Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przepisanie certyfikatu z agencji na osobę prywatną

Nowicjusz ✭

Cześć,

Zastanawiam się czy jest możliwość przepisania certyfikatu z agencji na osobę prywatną.

Zdawałam egzaminy pracując w agencji. Wszystko było na mail firmowy.

Teraz pracuję w firmie produkcyjnej, dla której w przyszłości będę robić kampanie. I tu wszystko wiem co i jak, bo założę im konto na adres firmowy.

Jednak certyfikat chciałabym przepisać na prywatnego maila i dalej zdawać egzaminy. Czy jest taka możliwość? Na prywatnym mailu mam już konto adwords ale nie prowadziłam tam jeszcze kampanii.

Podejrzewam, że wtedy już nie mogę korzystać z ze szkoleń Google Partners?

Byłabym wdzięczna za podpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Przepisanie certyfikatu z agencji na osobę prywatną

Najlepszy Współtwórca
Certyfikat ekspercki jest na osobe, a nie na firme. Na firme jest tylko badge Google Partners.

Nowicjusz ✭
No to świetnie.
Tylko nie mam dostępu do konta firmowego już a na moim prywatnym jest info że muszę od nowa zdawać egzaminy. Jak to formalnie rozwiązać?

Najlepszy Współtwórca
Ostatnio pozmienialy sie daty waznosc egzaminow. Wszystkie maja waznosc 12 miesiecy, wiec kto wie czy na koncie firmowym ich waznosc nie wygasla. Najprosciej zdac egzamin od nowa. Zejdzie Ci na to mniej czasu i wynik pewnie bedziesz miec lepszy Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Podstawowy zdawałam w październiku 2014, a zaawansowany w listopadzie 2014, więc jestem świeżynką Emotikon: Mrugający
Ale jeśli nie ma innej opcji...

Magister ✭ ✭ ✭
Maciek ma rację, ale dodam jeszcze, że konto Google nawet jeśli jest założone na adres firmowy to nie jest do końca kontem firmowym, gdyż oprócz loginu (e-mail firmowy) ma także hasło, które możesz znać lub też nie. Jeśli znasz hasło to nadal możesz zalogować się na to konto i zmienić adres e-mail wykorzystywany do logowania (nie da się zmienić adresu tylko w przypadku, gdy jest to adres @gmail.com - inne można zmieniać).

Cytat z pomocy: https://support.google.com/accounts/answer/69849?hl=pl
Aby zmienić adres e-mail, za pomocą którego aktualnie logujesz się na swoim koncie, wykonaj następujące czynności:
1. Wejdź na stronę główną kont Google.
2. Wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.
Kliknij link Edytuj w sekcji „Adresy e-mail”.
3. Wpisz nowy adres e-mail i aktualne hasło.
4. Kliknij przycisk Zapisz.
Na Twój nowy adres e-mail zostanie wysłana wiadomość weryfikacyjna. Aby zastosować zmiany, musisz kliknąć link weryfikacyjny znajdujący się w wiadomości. Ze względów bezpieczeństwa wiadomość potwierdzająca zostanie też wysłana na Twój poprzedni adres e-mail.

Po zmianie adresu e-mail przypisanego do konta powinnaś mieć już bardziej komfortowy dostęp do konta Google, do którego przypisany jest certyfikat (oczywiście warto zmienić wówczas również hasło).

Nie testowałem nigdy powyższego rozwiązania, ale nie widzę powodów, dla których miałoby nie zadziałać.
Maciek - co o tym sądzisz?
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Niestety nie mogę wejść w zakładkę: Kliknij link Edytuj w sekcji „Adresy e-mail”, ponieważ moje konto firmowe jest zablokowane. Widzę, że jednak nic z tego nie będzie. Dziękuję za starania.