Obecnie 349 forumowiczów jest online
Obecnie 349 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Zasady projektowania witryn mobilnych

HeaderBg

 

Zasady projektowania witryn mobilnych:

Zachęcaj użytkowników i zwiększaj konwersję 

mobile phone

Jakie są cechy dobrej witryny mobilnej? Aby odpowiedzieć na to pytanie, firmy Google i AnswerLab zbadały, jak różni użytkownicy korzystają z różnego rodzaju witryn mobilnych. Na podstawie wniosków z tego badania firma Google opracowała 25 zasad projektowania witryn mobilnych, by pomóc firmom w tworzeniu stron, które spodobają się klientom i zachęcą ich do konwersji. Aby wyświetlić wszystkie zasady, użyj przycisku po prawej stronie.

 Kliknij tutaj 

Najważniejsze zasady projektowania pod kątem sprzedaży produktów za pomocą AdWords

Czynności wykonywane przez klienta w witrynie są coraz bardziej skomplikowane, a użytkownicy oczekują, że będą mogli dokonać konwersji na swoich zasadach. W tej sekcji pokazujemy, jak oddanie użytkownikom kontroli nad sposobem korzystania z witryny może zwiększyć sprzedaż online.

  mobile phone
01 Pozwól użytkownikom przejrzeć stronę przed rejestracją
Ograniczenie niezarejestrowanym użytkownikom dostępu do zbyt dużej części witryny może negatywnie wpłynąć na liczbę konwersji. Użytkowników irytują witryny, które wymagają rejestracji, by kontynuować.
02 Umożliwiaj użytkownikom zakupy bez logowania
Nawet użytkownicy, którzy coś kupują, nie zawsze chcą założyć konto na stronie sprzedawcy. Opisują zakupy bez rejestracji jako „wygodne”, „proste” oraz „łatwe i szybkie”.
03 Wykorzystaj posiadane informacje, aby zwiększyć wygodę użytkowników 05 Zapewnij łatwe dokończenie konwersji na innym urządzeniu
Dane zarejestrowanych użytkowników można zapisywać, aby następnie wypełniać automatycznie odpowiednie pola. Nowym użytkownikom warto oferować korzystanie z zewnętrznej usługi płatniczej, której być może już używają. Nie wszystkim użytkownikom odpowiada realizowanie konwersji na urządzeniu mobilnym. Zadbaj o to, by można było łatwo zapisywać lub udostępniać informacje na innym urządzeniu. Zapobiegnie to porzucaniu ścieżki konwersji przez użytkownika.
04 Upraszczaj złożone zadania, udostępniając przyciski typu "Kliknij, aby połączyć"

Dodatkowe materiały

Masz już witrynę mobilną. Teraz musisz zadbać o to, by spełniała wszystkie najważniejsze standardy techniczne. Skorzystaj z naszej listy kontrolnej, by uniknąć najczęstszych błędów.

Użytkownicy doceniają to, że mogą dokończyć działanie, dzwoniąc do firmy świadczącej usługi finansowej, ponieważ nie muszą dzięki temu wypełniać skomplikowanych formularzy na komórce.
Learn
Testmysite
ask a question
Przewodnik dla początkujących Test zgodności z urządzeniami mobilnymi Partnerzy dla witryn mobilnych
Zacznij projektować swoją witrynę pod kątem wielu urządzeń, korzystając z podręcznika programisty Google. Sprawdź, czy Twoja nowa witryna przejdzie Test zgodności z urządzeniami mobilnymi przygotowany przez Google. Lista rekomendowanych dostawców, którzy specjalizują się w tworzeniu witryn na wiele urządzeń.
visit here visit here visit here

0 Lubię to!
Komentarze
przez RafalDziurowicz
kwiecień

Wszystko ok, szkoda że tylko w angielskim, nie rozumiem tylko o co chodzi z tymi rekomendowanymi partnerami?