Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Optymalizuj rotację reklam, aby wyświetlać najlepsze reklamy i uzyskiwać więcej kliknięć

Autorzy: Farhad Divecha, Paulo RibeiroAleksandar Vucenovic


 

Omówienie rotacji reklam


 

Zgodnie ze sprawdzonymi metodami Google reklamodawcy powinni zawsze tworzyć więcej niż jedną reklamę w każdej grupie reklam, aby zdobywać informacje o skuteczności różnych wariantów przekazu. Google AdWords używa rotacji reklam (ustawianej przez reklamodawcę), aby wyświetlać reklamy po równo lub w zoptymalizowany sposób.

 

Równomierna rotacja reklam oznacza, że wszystkie reklamy w grupie są wyświetlane tak samo często niezależnie od ich skuteczności. Drugim rozwiązaniem jest zoptymalizowana rotacja reklam, w której Google wyświetla częściej najskuteczniejsze reklamy. W zależności od ustawienia optymalizacja będzie miała na celu uzyskanie jak największej liczby kliknięć lub konwersji.

 

W jaki sposób ja lub moi klienci optymalizujemy rotację reklam, aby wyświetlać najlepsze reklamy i uzyskiwać więcej kliknięć?


 

Aby korzystać z optymalizacji pod kątem kliknięć, ważne jest, aby stworzyć różnorodne reklamy (zazwyczaj 3-4 na grupę reklam) z różnymi przekazami i wezwaniami do działania. Następnym krokiem jest wybranie ustawienia zoptymalizowanej rotacji reklam (wybór kliknięć jako kluczowego wskaźnika).

 

Gdy reklamy zgromadzą wystarczającą liczbę wyświetleń i kliknięć do stworzenia statystyk, algorytm optymalizacji Google automatycznie zacznie najczęściej wyświetlać reklamy o najwyższym CTR.

 

Aby znaleźć najbardziej i najmniej skuteczne reklamy, można kierować się wskaźnikiem odsetka wyświetleń na karcie reklam.

 

Zadaniem menedżera PPC jest usuwanie mało skutecznych reklam (o najniższym odsetku wyświetleń) i tworzenie nowych wariantów najlepszych. Taki proces optymalizacji jest kluczowy i powinien być regularnie powtarzany.

 

Dlaczego rotacja reklam może być pomocna?


 

Rotacja reklam może być niezwykle pomocna w testowaniu różnych przekazów reklamowych i wezwań do działania. Zalecamy używanie równomiernego rozkładu podczas testowania, aby było miarodajne.

Po zakończeniu testów ważne jest, aby przywrócić ustawienie zoptymalizowane.

 

Ta strategia może być używana do zwiększania ogólnego CTR, Wyniku Jakości, współczynnika konwersji, a także przychodów w obrębie całego konta.

 

W jaki sposób optymalizacja rotacji reklam pomogła mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


 

Rotacja reklam jest używana na wszystkich kontach naszych klientów. Pomaga monitorować reakcje konsumentów na przekaz reklamowy, a w efekcie zwiększać zwrot z inwestycji. Dodatkowo pozwala naszym klientom identyfikować trendy w zachowaniach konsumenckich.

0 Lubię to!