Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Egzamin podstawowy z AdWords - 2014

Student ✭

Dzień Dobry,

przymierzam sie do zdania egzaminu podstawowego z AdWords. Czytałam dyskusje na forum z 2013.

Czy jest ktoś, kto zdawał egzamin niedawno?

Już podczas tej dyskusji bywały rozbieżności w informacjach.

Będę bardzo wdzięczna

Pozdrawiam serdecznie

Kasia Krawczyk

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Katarzyna K
września 2015

Dot.: Egzamin podstawowy z AdWords - 2014

Magister ✭
Egzamin jest łatwy, więc bez obaw.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭
To jest OFICJALNY egzamin, więc sporo odpowiedzi musi być OFICJALNIE zgodnych z polityką Google. Zatem pomoc AdWords to najlepszy podręcznik.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Katarzyno jeśli masz konto w google dla agencji to znajdziesz tam również informacje odnośnie egzaminów i informacji.

ScreenShot837.jpg

ScreenShot838.jpg

Po kliknięciu w Szczegóły egzminu będą widoczne wykłady z wiedzą Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
wszystkie pytania dotyczą kampanii adwords - czasem ogólne pytania, a czasem bardziej precyzyjne. Nie pamiętam pytań Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Katarzyna tam są pytania praktyczne. Nie znajdziesz pytań typowo regułkowych, tylko opisujące różne sytuacje w jakich możesz się znaleźć.
Moim zdaniem samo nauczenie się FAQ może nie wystarczyć. Najlepiej podeprzeć to jeszcze poprowadzeniem kilku kampanii i na pewno się uda.

Powodzenia

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Nie przesadzajmy z tym poziomem trudności i tajemniczością. Pytania z egzaminów i tak krążą po sieci. Według mnie najważniejsze to przyłożyć się i poczytać centrum pomocy bo jest cały czas rozwijane, a pojawia się w nim coraz więcej praktycznych casów, które nie tylko ułatwiają zdanie egzaminu, ale sporo wnoszą przy codziennej pracy z klientami.

Egzamin podstawowy to podstawy. Wiedza praktyczna na pewno się przyda czyli warto przeprowadzić kilka kampanii przed egzaminem, ale w podstawach spotkasz się z pytaniami typu czym jest współczynnik klikalności CTR, albo dostaniesz case z konkretnym przypadkiem reklamodawcy i będziesz musiała podać jakie rozwiazanie w jego przypadku będzie najlepsze, np. sposoby określania stawek dla danego reklamodawcy.

Poczytaj centrum pomocy bo tam jest wszystko. I powodzeniaEmotikon: Szczęśliwy

Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Kasiu ja zdawałem ten egzamin w styczniu więc powiedzmy, że pomimo zmian w AdWords jakie od tego czasu zostały wprowadzone jestem w miarę na bieżąco. Egzamin nie jest trudny i zdałem go na 95% bez żadnego przygotowania (chociaż miałem wątpliwości w kilku pytaniach). Bardzo dużo pytań jest oczywistych i jest to test pojedynczego wyboru więc mając dobrą praktykę na pewno dużo rzeczy już wiesz. Kilka pytań ma odpowiedź "wszystkie odpowiedzi są prawidłowe", ale jest och dosłownie garstka. Jeżeli nawet nie korzystałaś jeszcze z zaawansowanych narzędzi optymalizacji to sobie o nich poczytaj w materiałach pomocy (podtstawy o CPA, eCPC, optymalizatorze konwersji), ale zdecydowana większość pytań to tak jak sugeruje nazwa egzaminu - podstawy: słowa kluczowe, wynik jakości, rodzaje kampanii, itp. Często pytania dotyczą rzeczy, które robisz w kampaniach na codzień a nieprawidłowe odpowiedzi są wręcz głupie. 

Trzymam kciuki w każdym razie i Ty też trzymaj bo ja z kolei przymierzam się lada dzień do zaawansowanego z sieci wyszukiwania.

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Toś mnie pocieszył....;-), jutro się przekonam!
Prowadzę 1 konto, od zera, ale od 1 miesiąca.
Zobaczymy, najwyżej dowiem się ile jeszcze przede mną.

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭
Według mnie to dobry pomysł. Pamiętam że sam się sporo nauczyłem z mojego pierwszego egzaminu Emotikon: Szczęśliwy

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭
Egzamin jest łatwy, więc bez obaw.
września 2015

Student ✭ ✭
To jest OFICJALNY egzamin, więc sporo odpowiedzi musi być OFICJALNIE zgodnych z polityką Google. Zatem pomoc AdWords to najlepszy podręcznik.
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Katarzyno jeśli masz konto w google dla agencji to znajdziesz tam również informacje odnośnie egzaminów i informacji.

