Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Promowanie aplikacji mobilnej z Google

W sytuacji, kiedy 86% czasu spędzonego na telefonach komórkowych jest poświęcane interakcjom w ramach aplikacji mobilnych, interesującym może być fakt, że ponad połowa aplikacji dostępnych w Play Store i App Store nigdy nie została ściągnięta. Wyzwaniem jest bowiem dotarcie do potencjalnych użytkowników oraz stałe budzenie w nich zainteresowania. Dla reklamodawcy, który mniejszym kosztem chce promować aplikacje jedynie w systemie Android, korzystając przy tym z mniejszych nakładów finansowych, Uniwersalne Kampanie Promujące Aplikacje są strzałem w dziesiątkę.

 

Dużą zaletą tych kampanii jest nie tylko fakt, że są proste w obsłudze, ale również pozwalają uzyskać maksymalny zasięg we wszystkich zasobach reklamowych Google.                      

Przyszły użytkownik może znajdować się w każdym zakątku sieci, warto więc z tego skorzystać - pojawiając się zarówno w Play Store oraz wynikach wyszukiwania, jak i w sieci reklamowej, skrzynkach odbiorczych oraz w YouTube. Reklama zostanie dopasowana przez AdWords do wyszukiwanych fraz, które są powiązane z aplikacją lub jej kategorią, a za pomocą wielu metod generowane będą słowa kluczowe - na przykład na podstawie historii wyszukiwanych fraz, które prowadziły do aplikacji.

 

stages.png

Tworząc kampanie uniwersalne wystarczy pamiętać jedynie o kilku zdaniach tekstu oraz  dostosowaniu podstawowych elementów takich jak lokalizacja, język, budżet oraz stawka.

Ikona aplikacji oraz zdjęcia zostaną automatycznie pobrane z Google Play. Opcjonalnie można dodać jednak wideo, dzięki któremu reklama będzie się mogła wyświetlać jako reklama wideo AdMob oraz w YouTube.

 stage 1.pngStage 2.png

Po stworzeniu kampanii ingerencja w nią oraz stała kontrola nie są niezbędne, aby utrzymać jej efektywność na odpowiednim poziomie. System, testując różne opcje w ramach automatycznej optymalizacji sprawi, że częściej wyświetlać się będą najefektywniejsze reklamy. Reklamy wyświetlane są naprzemiennie, a stawki odpowiednio dostosowywane, by uzyskać jak najwięcej pobrań aplikacji i osiągać maksymalny zasięg przy wybranym CPI.

 

Mierzenie skuteczności w tego typu kampaniach ułatwia posegmentowane raportowanie, mimo korzystania z kilku platform naraz metryki dostępne są w rozbiciu na sieci.

 

  • Sieć wyszukiwnia z Google Play
  • AdMob i strony mobiline
  • YouTube, jeżeli została wybrana opcja wideo

 

Jeżeli jednak chcesz reklamować się tylko na jednej platformie lub operować innymi stawkami na wybranych kanałach, to utworzenie oddzielnych kampanii jest w takiej sytuacji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

 

Przeczytaj również o innych typach kampanii promujących aplikacje mobilne w tym artykule na blogu Wszystko o AdWords.

 

Paulina, Zespół Wsparcia AdWords

Komentarze
przez مكاشفي م
październik

شكرا ليك ممتاز

przez MCS
3 tygodni(e) temu

Jakiego typu dostęp jest potrzebny do podłączenia konta Adwords do aplikacji?
Gdzie i kto może mi dodać uprawienia, lub do czego musze mieć dostęp?