Obecnie 30 forumowiczów jest online
Obecnie 30 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Zarządzany Dostęp tylko do odczytu

Czy wiecie jakie uprawnienia ma użytkownik z dostępem Zarządzanym tylko do odczytu? Spróbujcie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie.

 

Wielu z Was przytoczy klasyczną formułkę dotyczącą dostępy tylko do odczytu. Niestety te dwa dostępy się bardzo różnią.

 

Zarządzany dostęp tylko do odczytu uniemożliwia edytowanie tekstów reklam, słów kluczowych, zmiany stanów słów kluczowych i tekstów reklam. Czyli dokładnie takie uprawnienia jak dostęp tylko do odczytu, ale...

Dostęp pozwala na odpięcie menadżera konta oraz na dodanie nowego menadżera.

 

Co się dzieje po odpięciu menadżera konta? Użytkownik z dostępem zarządzanym tylko do odczytu otrzymuje uprawnienia administracyjne (może się tak stać nawet wtedy, gdy na koncie jest już inny administrator). Z dostępem administracyjnym użytkownik może edytować każdy element kampanii/konta łącznie z wpłatami na konto AdWords środków z karty kredytowej.

Nawet jakby nie otrzymywał uprawnień administratora, to możliwość akceptacji nowego menadżera daje ogromną swobodę na koncie AdWords.

informacje Dominik Myślak

Jestem Partnerem Google AdWords. Kampanie AdWords prowadzę od 2007 roku. Na forum AdWords pomagam od około 2008 roku. Prócz opiekowania się Waszymi kampaniami, prowadzę również szkolenia z ogólnie rozumianego SEM. Jeśli uważasz, że Twoja kampania wymaga pomocy - pomogę Ci, zapraszam.

Komentarze
przez Wschodząca Gwiazda maciekef Wschodząca Gwiazda
października 2014

Co ciekawe, dostęp ten nie daje możliwości dodania karty kredytowej. Nie wiem czy to reguła, ale w moim przypadku, przy tym dostępie w trakcie dodawania karty wyskakiwał błąd, po zmianie na administracyjny poszło bez problemu.

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
października 2014

Maćku te dostępy zarządzane zapewne powstały bardziej na potrzeby agencyjne, czyli dać dostęp podwładnemu itp. Ale i tak mocno bym uważał na nie. Nawet nie chce mi się teraz sprawdzać, czy w supporcie pojawiła się już informacja o tych dostępach - pełniejsze wyjaśnienie. Są i tyle...  Google wie, że są, ale nie wyjaśnia ich działania w 100% - a tym bardziej nie pisze o zagrożeniach, czyli nie nadawaj ich swoim Klientom... albo chociaż: Dostępy te służą tylko agencji, także sugerujemy nadawać je tylko w obrębie Waszej agencji.

przez Paweł Rabinek
listopada 2014

Sprawa trochę kłopotliwa, ponieważ taka osoba może też zmienić dane fakturowania itp. Jak skutecznie obejść ten problem gdy zakładam dla klienta nowe konto z poziomu MCK? Wchodząc przez MCK mogę dodawać konta jedynie z dostępami zarządzanymi. Czy musiałbym założyć takie konto zarządzane dla mnie, potem zalogować się na nie i z jego poziomu założyć drugie konto do odczytu dla klienta? Spore zamieszanie.. 

przez Wschodząca Gwiazda Tomasz_C Wschodząca Gwiazda
listopada 2014

Dokładnie tak to musisz zrobić, jeśli się chcesz zabezpieczyć.

Innej opcji nie ma.

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
listopada 2014

Nie tyle założyć konto do odczytu co administratora. On się i tak przyda jeśli później chcesz połączyć konto AdWords z Analytics czy wręcz za x czasu pozbyć się konta bądź przenieść je do MCK niższego poziomu, żeby nie zawadzało na głównym itp.

 

 

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
stycznia 2015 – ostatnio edytowany stycznia 2015

Nastąpiła zmiana w nadawanych dostępach do MCK. Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/1704399?hl=pl#invite

przez Wschodząca Gwiazda maciekef Wschodząca Gwiazda
stycznia 2015

Czyżby Twoja zasługaSzczęśliwy robot? Bardzo dobra wiadomość

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
stycznia 2015

Nie wiem...  ważne, że usystematyzowali to jakoś bardziej, natomiast dostępy zarządzane nadal są, ale użytkownik dostaje je z automaty w pewnych sytuacjach. Kwestia czy opis działania takiego dostępu jest zgodny z praktyką - tego jeszcze nie sprawdzałem.

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
lutego 2015

Czytając nowe zasady nadawania dostępów z poziomu MCK, poziomy zarządzane można otrzymać zmniejszając uprawnienia danemu użytkownikowi.

 

ScreenShot1355.jpg

 

 

 

Ale nadal podczas tworzenia konta AdWords przez MCK można zaprosić użytkownika z dostępami zarządzanymi.

 

 

 

Na mój gust nie powinno tu być takich dostępów. Jeśli mam rację to i w tym artykule supportu powinny nastąpić zmiany sekcja "Jak utworzyć konto bez loginu w ramach konta menedżera".