Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Obniżaj stawki, aby uzyskiwać więcej kliknięć przy takim samym budżecie

Autorzy:  Jonathan Cottrel, Mark Dwyer, Bruce BlackBecca Hindocha


 

Omówienie opcji obniżania stawek


 

Obniżać stawki można na wielu poziomach. Pozwala to na elastyczność w obrębie kampanii, która zapewni klientowi maksymalną widoczność przy danym budżecie.

 

Stawki można obniżać na poziomie kampanii, grupy reklam czy słowa kluczowego, ale także według pory dnia czy urządzenia.

 

Obniżając stawki w dowolny z powyższych sposobów, można uzyskać dodatkowe kliknięcia i większą widoczność, mieszcząc się jednocześnie w określonym budżecie.

 

W jaki sposób ja lub moi klienci używamy obniżania stawek, aby uzyskiwać więcej kliknięć przy takim samym budżecie? 


 

Gdy spojrzeliśmy na historyczne dane o skuteczności, udało nam się ustalić pory dnia, w których uzyskujemy najwięcej konwersji. Następnie obniżyliśmy stawki między godziną 18:00 a północą, aby łatwiej było utrzymać budżet. Kampania jest teraz skupiona na porach dnia, które zapewniają naszemu klientowi najlepszy zwrot z inwestycji.

 

Określiliśmy także najmniej skuteczne słowa kluczowe i obniżyliśmy dla nich stawki, aby te bardziej skuteczne miały do dyspozycji większą część budżetu.

 

Dlaczego obniżanie stawek może być czasem pomocne?


 

Natychmiastową korzyścią obniżenia stawek jest możliwość brania udziału w większej liczbie aukcji reklam w sieci wyszukiwania. Pomaga to zwiększać obecność marki na rynku i jej ogólną świadomość.

 

Dzięki obniżaniu stawek można precyzyjniej kierować kampanię na zachowania użytkowników, zamiast używać strategii najwyższej pozycji w rankingu,  której celem jest pierwsza pozycja nad wynikami wyszukiwania.

 

W jaki sposób obniżanie stawek pomogło mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


 

Dzięki obniżeniu CPC udało nam się obrać strategię prawie ciągłej obecności oraz zmaksymalizować zwrot z inwestycji dla klienta. Pozwoliło nam to także zwiększać świadomość marki, ponieważ zyskaliśmy dużo większą widoczność w wynikach wyszukiwania.

 

0 Lubię to!