Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Nowe oblicze AdWords dla marketingu w mobilnej rzeczywistości

Od wprowadzenia AdWords 15 lat temu zupełnie zmieniło się to, jak i kiedy wyszukujemy informacje. Używamy dziś wielu urządzeń w różnych momentach dnia, oglądamy więcej filmów i odwiedzamy więcej witryn i aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej. W skali globalnej więcej wyszukiwań w Google odbywa się dziś na smartfonach niż na komputerach.
 
Kiedyś konsumenci korzystali z internetu w dłuższych, przewidywalnych sesjach – dziś robią to krótkimi, intensywnymi falami o różnych porach dnia i głównie na urządzeniach mobilnych. W takich mikromomentach oczekują oni od reklam przydatności i trafności – chętnie znajdą w nich na przykład informacje o produkcie, wskazówki dojazdu do najbliższego sklepu, numer telefonu czy dodatkowe informacje o firmie, którą są zainteresowani.
 
Innowacje AdWords, które to umożliwiają, pomogły wielu firmom precyzyjniej i skuteczniej docierać do klientów. AdWords – początkowo narzędzie do umieszczania reklam tekstowych w wynikach wyszukiwania – to dziś o wiele bardziej zaawansowany system. Wraz z jego rozwojem zwiększyła się też złożoność wyzwań, przed jakimi marketerzy stają każdego dnia. AdWords obejmuje dziś na przykład reklamy displayowe i wideo, które można wyświetlać w YouTube i innych witrynach. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
 
Z tego powodu konieczne stało się opracowanie AdWords na nowo. Dlatego w ciągu ostatniego roku ciężko pracowaliśmy, by zapewnić, że przez kolejnych 15 lat AdWords będzie równie przydatnym rozwiązaniem, co w latach minionych. Musieliśmy zrobić to tak, by wszystko – od tworzenia pojedynczej kampanii produktowej po aktualizowanie tysięcy reklam tekstowych – działało idealnie dla wszystkich reklamodawców na całym świecie, niezależnie od skali czy celu ich działalności.
 
Dlatego spotkaliśmy się z wieloma reklamodawcami – dużymi i małymi, zaawansowanymi i początkującymi – by zrozumieć, co robimy dobrze, a co moglibyśmy robić lepiej. Ich spostrzeżenia i wiedza, jaką uzyskaliśmy, naprawdę otworzyły nam oczy. Efektem były studia przypadków, ulepszenia naszych usług oraz zapowiadana dziś zmiana, która stanie się kamieniem milowym w historii AdWords.
 
Z przyjemnością zdradzamy dziś pierwsze szczegóły nowego oblicza AdWords i trzy kluczowe aspekty platformy, na których się koncentrujemy. Każdy z nich jest powiązany z wiedzą, jaką uzyskaliśmy podczas rozmów z reklamodawcami.
 
W AdWords priorytetem ma być Twoja firma, a nie nasza usługa. Chcemy, by wszystkie elementy platformy wspierały to, jak prowadzisz swój biznes. Od określania celów biznesowych po mierzenie skuteczności reklam i zarządzanie nimi – chcemy maksymalnie uprościć prowadzenie i optymalizację kampanii dostosowanej do Twoich unikalnych celów marketingowych.
 
Reklamodawcy chcą mieć na wyciągnięcie ręki dane, na których najbardziej im zależy. Które kampanie są najbardziej dochodowe? Jaki odsetek ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych? To właśnie takie dane mają być najłatwiej dostępne i przedstawione w sposób, który pozwoli na ich podstawie podejmować odpowiednie działania. Mając zawsze pod ręką informacje najważniejsze z punktu widzenia Twoich celów biznesowych, możesz poświęcać więcej czasu na optymalizację kampanii i odkrywanie nowych możliwości.
 
Krótko mówiąc, potrzebujesz prostych w obsłudze, a jednocześnie zaawansowanych narzędzi, które pozwolą Ci osiągać więcej w krótszym czasie. Wszystkie najważniejsze działania, takie jak zarządzanie rozszerzeniami reklam czy tworzenie raportów, powinny być możliwe w jednym miejscu. Dzięki większej przejrzystości i intuicyjności obsługi możesz błyskawicznie wprowadzać zmiany i rozwijać swoją firmę.
Najbardziej rzucającą się w oczy cechą nowej odsłony AdWords jest jej strona wizualna. To Material Design, czyli filozofia projektowania, która stanowi podstawę najpopularniejszych aplikacji Google, takich jak Mapy, wyszukiwarka czy Gmail. Choć nowy AdWords wygląda inaczej, Twoje kampanie będą działać tak samo bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian.
 
Przez cały 2016 rok i początek 2017 roku będziemy ulepszać nową wersję AdWords i zapraszać reklamodawców, by ją wypróbowali i przekazali nam swoje uwagi. Zaproszenia będziemy wysyłać, biorąc pod uwagę wiele czynników – nie wszyscy reklamodawcy będą mogli przetestować nową platformę od razu.
 
Cieszymy się, że będziemy odbywać tę podróż razem i tworzyć rozwiązania, których potrzebujesz, by docierać do klientów z wartościowym i trafnym przekazem.
 

Autor: Jerry Dischler, Vice President, Product Management, AdWords

0 Lubię to!