Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Ustawiaj dostosowania stawek według lokalizacji, aby skupić się na obszarach, w których jest najwięcej potencjalnych klientów

Autorzy: Jeno VillaverdeDan Pelling


 

Omówienie dostosowań stawek według lokalizacji


 

Jedną z nowych funkcji ulepszonych kampanii jest możliwość optymalizacji stawek pod kątem określonych lokalizacji w docelowym obszarze danej kampanii.

 

Przykład: witryna e-commerce prowadzi kampanię kierowaną na całe Stany Zjednoczone, ale jej statystyki pokazują, że stan Nowy Jork ma znacznie wyższy współczynnik konwersji niż stan Kolorado. Dostosowanie stawki dla stanu Nowy Jork (+70%) pozwoli jeszcze bardziej poprawić ranking i ekspozycję reklam. Efektem będzie większy ruch i wyższy współczynnik konwersji. Dodatkowo, dla stanu Kolorado, gdzie współczynnik konwersji i przychody są niższe, możemy zastosować ujemne dostosowanie stawki (-25%).

 

W jaki sposób ja lub moi klienci używamy dostosowań stawek według lokalizacji, aby skupiać się na obszarach o większym potencjale biznesowym?


 

Dostosowanie stawki dla dużego miasta (np. dla San Francisco, gdy kampania kierowana jest na całe USA) zwiększa współczynniki klikalności i konwersji, a tym samym ranking i ekspozycję reklam. Dodatkowo generuje większy ruch, a w efekcie jeszcze więcej konwersji.

 

Dlaczego dostosowania stawek według lokalizacji mogą być pomocne?


 

Z perspektywy reklamodawcy dostosowania stawek według lokalizacji upraszczają proces optymalizacji stawek, ponieważ pozwalają stosować różne strategie dla określonych lokalizacji geograficznych w obrębie jednej kampanii.

 

Z perspektywy firm i klientów funkcja ta pozwala na bardziej szczegółowe ustalanie stawek i zwiększanie ekspozycji w obszarach o większym potencjale zysku.

 

W jaki sposób ustawienie dostosowań stawek według lokalizacji pomogło mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


 

W przypadku klienta prowadzącego witrynę do rezerwowania hoteli kierowaną na całą Wielką Brytanię dostosowanie stawek według lokalizacji pozwala stosować wyższe stawki dla obszarów, w których klient ma większe marże. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na wyższy koszt kliknięcia, co skutkuje większą widocznością i liczbą rezerwacji.

 

0 Lubię to!