Obecnie 152 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Partner

Magister ✭

Witam szanowne grono,

Już po EEC. Jak zwykle, nie załapałem się na ostatni wykład dotyczący nowości w programie. PKP narzuca własne terminy.

Na g+ widziałem, że pojawił się nowy temat Google Partner. Czy moge prosić szanowne grono o dwa zdania w tym temacie ? Czy zastąpi to obecny program certyfikacji firmy ? Jak się przyłączyć do nowego programu. Próbowałem przejść przez formularze, ale utknąłem na znalezieniu firmy. Od jakiego konta zacząć przy rejestracji (mck?) ?

Pozdrawiam wszystkich uczestników, tych z Polski stałych bywalców od lat,  tych nowych, jak i gości z zagranicy. Co do przemyśleń odnośnie samego dnia, zostawię to chyba na innego posta. 

Dot.: Google Partner

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Nowy sposób oceny efektywności agencji = podniesienie poprzeczki. 

Niektóre czynniki:
- współczynnik utrzymania klientów
- regularne optymalizowanie stawek
- regularne testowanie grup i reklam
- struktura konta
- wykluczające słowa
- rozszerzenia reklam
- zróżnicowanie dopasowania słów kluczowych

Na podstawie w/w parametrów wyróżnienie najlepszych agencji w wyszukiwarce partnerów.

Promowane aktywne wsparcie klientów i dbanie o ich satysfakcję, stosowanie najlepszych praktyk produktowych.

Zintegrowanie edukacji, certyfikacji, wsparcia dla agencji pod https://www.google.com/partners/

Też próbowalem założyć konto i nawet się udało. Nie widzi jednak zdanych egzmianów. Program ma ruszyc od lipca, także jest jeszcze czas.

Magister ✭

Dziękuje za odpowiedź. Czyli zakładałeś konto, używając konta Google ze zdanymi egzaminami. Czy z uruchomieniem nowego systemu certyfikacji, stary program certyfikacji wygasa ? Na stronach Google Prof (Certyfika agencji) nie ma informacji, że program zostanie przerwany czy tez porzucony. 

Przeglądając teraz status certyfikacji agencji (konto firmowe), widzę, że przy ustawieniach profilu jest opcja Google+ Integration... niestety niewypełniona. Może to jest element, który pozwoli mi wyszukać firmę przy tworzeniu profilu w GooglePartner. 

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Ja miałem od dawna połęczone konto z G+ i też firmy nie widział. Później wpisałem ID MCK na:

https://www.google.com/partners/#p_profile
https://www.google.com/partners/#p_company

Na razie jest sporo niewiadomych, Polska wprowadza Google Partners jako druga na świecie (po Kanadzie). Google Partners spina różne rozproszone wcześnije opcje (edukacja, certyfikacja, wyszukiwarka partnerów itd.) i to jest główna zmiana. Odnośnie certyfikacji to też nie do końcca rozumiem co z dotychczasowym programem i w jaki sposób kwalifikacje będą przenoszone do nowego programu.

Więcej możesz poszukać odnośnie Kanady, np. tu.

Nowe kryteria ceny agencji:

nowe-ad.jpg

Magister ✭ ✭ ✭

Witajcie,

jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, w jaki sposób kwalifikacje będą przenoszone do nowego programu, to szczegóły tego procesu są obecnie potwierdzane i póki co nie ma jeszcze potwierdzonych informacji na ten temat. Nowa platforma będzie wchodziła w życie (w Polsce) pod koniec lipca i wtedy zostaną ogłoszone już wszystkie szczegóły dotyczące migracji. 

Zatem jeszcze troszeczkę cierpliwości Emotikon: Szczęśliwy Wkrótce wszystko będzie wiadomo. 

Pozdrawiam,

KarolinaP