Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Pokaż swoją firmę na Mapach Google

Pierwszym krokiem Twojej obecności na Mapach Google jest rejestracja na stronie Google Moja Firma.

 

Gdy już utworzysz konto, zostaniesz przeniesiony do mapy. W polu wyszukiwania, które znajduje się w lewym górnym rogu strony, wpisz swój adres.

 

Na tym etapie mogą pojawić się dwie możliwości:

 

1. "Podana nazwa firmy i jej adres są prawidłowe", co oznacza że Twoja firma nie została jeszcze zarejestrowana na Mapie Google i musisz zarejestrować ją od zera, czyli podać wszelkie wymagane informacji o firmie.

 

UmWveOPKxGk.png

 

W tym wypadku, kliknij na "Podana nazwa firmy i jej adres są prawidłowe" i podaj wszystkie wymagane informacje o swojej firmie (nazwa, adres, numer telefonu, itp.)

 s22OsA8bVby.png

 

Nie zawsze znajdziesz dokładnie dopasowaną kategorię dla swojej firmy, dlatego musisz wybrać taką, która będzie najbliższa dla Twojej firmy.

 

Jeżeli swoje usługi lub produkty oferujesz z dostawą lub dojazdem, a nie u siebie w firmie to powinieneś zaznaczyć "Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów". Następnie kliknij "Dalej".

 

2. Jeżeli ktoś już wcześniej zarejestrował Twoją firmę, w wyszukiwarce pojawi się w taki sposób:

 

KB6Hrpy8zVd.png

 

W tym przypadku, jedyne co musisz zrobić to kliknąć na nazwę swojej firmy. Po kliknięciu powinno pojawić się pole weryfikacji Twojej firmy.

 

E17VSxKGCmB.png

 

W tym momencie musisz udowodnić, że wybrana firma należy do Ciebie. W większości przypadków jedyną i najlepszą opcją będzie wysłanie prośby o weryfikację listem pocztowym. Zajmie to od 2 do 4 tygodni, aby list do Ciebie dotarł.

 

List będzie zawierał kod PIN, który powinieneś wprowadzić na swoim koncie Google Moja Firma w przeciągu 30 dni od jego otrzymania.

 

Jeśli nie otrzymałeś kodu w przeciągu 4 tygodni możesz wysłać prośbę o ponowne wysłanie kodu, lecz pamiętaj że poprzedni kod zostanie dezaktywowany.

 

FerLcaLVipG (1).png

 

Radzimy, abyś poczekał na pełną weryfikację swojej firmy, zanim zaczniesz wprowadzać jakiekolwiek zmiany na swoim koncie, gdyż Twój numer PIN, który jest w drodze zostanie przez to dezaktywowany i trzeba będzie zamówić nowy.

 

Istnieje też możliwość że Twoja firma została już wcześniej zweryfikowana, wtedy może pojawić się możliwość weryfikacji przez telefon.

 

Jeżeli ktoś inny wcześniej zweryfikował Twoją firmę może się pojawić taki komunikat:

MkiijncWa8z.png

W tym momencie musisz kliknąć niebieski przycisk, aby poprosić o możliwość zarządzania tą działalnością. Pozostałe informację o tym procesie otrzymasz poprzez wiadomość e-mail.

 

Gdy tylko zweryfikujesz swoją firmę, zacznie się ona pojawiać na Mapach Google, jak i w wynikach wyszukiwania Google.

 

Pamiętaj, aby zalogować się na swoje konto w celu podania godzin pracy, jak również dodania zdjęć swojej firmy. 

 

Jeżeli chcesz obejrzeć proces weryfikacji firmy, lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz nasze filmy w YouTube:

 

 

 

0 Lubię to!