AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Prywatność i bezpieczeństwo

Prywatność i bezpieczeństwo są niezwykle ważnym tematem w Google. Kiedy informacje o Twojej firmie umieszczone są w internecie to bezpieczeństwo Twoich danych jest dla Ciebie najważniejsze.

 

Przede wszystkim, gdy otrzymasz kod weryfikacyjny lub PIN za pośrednictwem poczty, nie udostępniaj go nikomu. Jest to unikalny numer wygenerowany tylko dla Ciebie i Twojej firmy, wymagany do potwierdzenia tego, czy Twoja firma w rzeczywistości istnieje pod podanym przez Ciebie adresem fizycznym. Więcej o procesie weryfikacji firmy w Google dowiesz się tutaj, a gdy już otrzymasz kod weryfikacyjny postępuj według tych instrukcji:

 

large.png

 

Aby wpisać kod weryfikacyjny z otrzymanej kartki pocztowej:

  1. Zaloguj się do Google Moja Firma.
  2. Jeśli zarządzasz wieloma firmami, wybierz tę, którą chcesz zweryfikować.
  3. Kliknij Wpisz kod na niebieskim pasku na górze ekranu i postępuj zgodnie z poleceniami, aby zweryfikować firmę.
    • Jeśli wysłaliśmy do Ciebie więcej niż jeden kod weryfikacyjny, użyj najnowszego z nich. Starsze kody nie będą działać.

 


Pamiętaj, że Google nie będzie do Ciebie dzwonić i pytać o Twoje hasło, oferując poprawę Twojej firmy w rankingu czy też, aby zarządzać informacjami o Twojej firmie. 
Istnieje wiele firm, które chętnie by Ci pomogły w zarządzaniu obecnością Twojej firmy w internecie, jednak radzimy, aby być czujnym i ich unikać, gdyż nikt poza Tobą nie powinien mieć dostępu do Twoich tajnych i prywatnych informacji. Więcej informacji na temat unikania oszustw telefonicznych znajdziesz tutaj.

 

Google Moja Firma oferuje wiele narzędzi do kontroli prywatności dla Twojego bezpieczeństwa. Niektóre z bardziej przydatnych funkcji oferują dostosowywanie powiadomień, jak i również udostępnianych wpisów.

 

Zachowanie odpowiednich środków ostrożności w Internecie jest niezwykle ważne i mam nadzieję, że te wskazówki Ci w tym pomogą. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ochrony prywatności (lub czegokolwiek innego związanego z Google Moja Firma), nie wahaj się z nami skontaktować. Pomoc telefoniczna w języku polskim dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

 

Jaka jest Twoja najlepsza wskazówka odnośnie bezpieczeństwa i prywatności firmy w internecie? Zapraszam do dyskusji i podzielenia się swoją wiedzą w komentarzach poniżej.

 

0 Lubię to!