Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Ulepszone rozszerzenia linków do podstron w kampaniach rozszerzonych

Wraz z premierą kampanii rozszerzonych, która miała miejsce 7 lutego na koncie AdWords pojawia się sporo nowych możliwości. W tym artykule w kilku słowach o ulepszonych rozszerzeniach reklam, a konkretnie o linkach do podstron.

 

Aby uruchomienie ulepszonych rozszerzeń było możliwe, najpierw musimy wykonać aktualizację każdej kampanii z osobna.

 

Migracji do kampanii rozszerzonych możemymy dokonać wyłącznie z poziomu konkretnej kampanii. Jeżeli na naszym koncie jest już taka możliwość zobaczymy komunikat jak poniżej:

 

rozsz.jpg

 

 

Po przejściu przez kreator w sposób opisany tutaj musimy osobno wykonać aktualizację linków do podstron. Stosowny link "Uaktualnij wszystkie rozszerzenia linków do podstron" widoczny na grafice poniżej pojawi się po wybraniu "Rozszerzenia linków do podstron" (krok 2). Aktualizacja może jednak nie być możliwa jeżeli kamapnie rozszerzone uruchomiliśmy tego samego dnia. Czasem trzeba poczekać 1-2 dni aby błąd się nie pojawiał.

 

art-rozsz.jpg

 

 

Jeżeli mamy osobne rozszerzenia linków do podstron dla różnych kampanii zobaczymy dwie opcje aktualizacji:

 

rozsz-4.jpg

 

 

Aktualizacja trwa kilka sekund. Tak jak pisałem powyżej, dla bardzo świeżych kampanii rozszerzonych może pojawiać się błąd. W takiej sytuacji próbę trzeba ponowić za 1-2 dni.

 

rozsz-5.jpg

 

 

Po dokonaniu aktualizacji pierwszą nowością rzucającą się w oczy są zmienione statystyki.

 

Dostępne są szczegółowe dane dla każdego linka osobno:

 

art-rozsz6.jpg

 

Dużym minusem nowych linków do podstron jest zmniejszony limit znaków z 35 do zaledwie 25. Stwarza to spory problem w przygotowaniu sensownego tekstu.

 

rozsz-7.jpg

 

 

 

Zaznaczając "Urządzenie przenośne" jak poniżej, tworzymy link do podstrony zoptymalizowany pod kątem komórek. Jeżeli w grupie reklam będziemy mieć zarówno standardowe linki do podstron jak i linki na komórki, w urządzeniach mobilnych ten drugi będzie mieć pierszeństwo. Jeżeli pracujemy na desktopie/laptopie/tablecie pierszeństwo mieć będzie standardowy link do podstrony. więcej

 

 

art-rozsz8.jpg

 

 

 

Po zapisaniu linki witryny dedykowane na "Urządzenia przenośne" wyróżnione są w szczególny sposób:

 

 

art-rozsz9.jpg

 

 

 

Po najechaniu na "chmurkę" dostępne są szczegółowe dane o stanie i harmonogramie każdego linka osobno.

 

art-rozsz11.jpg

 

 

 

Bardzo fajną sprawą jest możliwość ustawiania osobnego harmonogramu dla każdego linka osobno. Daje to bardzo duże możliwości konfiguracyjne i zwiększa dynamikę reklam.

 

 

art-rozsz10.jpg

 

 

Opcje konfiguracyjne zwiększa też możliwość tworzenia osobnych linków do podstron lub wyłączanie ich na poziomie grup reklam.

 

 

 

art-rozsz12.jpg

 

 

Aktualizacji do kampanii rozszerzonych lepiej dokonać samemu w najbliższych miesiącach. Nie zajmuje to wiele czasu, a dzięki temu mamy szansę poznać lepiej nowe możliwości AdWords i skroić konto na własne potrzeby. Jeżeli tego nie zrobimy nasze konto AdWords i tak zostanie zaktualizowane automatycznie w czerwcu.

informacje Krzysztof Tosik

Bawię się AdWords od 2006 r. Na forum pomocy od 2009 r. Początkowo biernie, z czasem jako aktywny użytkownik.