Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zniknął certyfikat Analytics z profilu Partners

Wschodząca Gwiazda

Dwa dni temu podszedłem do egzaminu Analytics w panelu Google Partners. Po zdaniu od razu pojawił mi się certyfikat, jednak nie na długo, bo dzisiaj zniknął, a na stronie Certyfikaty->Analytics widnieje info, że zdawałem egzamin i mogę go powtarzać 4 października.

Zgłosiłem to do supportu, ale na razie nie wiadomo co jest tego przyczyną i będą to dalej wyjaśniać.

Czy ktoś z Was ma lub miał kiedyś podobny problem?

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zniknął certyfikat Analytics z profilu Partners

Najlepszy Współtwórca
Czy widziales komunikat o importowaniu danych w oknie modalowym po zdaniu egzaminu? Zaakceptowales warunki z tego okna?

Wschodząca Gwiazda
Nie pamiętam, żebym miał coś takiego.
Po zdaniu pokazał mi się komunikat z wynikiem i informacją, że zaliczyłem egzamin, a pod spodem numer referencyjny i nic więcej raczej nie było.

Poza tym w panelu Partners po wejściu Podsumowanie->Moja firma na karcie raporty moge pobrać plik CSV (Raport certyfikacji egzaminu) z listą wszystkich egzaminów i tam ten mój egzamin widnieje ze statusem PASS
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Jest komunikat o imporcie danych i akceptacji warunkow. Support pewnie to jakos wyjasni.

Wschodząca Gwiazda
A wcześniej też ten komunikat był, bo przy żadnym ze zdawanych egzaminów nie pamiętam czegoś takiego, a ostatnio zdawałem w połowie lipca z reklamy video.
No chyba, że całkowicie odruchowo coś tam zaznaczałem wcześniej, ale pewnie i tym razem bym zrobił to samo.
Mam nadzieję, że support rozwiąże problem, a jak nie to trudno - podejdę jeszcze raz.
Myślałem tylko, że może komuś na forum przytrafiło się coś podobnego.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Ano przytrafiło się, nie tyle podobnego, co wręcz dokładnie to samo Emotikon: Mrugający
Próbowałem zapytać o co chodzi support, ale niestety odpowiedzi brak.
Cóż, pozostaje poczekać do 4 października i ponowić próbę...

Wschodząca Gwiazda
Na profilu Google Partners w Google+ w komentarzach do tego postu:
https://plus.google.com/+GooglePartners/posts/X633eeUP98Q
pojawiły się informacje od dwóch kolejnych osób z tym samym problemem.

Ja natomiast otrzymałem dzisiaj info z supportu, że "dział techniczny pracuje nad sprawą".

Zobaczymy co z tego wyniknie, ale jak widać coś jest na rzeczy.

A jak nie uda się wyprostować sprawy to za parę dni powtórka egzaminu z możliwością na lepszy wynik Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Dariusz - sprawdź, czy informacja o zdanym egzaminie jest już widoczna w Twoim profilu w Google Partners, bo mi się przed chwilą pojawiło.
Wysyłałem do supportu screena z wynikiem egzaminu oraz z informacjami o innych osobach, które miały to samo. Więc może wszystkim już to naprawili.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Panowie, platforma Google Partners jest caly czas rozwijana. W zeszlym roku nie bylo tylu egzaminow Emotikon: Mrugający Takie zjawiska moga miec miejsce i dobrze, bo nie milelibysmy o czym pisac Emotikon: Mrugający

Bankowo informacje o zdaniu egzaminu nie przepadaja, bo zapisuja sie w bazie danych (patrzcie wasz numer referencyjny egzaminu) wiec wszystko zostanie odzyskane Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
Dobra nasza, jest. Zatem nie trzeba będzie przymusowo poprawiać wyniku już za 4 dni...

Wschodząca Gwiazda
Chyba wszyscy Ci, którzy mieli z tym problem już widzą z powrotem info o zdanym egzaminie.
A co do zmian na platformie Google Partners to faktycznie wiele rzeczy się tam dzieje i to nie pierwszy raz, jak coś nam zniknęło, ale dobrze że wszystko jest już na swoim miejscu.
Tomasz Ciepłucha