Obecnie 138 forumowiczów jest online
Obecnie 138 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto prywatne a do MCK

[ Edytowane ]
Magister ✭

witam

Powoli zagłębiam się w adwords i chciałem założyć konto MCK, ale na meila z którego chce to zrobić miałem już kiedyś prowadzone kampanie adwords, przez co google nie pozwala założyć MCK ! czy da się to jakoś ominać ? Czy lepiej założyć osobnego meila ? Czy jeśli założe nowego meila to na którym mam przystąpić do egzaminu i używać w google partners ?

@ proszę o przeniesienie do działu GOOGLE DLA AGENCJI

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: Konto prywatne a do MCK

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

@Michał L możesz założyć MCK na koncie, które było podpięte pod inne konto AdWords.

Musisz w tym celu:

1) zaloguj się na stare konto AdWords i podepnij nowego użytkownika na prawach administracyjnych (musisz mieć drugie konto Google)

2) wyloguj się z konta AdWords i zaloguj ponownie używając danych nowego użytkownika dodanego w kroku 1)

3) usuń starego użytkownika administracyjnego, którego chcesz podpiąć pod MCK

4) utwórz konto MCK na stronie na danych konta Google odpiętego w kroku 3)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Również sugeruje rozwiązanie jakie podał Krzysztof. Jak najbardziej możesz utworzyć MCK na poprzedniego maila, ale musisz wykonać powyższe czynności by "uwolnić" starego maila od konta adwords (regulamin adwords mówi jasno o tym, że tworząc konto adwords na konkretnym mailu nie możesz utworzyć kolejnego konta adwords powiązanego z tym samym mailem) - ale jak widzisz da się to ominąć jeśli tylko pamiętasz dostępy do starego konta adwords.

Przejdź na zakładkę Moje konto >> dostępy do konta i dodaj użytkownika na prawach administracyjnych... (zaproszenie wyślij na inny adres mailowy niż ten, na który chcesz utworzyć nowego administratora)
Po otrzymaniu maila kliknij w link w tym mailu i postępuj zgodnie z instrukcją. Wystarczy, że masz jakiegoś swojego maila.

Po utworzeniu profilu (automatycznie zakładasz również konto google) otrzymasz maila, który musisz zweryfikować. W międzyczasie w panelu starego konta (zalogowany na starym mailu) odśwież bądź przejdź do zakładki Moje konto >> dostęp do konta - aktywuj nowego administratora przez przyznanie dostępu.

Po weryfikacji maila oraz przyznaniu dostępu wyloguj się ze starego maila (bądź zaloguj się na nowym mailu na innej przeglądarce) zaloguj się na nowym mailu i znowu wejdź do zakładki Moje konto >> Dostęp do konta i będziesz mógł usunąć starego administratora na mailu, którego potrzebujesz - w ten sposób "uwolnisz" starego maila.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
Zamknięcie konta AdWords uczyni go jedynie niekatywnym. Pojawi się komunikat:
"Likwidacja konta
Konto zostało zamknięte. Reklamy z tego konta nie są wyświetlane."
Jedynym znanym mi rozwiązaniem sytuacji jest utworzenie nowego konta google i na nim stworzenie nowego MCK. Niestety nie przekażesz sobie praw administracyjnych do zarządzania na stare konto.
Co do egzaminu i wyboru konta. Egzaminy mam na koncie z MCK, a nie na swoim głównym Gplusowym. Szczerze mówiąc, na chwilę obecną, nie widzę za i przeciw, gdzie stanie certyfikat. Wybrałbym chyba jednak konto MCK, jako, że można je zawsze dopiąć do "firmy".

Magister ✭
czyli mając prywatne konto z g+ i konto dla mck moje dane będą się dublować, nie bardzo służy to budowie wizerunku w przyszłości :/ @Adrian - czy w takim toku rozumowania masz np: dwa konta na g+ ?

Magister ✭
Niestety tak. Ostatnio próbowałem zamknąć konto AdWordsa, z rezultatem jak wyżej. Dzwoniłem w tej sprawie do wsparcia G. Regularne wsparcie słusznie zauważyło, że pomaga w prowadzeniu kampanii, a nie z MCK czy zamykaniu kont. Natomiast do dedykowanego wsparcia po prostu nie mam szczęścia Emotikon: Mrugający. Pozdrawiam
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

@Michał L możesz założyć MCK na koncie, które było podpięte pod inne konto AdWords.

Musisz w tym celu:

1) zaloguj się na stare konto AdWords i podepnij nowego użytkownika na prawach administracyjnych (musisz mieć drugie konto Google)

2) wyloguj się z konta AdWords i zaloguj ponownie używając danych nowego użytkownika dodanego w kroku 1)

3) usuń starego użytkownika administracyjnego, którego chcesz podpiąć pod MCK

4) utwórz konto MCK na stronie na danych konta Google odpiętego w kroku 3)

Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Również sugeruje rozwiązanie jakie podał Krzysztof. Jak najbardziej możesz utworzyć MCK na poprzedniego maila, ale musisz wykonać powyższe czynności by "uwolnić" starego maila od konta adwords (regulamin adwords mówi jasno o tym, że tworząc konto adwords na konkretnym mailu nie możesz utworzyć kolejnego konta adwords powiązanego z tym samym mailem) - ale jak widzisz da się to ominąć jeśli tylko pamiętasz dostępy do starego konta adwords.

Przejdź na zakładkę Moje konto >> dostępy do konta i dodaj użytkownika na prawach administracyjnych... (zaproszenie wyślij na inny adres mailowy niż ten, na który chcesz utworzyć nowego administratora)
Po otrzymaniu maila kliknij w link w tym mailu i postępuj zgodnie z instrukcją. Wystarczy, że masz jakiegoś swojego maila.

Po utworzeniu profilu (automatycznie zakładasz również konto google) otrzymasz maila, który musisz zweryfikować. W międzyczasie w panelu starego konta (zalogowany na starym mailu) odśwież bądź przejdź do zakładki Moje konto >> dostęp do konta - aktywuj nowego administratora przez przyznanie dostępu.

Po weryfikacji maila oraz przyznaniu dostępu wyloguj się ze starego maila (bądź zaloguj się na nowym mailu na innej przeglądarce) zaloguj się na nowym mailu i znowu wejdź do zakładki Moje konto >> Dostęp do konta i będziesz mógł usunąć starego administratora na mailu, którego potrzebujesz - w ten sposób "uwolnisz" starego maila.

Dominik Myślak

Magister ✭
Dziękuje dwóm ostatnim przedmówcą za pomoc, udało się Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam

Magister ✭
Ja również dziękuję :-). Pozdrawiam