Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Zarządzanie zdjęciami firmy

Na stronie Google Moja Firma, zdjęcia grają dużą rolę w zainteresowaniu klienta Twoją firmą. Wyobraź sobie, że chcesz się wybrać do eleganckiej czy nietypowej restauracji, a nigdy wcześniej tam nie byłeś, ani nie wiesz jak wygląda od wewnątrz. Google Moja Firma umożliwia Ci dodanie zdjęć Twojej restauracji dlatego przed przyjściem Twoi klienci mogą sprawdzić i zdecydować czy miejsce im odpowiada. Dzięki dobrym zdjęciom możesz przyciągnąć klientów do swojego miejsca.

 

browser.png

Dlatego najlepszym sposobem na optymalizację Twojej strony jest dodanie zdjęć swojej firmy. Mogą to być zdjęcia czegokolwiek chcesz (co nie wykracza poza nasze zasady), co podkreśli to co Twoja firma ma do zaoferowania. Polecam umieszczać zdjęcia przedstawiające wejście do Twojej firmy, jak również zdjęcia tych elementów w których Twoja firma się specjalizuje, jak np. wypieki w piekarni, zwierzęta w zoologicznym, czy obrazy w Twojej galerii sztuki. Możesz również umieszczać zdjęcia pokazujące Ciebie i Twoich współpracowników, pokazać z jaką pasją pracujecie i jak bardzo ta praca was cieszy, klienci uwielbiają takie zdjęcia!

 

tqiinkHCqn9.png

 

Czasami jednak może się zdarzyć, że niektóre zdjęcia będą naruszać nasze wytyczne, dzieje się to przeważnie kiedy klient publikuje zdjęcie naszej firmy. W takim przypadku, jeżeli zdjęcie narusza nasze wytyczne powinniśmy je zgłosić do usunięcia. Zgłoszenia traktujemy bardzo poważnie i na pewno podejmiemy działania mające na celu rozwiązanie takiej sytuacji.

 

Pamiętaj, że możesz dodawać różne typy zdjęć, jak również ustawić główne, pierwsze zdjęcie swojej firmy w Google. To zdjęcie będzie widocznie dla użytkowników obok nazwy Twojej firmy w Wyszukiwarce i Mapach Google.

0 Lubię to!
Komentarze
przez a a
czerwca 2016

A jak usunąć zdjęcie umieszczone przez google, które jest już nieaktualne i koliduje z moimi zdjęciami oddającymi stan obecny?

przez Community Manager Piotr Kazana Community Manager
czerwca 2016

Możesz zgłosić zdjęcie do nas w ten sposób - https://support.google.com/business/answer/6130451#

 

Możesz też wybrać zdjęcie preferowane, rozumiem że posiadasz konto Google Moja Firma?

https://support.google.com/business/answer/6103862

 

Jeżeli nie rozwiąże to Twojego problemu skontaktuj się z nami - https://support.google.com/business/answer/6130451#contact=1

przez Tomasz K
lipca 2016

Witam,

Mam problem, a w zasadzie mój Klient, któremu zależy na tym aby w Google po wpisaniu nazwy jego firmy (CANDEO) widniało wskazane przez niego zdjęcie (Pan Wojciech Fibak, który poleca usługi firmy Candeo). Było tak przez jakiś czas tzn. zdjęcie widniało w Google po wpisaniu nazwy CANDEO, wystarczyło dodać je w odpowiednie miejsce w Google Moja Firma i po kłopocie. Problem pojawił się kilka dni temu kiedy to zdjęcie nagle zniknęło i zostało wstawione zupełnie inne, które widnieje tylko i wyłącznie na podstronie "o firmie" na firmowej witrynie mojego Klienta. Jak sobie z tym poradzić??

 

 

przez Community Manager Piotr Kazana Community Manager
lipca 2016

Cześć,

 

Z tego co widzę to na Google Maps wyświetla się poprawne zdjęcie, jednak inne zdjęcie pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. W tych punktach masz rozwiązanie swojego problemu:

 

1. Prześlij opinie

E84SY7Lg8a5.png

2. Kliknij na edycje zdjęcia

Vm76urvHi83.png3. Opisz dokładnie swój problem

gfkU5WCYSjF.png

 

Daj za jakiś czas znać czy pomogło.

przez Tomasz K
lipca 2016

Dziękuję, tak właśnie zrobiłem i czekam na efekty Emotikon: Szczęśliwy

przez Jarosław P
grudnia 2016

Cześć,

 

Świetny artykuł, mam tylko jeszcze jedno pytanie czy istnieje możliwość usunięcia zdjęcia z zewnątrz w wynikach google mimo że zdjęcie z Street View zostało zrobione przez pojazd Google?

przez Najlepszy Współtwórca Jacek N Kozioł Najlepszy Współtwórca
grudnia 2016

@Jarosław P

Możesz zgłosić tylko i wyłącznie uzasadnioną prośbę o zamazanie jakiegoś fragmentu zdjęcia Street View. Nie można usunąć widoku Street View z samochodu Google. Czasami, jeśli po Twojej firmie został wykonany spacer Street View przez rekomendowanego fotografa, widok z samochodu SV jest mniej eksponowany w wynikach wyszukiwania (ogólnych i na mapach), a bardziej zdjęcia sferyczne z wycieczki fotografa. Jednak to nie jest tak, że zdjęcia z samochodu są całkowicie zastąpione przez tą wycieczkę. 

 

Pozdrawiam,

Jacek