Obecnie 272 forumowiczów jest online
Obecnie 272 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Zmiana realiów reklamowych w dobie urządzeń mobilnych

Ponad 70% * użytkowników Internetu w Polsce posiada telefony komórkowe. Wiąże się to z całkowitą zmianą sposobu, w jaki korzystają oni z mediów, oraz ze zmianą ich zachowań jako konsumentów. Ciągłe, przewidywalne sesje, w czasie których korzystaliśmy z internetu czy telewizji, zostały zastąpione przez setki pojedynczych interakcji z treścią wyświetlaną na ekranie telefonu. Może to być sprawdzenie godziny, wysłanie sms’a, czy też korzystanie z platform social media.

 

Korzystanie z telefonów komórkowych podłączonych do internetu umożliwia nam dużo więcej interakcji z klientami. Dzieje się tak właśnie dzięki krótkim chwilom spędzonym na korzystaniu z urządzenia mobilnego. Za każdym razem, gdy ktoś szuka informacji o produkcie, dojazdu do najbliższego sklepu lub pomysłu na spędzenie popołudnia z rodziną, mamy szansę na dotarcie do niego z reklamą naszego produktu lub oferowanej usługi. My nazywamy te sytuacje mikromomentami.

 

Mikromomentem może być chwila, w której Twój klient będzie szukał opinii o produkcie, lokalizacji Twojego sklepu stacjonarnego, czy też opcji kontaktu z Twoją firmą. Aż 84%* posiadaczy smartfonów korzysta z nich podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, co daje nam możliwość wpływu na ich decyzje zakupowe.

 

Poniżej przedstawiamy 5 kroków, które pozwolą uzyskać jak najlepsze wyniki przy korzystaniu z reklam mobilnych.

 

 

 • Wypisz listę potencjalnych mikromomentów:
  Zidentyfikuj listę momentów, które chcesz wybrać i które są szczególnie ważne dla Twojego biznesu. Zbadaj wszystkie fazy, przez które przechodzą klienci w poszukiwaniu potrzebnych dla siebie informacji.  Będą one różne w zależności od tego, co jest intencją Internauty - szybki zakup produktu,zbadanie opinii czy też znalezienie informacji kontaktowych.
 • Zrozum, jakie potrzeby ma klient w danym momencie:
  W każdym momencie, który chcesz wygrać, musisz myśleć jak klient. Jakich informacji on poszukuje? Co sprawi, że jego potrzeby będą spełnione szybciej lub łatwiej? Jakie funkcje lub treści będą najbardziej odpowiednie w danej sytuacji?
 • Wykorzystaj kontekst wyszukiwanej informacji w celu dostarczenia pożądanego doświadczenia:
  Wykorzystaj takie dane jak lokalizacja lub czas wyszukiwania w celu dostarczenia doświadczenia skrojonego na miarę indywidualnego momentu. Przykładem niech będzie dostarczenie informacji o dostępności oraz możliwości odbioru osobistego produktu klientom, którzy poszukują ich w pobliżu naszego sklepu stacjonarnego.
 • Optymalizuj doświadczenie w trakcie jego podróż przez etapy zakupowe:
  Klienci płynnie poruszają się pomiędzy urządzeniami i ekranami. Musisz upewnić się, że Twoje reklamy równie płynie podążą za uczestnikiem. Aby zapewnić treści dostosowane do Twojego, klienta musisz uczyć się jego zachowań i odpowiednio dopasowywać treści reklam.
 • Mierz wyniki swoich wysiłków:
  Nie możesz sobie pozwolić na braki w mierzeniu swoich wysiłków. Mimo, że sprawdzanie całkowitego zwrotu z inwestycji może być wyzwaniem, korzystaj z mierzenia konwersji oraz reszty dostępnych wyników swojej reklamy w celu określenia, co najlepiej działa na Twoich klientów. Mając te dane - wracaj do punktu czwartego i optymalizuj!

 

 

Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i pozwolą na wykorzystanie potencjału leżącego w urządzeniach mobilnych. Aby Ci to ułatwić codziennie, do końca tygodnia będziemy prezentowali nowe możliwości płynące z rosnącej popularności telefonów komórkowych. Podpowiemy, jak optymalizować reklamy oraz mierzyćich skuteczność, a także jak wypromować aplikację mobilną oraz dopasować swoją stronę do wyświetlania na ekranach urządzeń mobilnych.

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do korzystania z naszego forum oraz kontaktu z Zespołem Wsparcia AdWords.

 

Michał Gałuszek, Zespół Google AdWords


* Dane Google

0 Lubię to!