Obecnie 133 forumowiczów jest online
Obecnie 133 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Twórz nowe grupy reklam na podstawie istniejących słów kluczowych, aby wyświetlać użytkownikom bardziej trafne reklamy

Autorzy: Gareth Everson, Jon GrittonSteve Cameron


 

Omówienie tworzenia nowych grup reklam dla istniejących słów kluczowych


Jest niezwykle ważne, aby grupy reklam były ściśle powiązane z określonymi motywami.  Gdy grupa reklam zawiera słowa kluczowe obejmujące zbyt szeroki zakres tematów, trafność reklam może spadać, skutkując słabym CTR, niskim Wynikiem Jakości i większymi kosztami. 

 

Utworzenie dodatkowych grup reklam na podstawie istniejących słów kluczowych w grupie (lub ich nowych odmian) może znacząco poprawić skuteczność kampanii.

 

W jaki sposób ja lub moi klienci używamy istniejących słów kluczowych do tworzenia nowych grup reklam?


Dobrze jest na początku określić kryteria, według których chcesz podzielić swoje istniejące grupy reklam.  Może to być ich skuteczność, ale także np. hasła wyszukiwania pasujące do danych słów kluczowych.  Z kolei zawężenie kierowania grupy może poprawić trafność reklam.  Po określeniu kryteriów należy ustalić odpowiednią liczbę nowych grup i właściwy podział reklam.

 

Dlaczego tworzenie nowych grup reklam może być pomocne?


  Nowe grupy reklam pozwalają nam lepiej skupić się na bardziej szczegółowych słowach kluczowych.  Następnie możemy dzięki temu tworzyć reklamy o skuteczniejszym kierowaniu i prowadzić ruch do stron docelowych, które można w pełni zoptymalizować dla nowych słów kluczowych. W ten sposób poprawiamy Wynik Jakości, a także, najprawdopodobniej, współczynniki klikalności (CTR) i konwersji (CPA).

 

W jaki sposób stworzenie nowych grup reklam dla istniejących słów kluczowych pomogło mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


 Jeden z moich klientów potrzebował pomocy w identyfikacji słów kluczowych używanych przez swoich docelowych klientów (ochrona zdrowia, sektor publiczny, szkoły, hotele) przy wyszukiwaniu szkoleń z zakresu rozwiązywania konfliktów.

 

Pomogliśmy mu przejść od używanej wcześniej strategii kierowania całego ruchu z wyszukiwań hasła „rozwiązywanie konfliktów” do dużo bardziej szczegółowego, skupionego na branży i usługach, wielokanałowego podejścia do zarządzania witryną i stronami docelowymi. Kierując się zasadą „przyklej – odklej” w zarządzaniu grupami reklam, przeszliśmy od ogólnej strategii usługowej do strategii zoptymalizowanej pod kątem odbiorców w branży (i ich języka) oraz konkretnych słów kluczowych i usług, których szukali.

 

Współczynniki klikalności wzrosły o 560%, koszt kliknięcia spadł o 82%, a współczynnik konwersji odwiedzających na potencjalnych klientów podskoczył z 1,3% do 8%. Dzięki temu, że skupiliśmy się na dostosowaniu treści stron docelowych do reklam, wzrosło zainteresowanie potencjalnych klientów i przychody, a dodatkowo poprawiła się skuteczność reklam w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.0 Lubię to!