Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Nabywcy na rynku (ROI) - In-market buyers

W listopadzie 2013 pojawiła się nowa opcja kierowania reklam w sieci reklamowej Google:  In-market buyers/Nabywcy na rynku (ROI).

 

Jest to trzecia możliwość kierowania reklam wg kategorii zainteresowań. Do tej pory dostępne były "kategorie podobieństwa" i "inne kategorie".

 

Opcja została wprowadzona po cichu i w tej chwili nie ma na jej temat zbyt wielu informacji. Jest na tyle świeża, że tylko anglojęzyczna wersja pomocy zawiera krótką wzmiankę.

 

  • In-market buyers (available only to campaigns targeting English): Select from these categories to find customers who are researching products and actively considering buying a service or product like those you offer.

    These categories are designed for advertisers focused on getting conversions from highly qualified customers. "In-market buyers" categories can help drive remarketing performance and reach consumers close to completing a purchase.

 

Nowa kategoria powinna skupiać użytkowników, których algorytm uznaje za skłonnych do dokonania zakupu w danej kategorii (elektronika, komputery, nieruchomości, oprogramowanie, samochody, do i ogród). Jako jedynej opcji kierowania można używać jej w kampaniach o strategii szerokiego zasięgu. W większości przypadków sensowniejsze wydaje się jednak (mimo, że Google tego nie poleca) łączenie kilku typów kierowania, np.:

- lista remarketingowa + Nabywcy na rynku

- słowa kluczowe + Nabywcy na rynku

 

 

Opcja może nie być jeszcze dostępna na wszystkich kontach AdWords. Trzeba jej szukać tutaj:

nabywcy-na-rynku-roi-2.png

 

 

W zasadzie nie jest jasne, czy funkcjonalnosć działa już na rynku polskim, zmiany w interfejsie często wyprzedzają premierę usługi. Pomoc informuje o dostępności w: United States, Canada, United Kingdom, Ireland, India, Australia and New Zealand.

 

Linki:

Tworzenie kampanii z kategoriami zainteresowań 

Więcej o kategoriach zainteresowań

Więcej o kategorii Nabywcy na rynku

 

informacje Krzysztof Tosik

Bawię się AdWords od 2006 r. Na forum pomocy od 2009 r. Początkowo biernie, z czasem jako aktywny użytkownik.

Komentarze
przez KarolinaP
stycznia 2014

Dzięki za te informacje, Krzysztof. Na pewno zainteresują one wielu Forumowiczów.

"W zasadzie nie jest jasne, czy funkcjonalnosć działa już na rynku polskim, zmiany w interfejsie często wyprzedzają premierę usługi."- chętnie sprawdzę i potwierdzę, jaki jest status tej funkcji dla polskiego rynku.

 

Pozdrawiam,

KarolinaP

przez KarolinaP
stycznia 2014

Witam serdecznie,

 

muszę potwierdzić, że na chwilę obecną funkcja "Nabywcy na rynku (ROI) jest dostępna w formie beta-testów dla państw anglojęzycznych: USA, Wielka Brytania, Irlandia, Australia, Nowa Zelandia, Kanada. 

 

Funkcja została dodana do interfejsu konta we wszystkich krajach, działa jednak tylko w wyżej wymienionych. Poinformuję Was oczywiście, jak będzie wiadomo coś więcej o wprowdzeniu tej opcji na rynek polski.

 

Pozdrawiam,

KarolinaP