Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

95% ruchu na stronie to spam

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam mam problem gdyż 95% ruchu to ruch z usa i troche rosji dotyczący tylko strony głownej . Oprócz tego w sekcji przepływu mam dziwne adresy oraz ruch związany z wyborami trumpa.

Jak się tego pozbyć gdyzmam 98% odrzuceń 

Drugie pytanie jak w htaccess zablokować ruch  z usa i rosji  ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Ustaw sobie filtr Uwzgledniajacy ruch tylko do swojego hosta i to duzo rozwiaze. 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Niestety nie rozumiem jak to ustawić wiec tego nie zrobie, bo by wynikało że musze główną domene dodać do filtra a chyba nie o to chodzi. 

Może chociaż możesz mi pomóc i podać regułkę to htaccess która będzie  blokowała ruch z tych krajów ?

Dot.: 95% ruchu na stronie to spam

Najlepszy Współtwórca

.htaccess nic tu nie zmieni.

Zrzut ekranu 2016-11-28 o 11.38.24.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

No dobra powiedzmy że rozumie tylko tylko że problem dotyczy ruchu na głownej domenie strony. Jak dodam ją do fitlra GA nie przestanie liczyć wejsc na moją główną stronę ?

Mimo wszystko chciałbym taką regułkę spróbować dodać .

Najlepszy Współtwórca

Sporobuj. Dla bezpieczenstwa zrob ten filtr na widoku testowym. Tu uwzgledniasz ruch do calego hosta, a nie podstrony wiec bedzie dobrze.  

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nawet nie wiem o jakiego hosta chodzi Emotikon: Smutny  Czyli  w filtrze mam dodać własną domene.pl  ?

Chętnie spróbuje jakbys podął mi tą regułkę ? 

Nie mam żadnych danych skąd z jakiego ip, hosta te wejscia z jakiego miasta nic nie wiem tylko że sa z usa i co pare minut ktos wchodzi i siedzi na stronie. Te spamowe linki tworzone dodatkowo to jest mały problem  bo to tylko 2-3 % ruchu gorzej z tymi wejsciami na główną domene bo to już 90% i 100% odrzuceń Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Host = domena 

Regulke masz na screenie w jednym z postow w tym watku. Powodzenia! 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie mam żadnych danych skąd z jakiego ip, hosta domeny te wejscia z jakiego miasta nic nie wiem tylko że są z usa i co pare minut ktos wchodzi i siedzi na stronie. Te spamowe linki tworzone dodatkowo to jest mały problem  bo to tylko 2-3 % ruchu gorzej z tymi wejsciami na główną domene bo to już 90% i 100% odrzuceń Emotikon: Szczęśliwy Co w tym wypadku mam wpisać aby pozbyc/zaqblokować wejscia z usa na moją stronę ?

Najlepszy Współtwórca

Tomek dodaj sobie nowy widok w Google Analytics.

Następnie w nowym widoku przejdź do Filtry i dodaj filtr jak pokazał Maciek - pamiętaj, że musisz podać swoją domenę

np.: xyz\.pl

bądź jeśli domena jest w com.pl to

xyz\.com\.pl

sprawdź po dwóch dniach, czy na nowym widoku masz ten spamowy ruch w porównaniu ze starym widokiem

Dominik Myślak

Dot.: 95% ruchu na stronie to spam

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Przepraszam ze męcze ale co mam taki filtr zrobić ?

I on zablokuje mi ruch z usa  ?

Untitled1.jpg

Student ✭ ✭ ✭

W filtrze wybierz Uwzględnij a nie Wyklucz. Zamiast znaku . lepiej dać \. tak jak w przykładzie. Tak, zablokuje dużą część spamu, ponieważ nie są to prawdziwe wejścia na stronę a kliki wysyłane bezpośrednio do usługi Google Analytics.

Najlepszy Współtwórca

Tomek przeczytaj na spokojnie jeszcze raz nasze odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Sugerujemy Ci abyś najpierw utworzył odrębny widok - nowy widok i na nim dodał filtr.

Jeśli filtr zadziała prawidłowo i odsieje większą część spamu, to możesz go zastosować na głównym widoku (obecnym widoku).

Mając dwa widoki (jeden czysty, a drugi z filtrem) sprawdzisz jak dane zbierają się na obecnym widoku i tym nowym, na którym dodasz filtr dokładnie tak jak Ci napisaliśmy.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

No ok wykonałem procedure według waszego przykładu czekamy 2-3 dni DziękiEmotikon: Szczęśliwy 

A jak zablokować możliwosc wejscia  z wybranego kraju na moją stronę, doradzcie tą regułkę proszę bo w internecie akurat jesli chodzi o kraj nie mogę znaleźć wzoru Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ale ja tego nie rozumie co wy mówicie, zrobiłem już ten filtr pewnie na głownym i teraz mam po kilka wejsć z usa jednoczesnie.Teraz zaczęły się zkomórki 

Chyba  musze zrezygnuować z  tego GA bo to nie ma sensu tylko namieszam Emotikon: Smutny

Problem nie załatwiony jest gorzej jak było  Emotikon: Smutny