Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Narzędzia Google AdWords - Narzędzie Atrybucja (Ścieżki wyszukiwania)

Do narzędzia wchodzimy tak jak do każdego innego na koncie AdWords, czyli z rozwijanej listy wybieramy dane narzędzie. O tak:

 

ScreenShot1545.jpg

 

Po wejściu do narzędzia widzimy główny ekran z podsumowaniem konwersji dokonanych dzięki kampaniom AdWords.

 

ScreenShot1546.jpg

 

Możemy wybrać zakres dat, jak i konkretne konwersje, które chcemy prześledzić i "Zakres historii" - czy to czas do konwersji? Bardzo możliwe.

 

Dodatkowo możemy włączyć sobie wykres by zobrazować dane.

 

Następnie z lewego menu możemy wybrać interesujące nas raporty.

 

ScreenShot1547.jpg

 

Jeśli często odwiedzasz Google Analytics to zauważysz, że są to zebrane w jednym miejscu raporty dotyczące ScreenShot1548.jpg

 

No ok, to po co to znalazło się na koncie AdWords? Tym samym jednym kliknięciem możemy przenieść się na połączone konto Analytics.

 

I to jest dobre pytanie...   Sądzę, że dane w raporcie na koncie AdWords dotyczą tylko i wyłącznie kampanii AdWords - czyli nie zobaczymy tu najważniejszych ścieżek z uwzględnieniem odesłań, czy wejść bezpośrednich. Ścieżki dotyczą tylko kampanii - bądź tylko je pokazują.

 

Także w raporcie sprawdzicie ilość konwersji wspomaganych i ich stosunek względem konwersji z ostatniego kliknięcia; przeanalizujecie konwersje z pierwszego i ostatniego kliknięcia; zobaczycie najważniejsze ścieżki; upływ czasu; długość ścieżki jak i porównacie modele atrybucji.

 

Czy konta AdWords i Analytics muszą być połączone? Pewnie tak.

 

Czy fajnie, że takie narzędzie pojawiło się na koncie AdWords? Oczywiście, że tak. Mamy tu dane tylko i wyłącznie dotyczące kampanii AdWords.

informacje Dominik Myślak

Jestem Partnerem Google AdWords. Kampanie AdWords prowadzę od 2007 roku. Na forum AdWords pomagam od około 2008 roku. Prócz opiekowania się Waszymi kampaniami, prowadzę również szkolenia z ogólnie rozumianego SEM. Jeśli uważasz, że Twoja kampania wymaga pomocy - pomogę Ci, zapraszam.

Komentarze
przez radaro
kwietnia 2015

Największy minus tego rowziązania to fakt, że to działa tylko w obrębie jednego konta adwords. Jak już mamy konto MCK a pod nim x kont tematycznych to raport ten jest kompletnie bezuzyteczny.