Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Przemyślana strategia kluczem do sukcesu kampanii AdWords.

Często na forum piszemy o nowościach czy pomagamy we wdrożeniach ustawień kampanii. Mało kiedy doradzamy od strony strategicznej, a to moim zdaniem jeden z istotniejszych elementów kampanii, który decyduje o jej skuteczności.

 

Prowadząc czasem szkolenia lub prezentacje staram się zobrazować dlaczego planowanie jest tak ważnym elementem tworzenia kampanii. Samo przygotowanie kilku słów kluczowych i treści reklam nie wróży sukcesu jeśli nie ma w tym spójności i logicznego planu. Pomyśl jak wyglądałaby realizacja projektu, gdyby Project Manager był osobą chaotyczną i nie planował żadnego zadania?.

Idąc tym tropem zadaj sobie kilka pytań, m.in.:

Jaki jest cel Twojej kampanii?
Kim jest Twoja grupa docelowa?
Kim jest Twoja konkurencja?
Jakie korzyści dostarcza Twój produkt/usługa/firma?
Jakie są potrzeby Twojego klienta?

Te i parę innych pytań towarzyszyło mi nieustannie aż do 2014 roku. Szukając najlepszych odpowiedzi i metod działania zrodził się pomysł, aby podzielić się zebraną wiedzą i wydać ją w postaci książki. Tak powstał “AdWords 360°. Katalog skutecznych kampanii”, który rok później pojawił się na rynku i już od 7 grudnia jest oficjalnie dostępny w sprzedaży.

 

Katalog ten jest również owocem wielu dyskusji jakie na przestrzeni kilku ostatnich lat przeprowadziłam z użytkownikami tego forum. I mam nadzieję, że wielu z Was, zwłaszcza tym początkującym w temacie AdWords, się przyda.

Co w nim znajdziesz?

Zebrałam aż 30 case study marek, które na co dzień korzystają z reklam AdWords jednak robią to w niestandardowy sposób. Każdy z case'ów pokazuje jak  firmy podchodzą do tematu budowania kampanii, skąd czerpią  inspiracje i jak przekłada się to na  wyniki ich działań.

W książce skupiłam się również na użytkownikach i tym jak szukać na ich temat informacji, dlaczego tak istotne w naszej branży są badania rynkowe oraz przede wszystkim - jak wykorzystać zebraną wiedzę do budowania kampanii w systemie Adwords.  

Iwona Piwek, Video Head Poland & CEE w Google, odpowiedziała na kilka moich pytań dając reklamodawcom przydatne porady na temat kampanii youtubowych na 2016 rok.

Dzięki współpracy z warszawskimi agencjami i domami mediowymi w książce pojawiło się kilka case'ów z naszego polskiego podwórka.

To co jednak najważniejsze to podsumowanie, które przygotowałam w formie Briefa Reklamowego. To dokument, który każdy reklamodawca oraz klient powinien opracować przed podjęciem jakichkolwiek działań reklamowych.

Strategia, inspiracja, praktyka to 3 słowa, które najlepiej opisują katalog, który polecam każdemu kto szuka pomysłu na rozwój swoich kampanii.

Dla forumowiczów zainteresowanych zakupem książki został przygotowany specjalny rabat 25%. 

 

Zasady Promocji:

Kupon działa od: 22.12.2015 - 5.01.2016

Kod kuponu: FORUMAD

Wpisanie go w koszyku zamówienia na Onepress.pl, na stronie książki:

 

http://onepress.pl/ksiazki/adwords-360-katalog-skutecznych-kampanii-paulina-wiktorska,ad360k.htm

 

w polu "kupon rabatowy" spowoduje obniżenie wartości zamówienia o 25%.

Kupon działa wyłącznie w księgarni Onepress i obejmuje tylko książkę „AdWords 360°. Katalog skutecznych kampanii”, nie łączy się z innymi promocjami.

Ogólne zasady korzystania z kuponów rabatowych: http://onepress.pl/kupon.phtml

informacje Paulina Wiktorska

Na co dzień pracuję jako Certyfikowany Specjalista Google AdWords oraz Google Analytics wspierając marki w budowaniu strategii kampanii SEM. Po godzinach rozwijam własny projekt www.adwords360.pl, będący kontynuacją mojej książki "AdWords 360° – Katalog Skutecznych Kampanii", która ukazała się na rynku w grudniu 2015 roku.

Komentarze
przez Booguś
grudnia 2015

To prawda, tematyka strategiczna jest lekko niedopieszczona, a to podstawa przecież. Zwykle dostaję na gwiazdkę książki, w których potem czytam głównie spis treści - mam nadzieję, że z tą będzie inaczej - już mi kupili bez zniżki Emotikon: Mrugający

przez Wschodząca Gwiazda Paula Wiktorska Wschodząca Gwiazda
grudnia 2015

Bogumił B to nie tyle książka co bardziej katalog kampaniiEmotikon: Szczęśliwy Mam nadzieję, że się przyda. I zajrzyj kilka stron dalej niż na spis treści. A nuż Cię wciągnieEmotikon: Szczęśliwy

przez Booguś
grudnia 2015

Bez względu na to czy jest to katalog książkowo-kampaniowy czy książka katalogowo-kampanijna w formie katalogu kampanii - ma szanse na wyjście poza spis treści ponieważ przeczytane przeze mnie fragmenty dostępne na stronie znanej firmy handlującej książkami napawają mnie optymizmem w tym zakresie Emotikon: Mrugający

przez AdamKWROPL
stycznia 2016

Paulino,

 

z miłą chęcią bym poczytał, ale jest jeden demotywator - tylko format PDF. Przygotuj proszę wersję na czytniki e-booków w formacie EPUB.

przez Michał Lech
stycznia 2016

Polecam tą książkę, otwiera oczy w podejściu do klienta !

przez Wschodząca Gwiazda Paula Wiktorska Wschodząca Gwiazda
stycznia 2016

Adam K,

 

dziękuję za cenną uwagę. Zgłosiłam to do wydawnictwa, ale póki co czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że uda sie coś w tym kierunku zrobić.

 

 

 

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
stycznia 2016

Właśnie czytam...  już teraz podpowiedziała kilka fajnych pomysłów Emotikon: Szczęśliwy

przez Wschodząca Gwiazda Paula Wiktorska Wschodząca Gwiazda
stycznia 2016

No i mam dobrą wiadomość, zwłaszcza dla @Adam K, będzie udostępniona wersja EPUB jeszcze w tym tygodniu. Zatem warto poczekać.

 

przez AdamKWROPL
stycznia 2016

@Paula Wiktorska - świetnie Emotikon: Szczęśliwy Sam napisałem do ebookpoint.pl o tym.