanie ze sklepu?

Wymyśliłem coś takiego i prosiłbym o skomentowanie czy to słuszna droga.

Jedna usługa na obu stronach. Dwa różne widoki z uwzględnieniem w filtrach hosta w wyrażeniach regularnych jeden z strona i jeden z sklepem. 

Pytanie czy tak zadziała oraz czy nie będzie problemów w filtrach z wykluczeniem adresu ip z mojej firmy. 

Drugie pytanie to czy jeśli mam widok na którym mam założony filtr z wykluczeniem ip, uwzględnieniem ruchu cpc to czy również zadziała uwzględnienie tylko z hosta?

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: B
września 2015

Dot.: Dwa serwisy na subdomenie i domenia - jeden Analytics

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Dobry kierunek. Potrzebujesz 3 widokow na 1 usludze:
1. Widok sklepu
2. Widok strony
3. Widok laczny sklepu i strony

Na dwoch pierwszych widokach potrzebujesz filtr uwzgledniajacy ruch do konkretnego hosta. Na trzecim widoku potrzebujesz filtr dopisujacy hosta do url.

Co do drugiej czesci posta to filtr uwgledniajacy host jak najbardziej zadziala. Pamietaj tylko o kolejnosci ustawien filtrow. Ma to znaczenie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Dobry kierunek. Potrzebujesz 3 widokow na 1 usludze:
1. Widok sklepu
2. Widok strony
3. Widok laczny sklepu i strony

Na dwoch pierwszych widokach potrzebujesz filtr uwzgledniajacy ruch do konkretnego hosta. Na trzecim widoku potrzebujesz filtr dopisujacy hosta do url.

Co do drugiej czesci posta to filtr uwgledniajacy host jak najbardziej zadziala. Pamietaj tylko o kolejnosci ustawien filtrow. Ma to znaczenie.

B
Student ✭ ✭
Na trzecim widoku potrzebujesz filtr dopisujacy hosta do url.

Powiem szczerze, że nie do końca wiem o co chodzi. W dwóch pierwszych mam host ściśle dopasowany do host z domeny i subdomeny. W łączonym myślałem, by zostawić bez filtra tak by wszystkie dane spływały razem.

W tym momencie mam taką kolejność filtrów:

1. Wykluczenie IP

2. Uwzględnienie ruchu z CPC

3. Uwzględnienie ruchu z hosta

Czy może to być z taki sposób skonfigurowane?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj,

chodzi o taki wzorzec filtra, dzieki ktoremu bedziesz rozpoznawal w zbiorczym widoku kto byl na stronie, a kto w sklepie, bo do URL dopiszesz sobie hosta:Zrzut ekranu 2014-08-09 o 09.50.38.png

Zmien kolejnosc w filtrach i w widoku np. dla sklepu podaj jako pierwszy filtr uwzgledniajacy ruch do hosta. Reszta wedle uznania Twoich priorytetow.

B
Student ✭ ✭
Hej,

Fakt, dobrze by było móc na zbiorczym widoku rozróżnić ruch z różnych stron. W jaki sposób można można uzyskać taki efekt? Czy mógłbyś jeszcze raz wstawić screen, ponieważ pokazuje się ramka z znakiem zapytania w środku?

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy
Rozwiązanie
września 2015

B
Student ✭ ✭

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

B
Student ✭ ✭

A jeszcze jedno takie pytanie: Czy na stronie może być Universal Analytics, a w sklepie zwykły kod?

Profesjonalista ✭
Może być UA i standardowy kod na jednej stronie ale muszą mieć osobne identyfikatory śledzenia (i tym samym osobne usługi, widoki itd) a chyba nie o to chodziło Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Nie. Musisz ujednolicic kody. Chodzi o to, zeby korzystac z tego samego cookie.

B
Student ✭ ✭

Sytuacja wygląda tak. Na stronie firmowej mam klasyczny kod GA, ale chciałem już przejść na GUA. W sklepie internetowym mam i klasyczny GA i GUA, ale korzystam z GA, ponieważ GUA nie zbiera mi danych dotyczących produktów, kategorii itd. w module ecommerce. 

Stąd pytanie czy mogę mieć na stronie GUA, a w sklepie klasyczny GA.

Rozumiem, że odradzacie taką sytuacje i w przypadku, gdy chciałbym korzystać z obu usług dobrze by było zainstalować na stronie oba kody GA i GUA z różnymi identyfikatorami. 

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Zainstaluj (lub programista) ecommerca dla GUA  - https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/ecommerce?hl=pl . W serwisie firmowym i sklepie możesz używać jednocześnie GA i GUA.

Adaśko