Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nowy program parnerski problemy..

Wschodząca Gwiazda

Hej, 

mam problem z migracją do nowego programu partnerskiego

jestem sobie na moim profilu,daje powiązanie z firmą i wyskakuje mi http://i.imgur.com/qdW6TJK.png,  klikam utwórz konto firmy, tam wypełniam co trzeba i klikam zapisz i kontynuuj http://i.imgur.com/R1zXh0m.png

no i tu wracam do punktu wyjścia ... http://i.imgur.com/5lQl7y7.png , 

co robie źle? z góry dzieki za pomoc

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: nowy program parnerski problemy..

Najlepszy Współtwórca
Ja założyłem/zalogowałem się na danych z MCK i miałem już niektóre elementy uzupełnione - pod dane MCK mam podczepiony egzaminy - nie miałem tych problemów.

Czy zakładacie konto partnerów na dane, na którym zdawaliście egzaminy, macie dane MCK?
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

robiłem na dwóch kontach - na jednym z egzaminami, na jednym bez i cały czas to samo "kółko" o którym pisze wyżej

Student ✭

Witaj, ja miałem pod górkę od samego początku z rejestracją.

Konto osobiste powinieneś założyć bez problemów, i po wejściu na główną stronę będzie informacja że wypełnione w 80%. W następnym kroku musisz dodać firmę, wypełniasz wszystkie dane (łączysz stronę z G+, podajesz konto MCK itd). Jak wszystko dobrze wypełnisz to firma powinna się dodać a część danych zostanie pobrana z konta firmowego na G+, jak np. logo.

Założenie konta powinieneś zatwierdzić klikając potwierdzenie z maila. Jak przebrniesz przez te kroki to wchodząc na profil będziesz miał połączony profil z firmą oraz będziesz jego administratorem.

Sprawdź dobrze adres maila bo ja miałem problem z potwierdzeniem firmy gdyż wskakiwał mi adres z nazwą alternatywną i nie dochodziło potwierdzenie.

Dobrze również pamiętać by zakładać konto z adresu z egzaminami i kontem MCC. Ponieważ te dane są pobierane do konta Partnera. Przy kombinacjach z adresami możesz mieć problemy z odpowiednią migracją danych.

Pozdrawiam, Piotr

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

W dzisiejszm hangoucie wyjaśnionych zostało sporo wątpliwości.

Magister ✭
Może nie dam wątkowi przygasnąć. Nowy program ruszył pełną parą. Jesteśmy po hangoucie. Macie jakieś komentarze czy spostrzeżenia ? Chyba, że dyskusja toczy się w innym miejscu ? Wówczas z chęcią przeskoczę. Osobiście uważam, że kierunek bardzo dobry, acz wymagający reorganizacji pracy (np. stare kampanie zrzucaliśmy do "Archiwalnego" MCK ... teraz to grzech, nowi klienci trafią do sandboxa, a do macierzy dołączą, jeśli "staną się" pewnymi klientami).
Dość zagadkowe dla mnie są wszystkie kryteria związane ze sprawdzonymi metodami czy działaniem na korzyść klientów. W tej chwili na stronie programu linki "więcej informacji" kierują do kuponów. Nie wiem czy to wypełniacz tylko, czy czas pozyskiwać klientów. Prowadząc konta dla przeróżnych branż, niektóre wymagają mniejszego lub większego zaangażowania (wykluczenia, rozszerzenia kampanii, poszukiwanie nowych słów - nie wszystko to zachodzi na raz).
W tej chwili spoglądam na moje konta i zastanawiam się co tu robić ... poza wyrzuceniem starych kont. Przyzwyczajony do wskaźników, tony danych, analiz ... teraz czuje się jak wypuszczony na morze w szalupie bez wioseł.

Magister ✭

Ze mną wszystko ok, ale mimo wszystko trochę sam sobie odpowiem i podzielę się spostrzeżeniami. Wskoczyły "ptaszki" przy wszystkich wytycznych. Mam wrażenie, że na początku były (choć pewny nie jestem), a potem dwa ostatnie punkty MIA. 

Co zrobiłem. Pojawiło się kilku klientów, ale można ich policzyć na palcach jednej dłoni. Przy okazji aktualizacji kampanii do wersji rozszerzonych, trzeba było się po nich przejść i nieco pomodyfikować. Nie odpiąłem jeszcze konta MCK, które robi za "archiwum" kont. Nic pozatym ciekawego się nie wydażyło. Inną sprawą jest, że konta które w tej chwili doszły, są typowymi kontami sezonowymi. Tak więc nie będzie kontynuacji kampanii. Zobaczymy co się wydaży. Pozdrawiam

Student ✭ ✭ ✭
Zdałam dzisiaj egzamin z reklamy w sieci wyszukiwania, a on nie pojawił się jeszcze w moim profilu Google Partners, powinnam się już martwić ?Emotikon: Mrugający

Student ✭

Zdane egzaminy pojawiają się na koncie po pewnym czasie, możesz spać spokojnie. Na pewno niebawem twój egzamin będzie widoczny.

Pozdrawiam, Piotr

Student ✭ ✭ ✭
Dobrze wiedzieć.
Egzamin rzeczywiście się zmienił, ale nadal są w nim te same pytania, które widziałam trzy lata temu.

Magister ✭ ✭ ✭
Przeważnie status egzaminu aktualizuje się po min.24h (aczkolwiek nie jest to regułą), zatem jeśli jutro dalej nie będzie widać zdanego egzaminu, daj proszę znać-sprawdzimy.

Pozdrawiam i gratuluję zdanego egzaminu Emotikon: Szczęśliwy
KarolinaP

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zarówno w starym jak i nowym programie certyfikacji czas uwidocznienia egzaminu wynosi ok 48h.

Dostaniesz powiadomienie o aktualizacji Twojego konta o wynik nowego egzaminu..