Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Mierzenie konwersji pomiędzy urządzeniami

Zachowanie Konsumentów w Erze Smartfona

 

Wyobraźmy sobie Michała. Michał posiada smartfon, tablet oraz laptop i tak jak ponad 90% użytkowników gadżetów elektronicznych używa różnych urządzeń w zależności od sytuacji. W wolnej chwili w pracy Michał postanawia, że kupi sobie buty sportowe i w tym celu rozpoczyna  wyszukiwanie informacji na laptopie, w drodze z pracy przegląda opinie na smartfonie, a w domu siedząc na kanapie dokonuje zakupu na tablecie.

 

Zachowanie Michała jest rosnącym trendem w erze smartfonów i stwarza nie lada wyzwanie dla reklamodawców, którzy chcą mierzyć efektywność swoich kampanii w internecie. Jakie urządzenie odegrało najważniejszą rolę w procesie konwersji, jak wygląda typowa ścieżka konwersji dla użytkownika - to są tylko niektóre pytania, które zadają sobie reklamodawcy.

png;base64d745bbbe5bcee898.png

Przykładowa ścieżka konwersji dla użytkownika

 

Możliwość Systemu Google AdWords

 

W odpowiedzi na powyższe pytania AdWords pozwala na mierzenie konwersji na różnych urządzeniach. W tym celu system wykorzystuje dwa sposoby. Po pierwsze system poznaje tego samego użytkownika, który jest zalogowany na swoim koncie Google na różnych urządzniach, co pozwala na precyzyjne śledzenia ścieżki zakupowej. Jeżeli użytkownik nie jest zalogowany, na podstawie zaawansowanych algorytmów system AdWords jest w stanie oszacować daną ścieżkę konwersji dla użytkownika, biorąc pod uwagę informacje jak lokalizacja, data konwersji oraz typ zakupu.

Wiedza o efektywności różnych urządzeń oraz wgląd w ścieżki konwersji dla użytownika dają reklamodawcy szerszy obraz, jeżeli chodzi o zachowanie konsumentów, co pozwala na ustalenie bardziej efektywnej strategii reklamowej. Dzięki tej funkcji łatwiej jest podejmować  takie decyzje jak na przykład alokacja budżetu na różne kanały marketingowe.

 

Jak włączyć Śledzenie Konwersji na Różnych Urządzeniach?

 

Aby móc śledzić konwersje na wielu urządzeniach, wystarczy, że śledzisz już dowolne konwersje oraz masz zaznaczoną opcję “Wszystkie konwersje”. Po zebraniu wystarczającej ilości danych, system AdWords automatycznie będzię w stanie je wyświetlić. Aby zobaczyć jaką rolę dane urządzenie odegrało w ścieżce konwersji, należy dodać kolumnę “Konwersje na różnych urządzeniach”.

 

Sprawdzone Metody na Śledzenie Konwersji na Różnych Urządzeniach

 

Aby w pełni wykorzystać funkcję śledzenie konwersji, polecamy zastosować się do poniższych punktów:

 

  • Rozważ użycie dłuższych okien konwersji, nawet do 90 dni, jeśli w Twoim przypadku może być to korzystne.
  • Używaj tego samego tagu konwersji w witrynach na komputery i urządzenia mobilne. Zastosuj także śledzenie konwersji w aplikacjach.
  • Uwzględnij konwersje na różnych urządzeniach w kolumnie „Konwersje” - dzięki temu możesz stosować automatyczne określanie stawek, aby zwiększyć liczbę konwersji na różnych urządzeniach.

 

Pełna lista jest dostępna w naszym Centrum Pomocy,

 

Damian, Zespół Wsparcia AdWords