Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Certyfikaty a konto mailowe

Nowicjusz ✭

Witam, zdałem ostatnio egzamin z podstaw reklamy adwords, niedługo chciałbym podejść też do kolejnego, żeby uzyskać certyfikat. Konto w Google Partners mam na mailu w firmowej domenie (firma jest partnerem Google). Chciałbym jednak, żeby konto to było połączone również z moim prywatnym mailem. Da się to jakoś zrobić, czy trzeba zdawać egzaminy jeszcze raz z drugiego konta założonego już na maila prywatnego?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam S
stycznia 2016

Dot.: Certyfikaty a konto mailowe

Wschodząca Gwiazda
Niestety, ale nie da się przenieść certyfikatu na inny mail. Jak chcesz mieć certyfikaty powiązane ze swoim kontem prywatnym to poprzez to konto właśnie musisz zdawać egzaminy(w Twoim wypadku powtórzyć ten z podstaw+ dodatkowe wg potrzeb)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam S
stycznia 2016

Wschodząca Gwiazda
Niestety, ale nie da się przenieść certyfikatu na inny mail. Jak chcesz mieć certyfikaty powiązane ze swoim kontem prywatnym to poprzez to konto właśnie musisz zdawać egzaminy(w Twoim wypadku powtórzyć ten z podstaw+ dodatkowe wg potrzeb)

Magister ✭ ✭ ✭
Ważna uwaga do tego, o czym napisał Maciek: w przypadku konta powiązanego z firmą, jej właściciele mogą "nie być zadowoleni" z faktu, że e-mail nie będzie w domenie firmowej, ale takie rozwiązanie jest możliwe i w niczym nie powinno przeszkadzać (chyba, że byłby to e-mail w domenie konkurencyjnej agencji Emotikon: Mrugający ). To, czy ustalisz ze swoją firmą takie rozwiązanie zależy tylko od tego, jakie masz stosunki ze swoim szefem oraz jaką pozycję w firmie. Ja w czasach współpracy z agencją miałem powiązane z kontem agencji oraz z MCK agencji swoje konto w domenie należącej do mnie, ale warto wcześniej na takim koncie mieć zdane egzaminy Emotikon: Mrugający
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Założeniem nowego programu certyfikacji (w odróżnieniu od wcześniejszego, który mało kto już pamięta Emotikon: Szczęśliwy, była właśnie możliwość przypisania kwalifikacji indywidualnych do kont osobistych. To wartość każdego specjalisty, który wnosi ją do firmy / agencji. Może również w dowolnym momencie przenieść swoje certyfikaty wraz ze swoją osobą do innej firmy. Nie traktujmy więc tego jako coś co ewentualnie może się udać, to wymierna korzyść i nasze prawo do decydowania.
Zapobiega to też tzw. martwym duszom. Czyli po odejściu pracownika zostaje jego konto i certyfikaty, które nabijają licznik w profilu agencji pomimo tego, że sytuacja jest już inna Emotikon: Szczęśliwy .

Rozumiem z drugiej strony agencje, bo to wielka wygoda mieć wszystko w swojej domenie tym bardziej, że system umożliwia automatyczne akceptowanie połączeń kont indywidualnych ze wskazanej domeny.

Nowicjusz ✭
Dzięki wszystkim za pomoc! Szkoda, że nie ma łatwego rozwiązania, ale nie zamierzam rozstawać się z agencją, więc niech już tak zostanie Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

to ja mam inne pytanie, pracodawca chce koniecznie, abym miał zdane egzaminy na koncie firmowym. Jednakże wszelkie egzaminy oraz przygotowanie do nich następuje po pracy w domu w moim przypadku, wobec czego patrzę na to bardzo nieprzychylnie i dwojako. Chcę coś ustalić na podstawie praktyki, otóż zdam egzaminy na koncie firmowym, a za jakiś czas odejdę z firmy, na koncie firmowym zostanie zmienione hasło, a ja zostanę w tym wypadku bez niczego, czy dobrze rozumuję? Pracodawca tłumaczy się tym, że przecież certyfikaty są wydawane imiennie oraz nie chce dołączyć mojego emaila pod firmę, gdyż uważa że w ramach Google Partners to musi być w obrembie e-mailów firmowych, czy to prawda?

Najlepszy Współtwórca

Cześć Jacek. Możesz mieć zdane egzaminy na własnym mailu - wyjaśnił to Leszek nieco wyżej.

Poczytaj https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Certyfikat-AdWords-oraz/Certyfikat-Indywidualny-a-Certyfik...

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Certyfikat-AdWords-oraz/Certyfikat-indywidualny-AdWords-or...

i tutaj support AdWords o Certyfikatach indywidualnych https://support.google.com/partners/answer/3154326?hl=pl

Dominik Myślak