Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[ZMIANA] Certyfikacja i egzaminy w Google Partners

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Pod koniec bieżącego tygodnia zostały wprowadzone zmiany do egzaminów i certyfikatów Google AdWords w Google Partners.

Certyfikacja AdWords pierwotnie wymagała zdania egzaminu Podstawy reklamy AdWords plus któregoś z dwóch pozostałych zaawansowanych egzaminów Reklama w sieci wyszukiwania lub Sieć Reklamowa. Dwa dodatkowe zaawansowane egzaminy, które zostały dodane w 2014 i na początku 2015 roku (Wideo i Zakupy) nie były brane pod uwagę do certyfikacji. Były osobnymi egzaminami specjalistycznymi obok np. egzaminu Analytics.

Od teraz każdy może zostać certyfikowanym ekspertem AdWords, przez zdanie egzaminu Podstawy reklamy AdWords, oraz dowolnie wybranego egzaminu zaawansowanego:
  1. Reklama w sieci wyszukiwania
  2. Reklama w sieci reklamowej
  3. Reklamy wideo
  4. Reklamy w Zakupach Google
Zmiany w certyfikacji:
  • Zmiana wymogów certyfikacji AdWords (egzamin z reklamy Wideo oraz reklamy w Zakupach Google jest od teraz brany pod uwagę do uzyskania certyfikacji AdWords).
  • Zaktualizowano nazewnictwo wszystkich egzaminów.
  • Wyrównano próg zdawalności dla każdego z egzaminów. Wynik zaliczający dla wszystkich egzaminów to 80%.
  • Skrócono okres ważności każdego z egzaminów (łącznie z egzaminem Podstawy reklamy AdWords) do 1 roku.
  • Zaktualizowano zawartość drukowanych certyfikatów Zakupy oraz Wideo.

Więcej o szczegółach zmian w egzaminach certyfikacyjnych AdWords możecie przeczytać tutaj: https://support.google.com/partners/answer/3153810?hl=pl

Dodatkowo podchodząc do egzaminu z Podstawy reklamy AdWords możecie się spodziewać nowych pytań, które dotyczą nowo wprowadzonych funkcjonalności i są bardziej praktyczne Emotikon: Mrugający

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: [ZMIANA] Certyfikacja i egzaminy w Google Partners

Magister ✭
Dzięki Maciek za to podsumowanie zmian w certyfikacji!
Pozdrawiam,
Karolina

Nowicjusz ✭
Szkoda tylko, że występują błędy i pomimo osiągnięcia poziomu zaliczenia 80% pojawia się komunikat o niezaliczeniu: "Wynik niezaliczony, uzyskałeś 80%".

Najlepszy Współtwórca
Mateusz w takim przypadku dobrze by było skontaktować się z zespołem Google Partners i pokazać im problem. Taki niezaliczony egzamin powinien być widoczny na Twoim koncie co może stanowić dowód. Ja czasem jak miałem wątpliwości, czy egzamin, a następnie tytuł zostanie nadany wręcz robiłem screen z wyniku - kiedyś, gdy wyniki nie były odnotowywane na koncie.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Zrobiłem screen i od razu wysłałem e-mail korzystając z zakładki pomocy. Kilka godzin później dostałem telefon z przeprosinami oraz informację, że wystąpił błąd. Niestety egzaminu nie chcieli mi zaliczyć ani nawet skasować tygodniowego czasu oczekiwania na ponowne podejście. Zastanawiam się czy zdawać ponownie. Mocno mnie to zniechęciło, a certyfikat stracił mocno na wartości w moich oczach. Teraz nie wiadomo czy osoby, które go posiadają zaliczyły faktycznie egzamin czy był to jedynie błąd.

Najlepszy Współtwórca
Ale dlaczego nie chcieli uznać skoro uzyskałeś minimum?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Odpowiedź jaką dostałem zarówno do prośby o zaliczenie jak i skasowanie czasu oczekiwania brzmiała: nie mamy takiej możliwości/nie możemy.

Wschodząca Gwiazda
Myślę, że to wcale nie musi być błąd - zależy jaki egzamin zdawałeś.
Jeśli był to np. egzamin z reklamy wideo gdzie są 74 pytania to np przy 59 poprawnych odpowiedziach stanowi to 79,73% - w zaokrągleniu jest to 80%, ale wynik jest poniżej 80%.
Podobnie jest z innymi egzaminami więc popatrz ile miałeś poprawnych odpowiedzi i jaki jest dokładnie wynik w procentach.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Nie pamiętam wyniku i nie przeliczyłem tego w ten sposób. Jednak konsultantka Google powiedziała mi, że to błąd systemu, a nie mój. Mniejsza o mój przypadek i tak już nic w związku z tym nie wywalczę. Kwestia tego, żeby przy następnej aktualizacji pytań i formy egzaminu poprawili też takie niedociągnięcia.

Wschodząca Gwiazda
Napisałeś, że zrobiłeś screen (rozumiem, że z wynikiem po egzaminie) - a tam przy wyniku jest też podane na ile pytań odpowiedziałeś z ilu.
A można zapytać jaki egzamin zdawałeś?
Tomasz Ciepłucha