Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak uzyskać certyfikat AdWords oraz specjalizacje agencji w poszczególnych dziedzinach.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cerfyfikat Google Adwords

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

Jestem początkującym użytkownikiem i mam kilka pytań odnośnie uzyskania certyfikatu Adwords.

1. W jaki sposób mogę go uzyskać? Przejżałem kilka stron, nie znalazłem żadnego autalnego wpisu z danymi jak to zrobić. Czy mogę uzyskać go za darmo? Czy muszę się powiązać z firma? Zarejstowałem się indywidualnie na https://www.google.com/partners/ jest opcja CERTYFIKATY. Wystarczy, że wezme "przejdz do testu" ?

2. Jeżeli nie mogę tego zrobić za darmo? Jakie warunki muszę spełnić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Darek D
września 2015

Dot.: Cerfyfikat Google Adwords

Profesjonalista ✭
Jest np po to, że jak będziesz chciał uzyskać dla firmy status Partnera Google to musisz mieć do firmy przypisaną osobę, która taki egzamin zdała.

Co do "papieru" to możesz ewentualnie pokazać swój profil w Partners i na zakładce Certyfikaty > AdWords masz napisane co zdałeś i do kiedy jest ważne... nic innego nie wymyślisz w kwestii "papieru"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że musisz być powiązany z firmą - np. samozatrudnienie.

Zdać egzamin podstawowy i zaawansowany
prowadzić konto minimum 90 dni i w tym czasie prowadzić budżet > 10 000$

Kolejna kwestia to jakość prowadzonych kampanii - również podlega ocenie.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Aha, czyli rozumiem, że bedąc początkującym użytkownikiem nie mam możliwości zadawnia egazminów, nawet posiadając wiedzę na poziomie umożliwiającym mi uzyskanie takiego certyfikatu?

Konto w serwisie Adwrods mam ponad 90 dni, jednak nie obruciłem taką kwotą jak > 10000$...

Profesjonalista ✭
Dominik napisał kryteria do uzyskania statusu Partnera Google

Egzamin możesz zdać bez wydatków na poziomie > 10k $. Od czasu wprowadzenia Google Partners nie ma jednak możliwości wydrukowania/korzystania z certyfikatu/badge AdWords Qualified Individual

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki Marcin za info. To podsumowywując to co tu jest.

Nie chcę zostać partnerem google, tylko zdać certyfikat/egzamin, wyczytałem, że jest podstawowy i zaawansowany.

Czyli do egzaminu mogę podejść bez spełniania żadnych kryteriów?

Skoro nie można nigdzie udukomentować tego certyfikatu, wydrukować/czy uzyskać w pliku pdf, to po co to robić?

Czy jak nie chce zostać partnerem to musze zdawać egzaminy na  https://www.google.com/partners/ czy na jakieś innej www?

I najważniejsza kwestia czy będzie on darmowy?

Przepraszam za tak łopatologiczne pytania ale chciałbym zrozumieć pewne kwestie.

Najlepszy Współtwórca
Dodatkowo chodzi o wydatek budżetu, który jest "podpięty" do MCK, czyli ze wszystkich podpiętych kont i MCK niższego poziomu.

Warunki, które wymieniłem możesz kolekcjonować, aż uzbierasz wszystkie - wtedy witamy Partnerze
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Napiszę prosto z mostu, bo widze że zagmatwałem temat.

Potrzebuję jakiegoś "papieru" potwierdzającego znajmość w jakims stopniu Adwords od Googla. Wyczytałem, że jest możlowść zrobienia tego za darmo, tylko nie bardzo oriętuje się w temacie. Zaznacze, że jestem osoba indywidualną. Nie chcę być partnerem.

Czy mam taką możliowość?

Najlepszy Współtwórca

Niestety nie ma teraz qualify...

może szkolenia, po których uzyskasz certyfikat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Kalendarz-Edukacyjny/ba... ?

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

wielka szkoda...

To może ktoś jest w stanie mi powiedzięć po co jest możliwość zdawania certyfikatów, skoro nie mogę go zeralizować? Założyłem konto, uzupełniłem w 70%. I mogę wziąć zdawaj ezgzamin. Co się stanie jak go zdam?

Bo skoro quali... nie istnieje już to po co to jest?

Coś mi to da jak go zdam? Czy poprostu jest bo jest ale trzeba być partnerem.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Darek D
września 2015

Profesjonalista ✭
Jest np po to, że jak będziesz chciał uzyskać dla firmy status Partnera Google to musisz mieć do firmy przypisaną osobę, która taki egzamin zdała.

Co do "papieru" to możesz ewentualnie pokazać swój profil w Partners i na zakładce Certyfikaty > AdWords masz napisane co zdałeś i do kiedy jest ważne... nic innego nie wymyślisz w kwestii "papieru"

Nowicjusz ✭

Fantastycznie, o to mi chodzilo czyli jak zdam to będę miał to na swoim profilu.

Chodzi o to, że mój pracodawca wymaga odemnie jakiegoś potwierdzenia odnośnie Adwords, jak zdam to będę to miał na swoim koncie Partners. O to właśnie mi chodzilo.

Dziękuję za pomoc!