Obecnie 256 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak danych z GA

Nowicjusz ✭

Od trzech dni w statystykach widzę tylko "0", pomimo iż nic znaczącego nie zmieniałam (zarówno na stronie, jak i w ustawieniach GA), czy była może jakaś awaria?

Używam GA od 2 lat i to pierwsza taka sytuacja. Strona jest postawiona na wordpressie, dzisiaj zmieniłam wtyczkę na GA by Yoast (wcześniej miałam GA by Kevin Sylvestre), a jedyna zmienna, którą poczyniłam w ciągu ostatnich 3 dni to aktualizowanie filtrów wykluczenia (dodałam dwie spamowe domeny, aby statystyki ich nie zliczały, robię to regularnie i nigdy nie było żadnych komplikacji ani opóźnień w dostępie do danych).

Macie może jakieś pomysły co się mogło posypać? Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Brak danych z GA

Najlepszy Współtwórca
Widzę (o ile trafiłem na właściwą witrynę), że pageview wysyłane jest na wszystkich podstronach, które odwiedziłem, więc problem leży raczej w innym miejscu niż sam kod na stronie (wtyczka do GA).

Zobacz w raporcie na żywo czy pojawiają się dane (np źródło wizyt, zawartość) podczas odwiedzin na poszczególnych podstronach Twojej witryny.

1. Filtrując spam z referali wybierz pole filtru "odesłanie" zamiast
2. Warto zapisać prawidłowo znaki specjalne, czyli w tym przypadku kropkę, która w wyrażeniu regularnym jest wieloznakiem.

Przykład:
snip.to|copyrightclaims.org
snip\.to|copyrightclaims\.org

Druga sprawa to powtarzalne domeny, w których pojawia się losowa subdomena.
Zamiast: claim49474201.copyrightclaims.org|claim381811.copyrightclaims.org.....
można zapisać: .*\.copyrightclaims.org to zdecydowanie zmniejszy w przyszłości objętość filtrów i ułatwi zapanowanie nad listą filtrowanych domen.
Znaczenie tego zapisu:
pierwsza kropka to dowolny znak
* oznacza dowolną ilość poprzedniego znaku
\ zmienia kropkę "dowolny znak" w zwykłą kropkę

Przed zapisaniem zmodyfikowanego wyrażenia w filtrze, przetestuj filtr. Test działa na danych z ostatnich 7 dni. Sprawdź czy zapis, który starasz się zapisać nie filtruje Twojej domeny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jeśli nie było zmian na stronie lecz jedynie na koncie GA to obstawiam na składnię filtra.
1. Sprawdź w źródle strony czy jest widoczny kod Analytics, może aktualizacja wtyczki coś zepsuła.
2. Sprawdź wtyczką Tag Asistant (w Chrome) czy G. Analytics działa prawidłowo (wysyła pageview)
3. Podaj składnię filtra spamu, który edytowałaś

Nowicjusz ✭

Przyznam, że pierwszy raz miałam styczność z tag assistant jednak z tego co zdążyłam zauważyć - nie wszystkie podstrony wysyłają pageview. O ile główna w ogóle, podobnie jak kilka zakładek, tak poszczególne artykuły już tak.

Do filtra dopisałam wtedy: 

snip.to|claim49474201.copyrightclaims.org|claim381811.copyrightclaims.org

obecnie zmieniłam na:

a dopisałam je do jednego z dwóch filtrów, które posiadam i ten drugi to obecnie:

guardlink.org|free-social-buttons.com|floating-share-buttons.com|event-tracking.com|erot.co|guardlink.org|free-social-buttons.com|floating-share-buttons.com|event-tracking.com|erot.co|snip.to|copyrightclaims.org

niestandardowe/wykluczenie/źródło kampanii

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Najlepszy Współtwórca
Widzę (o ile trafiłem na właściwą witrynę), że pageview wysyłane jest na wszystkich podstronach, które odwiedziłem, więc problem leży raczej w innym miejscu niż sam kod na stronie (wtyczka do GA).

Zobacz w raporcie na żywo czy pojawiają się dane (np źródło wizyt, zawartość) podczas odwiedzin na poszczególnych podstronach Twojej witryny.

1. Filtrując spam z referali wybierz pole filtru "odesłanie" zamiast
2. Warto zapisać prawidłowo znaki specjalne, czyli w tym przypadku kropkę, która w wyrażeniu regularnym jest wieloznakiem.

Przykład:
snip\.to|copyrightclaims\.org

Druga sprawa to powtarzalne domeny, w których pojawia się losowa subdomena.
Zamiast: claim49474201.copyrightclaims.org|claim381811.copyrightclaims.org.....
można zapisać: .*\.copyrightclaims.org to zdecydowanie zmniejszy w przyszłości objętość filtrów i ułatwi zapanowanie nad listą filtrowanych domen.
Znaczenie tego zapisu:
pierwsza kropka to dowolny znak
* oznacza dowolną ilość poprzedniego znaku
\ zmienia kropkę "dowolny znak" w zwykłą kropkę

Przed zapisaniem zmodyfikowanego wyrażenia w filtrze, przetestuj filtr. Test działa na danych z ostatnich 7 dni. Sprawdź czy zapis, który starasz się zapisać nie filtruje Twojej domeny.

Najlepszy Współtwórca
Dodam tylko, ze wykluczanie smieciowego ruchu to zawsze problem. Dlatego filtry i ich modyfikacje powinnas testowac na widoku testowym.

Jesli chcesz sie pozbyc smieciowego ruchu pomysl o utworzeniu filtra Uwzgledniajacego ruch do swojej Nazwy hosta + zastosuj 26 fitrow stad: http://www.simoahava.com/spamfilter/

Wschodząca Gwiazda
Skoro zmieniałaś wtyczkę do GA to upewnij się, że w konfiguracji wtyczki podałaś prawidłowy identyfikator śledzenia.
Najpierw sprawdź identyfikator śledzenia, który znajdziesz po zalogowaniu na konto Google Analytics po przejściu do Administracja > Ustawienia usługi
Jest on podany na samej górze konfiguracji i ma postać UA-XXXXXX-Y
I następnie porównaj to z identyfikatorem, jaki raportuje Ci wtyczka Tag Assistant.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

@Lech Krupa Bardzo Ci dziękuję, od razu zaktualizuję dotychczasowe filtry uwzględniając Twoje uwagi. 

Raport na żywo działa i co ciekawe, pojawiły się także statystyki z dzisiejszego dnia, jakąś godzinę, może dwie po tym, jak zmieniłam wtyczkę i poprawiłam wprowadzone 2 dni temu zmiany w filtrach. Natomiast za środę i czwartek statystyki pozostają wyzerowane. Niemniej jednak najbardziej zależało mi przywróceniu funkcjonowania GA, dlatego zaktualizuję jeszcze filtry i poobserwuję przez następną dobę czy wszystko działa jak dotychczas. 

@Tomasz_C akurat Yoast umożliwia wygodną funkcję powiązania wtyczki z danymi w GA (poprzez zalogowanie), dane więc pobrano automatycznie, sprawdziłam tylko ich poprawność - wszystko było w porządku, najwyraźniej zawiniły zmiany w filtrach.