Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Egzamin podstawowy AdWords - okres ważności 12 miesięcy

Wschodząca Gwiazda

W dniu wczorajszym zauważyłem w profilu Google Partners, że mój egzamin podstawowy AdWords, który był ważny do stycznia 2016 nagle wygasł.

Jeszcze wczoraj pobierając plik raportu "Raport certyfikatu użytkownika (plik CSV)" na karcie Moja firma->Raporty ważność egzaminu była poprawnie podana.

Dzisiaj natomiast po pobraniu tego samego pliku raportu przy egzaminie widnieje informacja, że egzamin wygasł (ważność do 2015-01-21).

Po przejściu do szczegółów egzaminu Podstawowego na karcie Certyfikaty -> AdWords pokazuje się taka informacja:

egzamin_podstawy_adwords.png

Rozumiem, że może zmieniły się zasady, ale czy egzamin zdany na określonych zasadach (ważność 24 miesiące) nie powinien na tych zasadach obowiązywać do końca?

Pisałem wczoraj do supportu, ale na razie brak odpowiedzi. Sprawdźcie swoje konta, czy i u Was też się to zmieniło - w szczególności osoby, które zdawały egzamin podstawowy AdWords przed marcem 2014 - bo może się okazać, że wasze egzaminy są już nieważne. 

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Egzamin podstawowy AdWords - okres ważności 12 miesięcy

Najlepszy Współtwórca
u mnie OK
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Z pewnoscia w przyszlym tygodniu wyjasni sie skad ta zmiana. Musisz chwile poczekac. Google Partners stale ewoluuje Emotikon: Szczęśliwy

BTW od dzis dostepna jest nowa wersja egzaminu Fundamentals. Sprobuj podejsc. Egzamin zostal zaktualizowany o nowe pytania (bardziej praktyczne) wiec nie bedziesz zawiedziony. Powodzenia!

Wschodząca Gwiazda
Podszedłem, zdałem, pytania pozostawię bez komentarza...

Wychodzi na to, że ważność egzaminy podstawowego została skrócona do 12 miesięcy.
Zmieniły się zasady dla wszystkich egzaminów, bo wynik zaliczający to 80%, a wcześniej było to zróżnicowane w zależności od egzaminu i wszystkie egzaminy AdWords są ważne 12 miesięcy:
https://support.google.com/partners/answer/3153810?hl=pl

Trochę to dziwne, że egzamin zdany w zeszłym roku ważny według ówczesnych zasad 24 miesiące utracił swoją ważność w związku ze zmianą zasad.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Tak jak pisalem wyzej. Poczekaj do przyszlego, a wszystkiego sie dowiesz.. Co, jak, dlaczego i po co Emotikon: Szczęśliwy

P.S. Teraz mozesz stuknac post o nowych pytaniach jako teaser dla nowego egzaminu Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Maciek, jakbym nie miał co do roboty Emotikon: Szczęśliwy
Dostałem odpowiedź z supportu z potwierdzeniem tego co napisałem - ważność egzaminu podstawowego została skrócona do 12 miesięcy, niemniej dotychczasowe egzaminy powinny zachować swoją ważność.
Ale :"Niestety część kont została objęta usterką techniczną co spowodowało przedwczesne wygaśnięcie ważności egzaminu".
No i akurat jak zwykle trafiło na nas Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
I znowu sie powtórzę. Poczekaj do przyszłego tygodnia. Wszystkiego sie oficjalnie dowiesz Emotikon: Szczęśliwy