ScreenShot837.jpg

ScreenShot838.jpg

Po kliknięciu w Szczegóły egzminu będą widoczne wykłady z wiedzą Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Student ✭
A pamiętasz może choć z 1 pytanie z podstawowego AdWords?
Jakieś przykładowe...

Student ✭
Korzystam z niego, plus grzebię w kampaniach 3. Obecnie obserwuję jak się zachowują przy stawkach przeze mnie zarządzanych (dałam niższe, niż automat proponował).

A pamiętasz może choć 1 pytanie z egz podst?

Kasia

Student ✭
Mam MCK.
Posłucham wykładów.
Dobry pomysł.

A pamiętasz może choć 1 pytanie z egz podst?

Kasia
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
wszystkie pytania dotyczą kampanii adwords - czasem ogólne pytania, a czasem bardziej precyzyjne. Nie pamiętam pytań Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Student ✭
Ok, no domyślam się, że AdWords.
No trudno, niedługo sama się przekonam.

Pozdrawiam i dzięki:-)

Najlepszy Współtwórca
powodzenia Emotikon: Szczęśliwy na pewno się uda zdać...

chyba, że lubisz matrix, więc myśl, że już zdałaś.
Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Katarzyna tam są pytania praktyczne. Nie znajdziesz pytań typowo regułkowych, tylko opisujące różne sytuacje w jakich możesz się znaleźć.
Moim zdaniem samo nauczenie się FAQ może nie wystarczyć. Najlepiej podeprzeć to jeszcze poprowadzeniem kilku kampanii i na pewno się uda.

Powodzenia
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Nie przesadzajmy z tym poziomem trudności i tajemniczością. Pytania z egzaminów i tak krążą po sieci. Według mnie najważniejsze to przyłożyć się i poczytać centrum pomocy bo jest cały czas rozwijane, a pojawia się w nim coraz więcej praktycznych casów, które nie tylko ułatwiają zdanie egzaminu, ale sporo wnoszą przy codziennej pracy z klientami.

Egzamin podstawowy to podstawy. Wiedza praktyczna na pewno się przyda czyli warto przeprowadzić kilka kampanii przed egzaminem, ale w podstawach spotkasz się z pytaniami typu czym jest współczynnik klikalności CTR, albo dostaniesz case z konkretnym przypadkiem reklamodawcy i będziesz musiała podać jakie rozwiazanie w jego przypadku będzie najlepsze, np. sposoby określania stawek dla danego reklamodawcy.

Poczytaj centrum pomocy bo tam jest wszystko. I powodzeniaEmotikon: Szczęśliwy
Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Kasiu ja zdawałem ten egzamin w styczniu więc powiedzmy, że pomimo zmian w AdWords jakie od tego czasu zostały wprowadzone jestem w miarę na bieżąco. Egzamin nie jest trudny i zdałem go na 95% bez żadnego przygotowania (chociaż miałem wątpliwości w kilku pytaniach). Bardzo dużo pytań jest oczywistych i jest to test pojedynczego wyboru więc mając dobrą praktykę na pewno dużo rzeczy już wiesz. Kilka pytań ma odpowiedź "wszystkie odpowiedzi są prawidłowe", ale jest och dosłownie garstka. Jeżeli nawet nie korzystałaś jeszcze z zaawansowanych narzędzi optymalizacji to sobie o nich poczytaj w materiałach pomocy (podtstawy o CPA, eCPC, optymalizatorze konwersji), ale zdecydowana większość pytań to tak jak sugeruje nazwa egzaminu - podstawy: słowa kluczowe, wynik jakości, rodzaje kampanii, itp. Często pytania dotyczą rzeczy, które robisz w kampaniach na codzień a nieprawidłowe odpowiedzi są wręcz głupie. 

Trzymam kciuki w każdym razie i Ty też trzymaj bo ja z kolei przymierzam się lada dzień do zaawansowanego z sieci wyszukiwania.

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Toś mnie pocieszył....;-), jutro się przekonam!
Prowadzę 1 konto, od zera, ale od 1 miesiąca.
Zobaczymy, najwyżej dowiem się ile jeszcze przede mną.

Student ✭
Katarzyno, jak widzę dopiero zaczynasz przygodę z AdWords, po co więc chcesz zdać ten egzamin? Mimo tego że poziom egzaminu nie jest jakiś szczególnie wysoki to dla osoby bez większego doświadczenia w prowadzeniu kampanii może być sporym wyzwaniem. Oczywiście życzę powodzenia i mam nadzieję że podołasz Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam, Piotr