Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Nowy wygląd kart panelu Google Moja Firma

Z końcem sierpnia 2016 roku został wprowadzony nowy wygląd kart panelu Google Moja Firma. Graficznie nawiązuje do stylu wzorniczego usług Google tzw. Material Design. Znaczącej zmianie uległy szczególnie karty: Statystyki i Informacje oraz edycja godzin pracy.

 

Na karcie Statystyki pojawił się nowy wykres Jak klienci szukają Twojej firmy. Na wykresie wyróżniono Wyszukiwanie bezpośrednie (Klienci, którzy znaleźli Twoją wizytówkę, szukając nazwy firmy lub jej adresu.) oraz Odkrywanie (Klienci, którzy znaleźli Twoją wizytówkę, szukając kategorii, produktu lub usługi.).

 

GMB_Statystyki_1.pngStatystyki - Jak Klienci szukają Twojej firmy

Pozostałe wykresy także uległy sporej zmianie, zyskując na czytelności. Możliwe jest także włączanie i wyłączanie poszczególnych informacji zawartych na każdym z wykresów. klikając na znaczniki "ptaszka" np. GMB_Statystyki_ptaszek.png.

 

GMB_Statystyki_2.pngStatystyki - Przykładowe wykresy

Szczegółowe informacje o tym jakie informacje dostarczają te wykresy i jak można je interpretować znajdują się w pomocy dostępnej pod znaczkiem GMB_Statystyki_pytajnik.png przy nazwie każdego wykresu.

 

Karta Informacje uległa jeszcze większej przebudowie. Dostępne są na niej m.in informacje o tym, gdzie opublikowano informacje z wizytówki. Dostęp do funkcji zamknięcia firmy bądź rezygnacji z zarządzania jest łatwiejszy do znalezienia, a jednocześnie ciężko wykonać jest te czynności "przez przypadek".

 

GMB_Informacje.pngInformacje

Edycja godzin pracy jest teraz jest teraz łatwiejsza i czytelniejsza dzięki specjalnemu boksowi, na osobnej warstwie (w tzw. lightboxie).

 

GMB_Informacje_godziny.pngEdycja godzin otwarcia

informacje Jacek N. Kozioł

Pasjonat internetu, spacerów, fotografii i kuchni świata. Ekspert produktowy Google - Najlepszy Współtwórca (TC) i Mentor na forach Google Moja Firma, Map Google (polskim i angielskim), polskich forach Gmaila i Google+ oraz w angielskiej społeczności Google+ Help. Gdy Kreator Map Google jeszcze działał - Regionalny Moderator w Polsce oraz TC na angielskim forum Map Makera. Lokalny Przewodnik Map Google (poziom 9). Rekomendowany fotograf Google Street View. Pomaga znaleźć się na Mapach Google.

Komentarze
przez Tomek Z
listopada 2016

Jacek,

 

Czy w tym nowym panelu zarządza się również informacjami w sekcji "Popularne godziny"?

 

Pytam, ponieważ nie wiem w jaki sposób można sterować tymi informacjami widocznymi w wizytówce firmy. Być może ta informacja jest okręślana przez G na bazie innych przesłanek np. nawigacji, ilości zameldować. Ale ponieważ jest ona bardzo dokładna, to chyba jednak jest ona definiowana przez kogoś - przez kogo?

 

Będę wdzięczny za podpowiedź!

 

Pozdrawiam,

Tomek

przez Najlepszy Współtwórca Jacek N Kozioł Najlepszy Współtwórca
listopada 2016

@Tomek Z

Przez klientów Emotikon: Szczęśliwy To są dane z ich faktycznej bytności w danym miejscu.

Przeczytaj artykuł pomocy: Popularne godziny

 

Pozdrawiam,

Jacek