Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Moje Centrum Klienta (MCK) - podstawowe informacje

Moje Centrum Klienta (w skrócie MCK) to "duże" konto zrzeszające wszystkie obsługiwane przez Ciebie konta Adwords. Takie konto MCK jest idealnym rozwiązaniem dla agencji SEM jak i osób zarządzających więcej niż jednym kontem AdWords. Dlaczego jest idealne? Ponieważ nie musisz logować się do poszczególnych kont; wystarczy, że zalogujesz się do MCK i będziesz miał dostęp do wszystkich podłączonych do niego kont AdWords.

 

Jak utworzyć konto MCK?

 

Procedura jest bardzo prosta, wręcz identyczna jak tworzenie konta AdWords, także jeśli tworzyłeś już konta AdWords to z tym również sobie poradzisz. Przejdź na stronę http://www.google.com/intl/pl/adwords/myclientcenter/ i kliknij przycisk Zarejestruj się terazJeśli potrzebujesz wsparcia merytorycznego to pomocny będzie ten artykuł pomocy adwords na temat tworzenia konta MCK. Dowiesz się tu również jak połączyć już istniejące konto AdWords, jak również jak dodać nowe konto AdWords do MCK.

 

UWAGA! Pamiętaj, że konto MCK musisz założyć na adresie email nie powiązanym z innymi kontami AdWords. Jeśli chciałbyś utworzyć konto MCK na mailu, z którego korzysta inne konto AdWords musisz przeprowadzić tę operację - Zaakceptowane odpowiedzi na zadane pytanie w wątku.

 

Jak wygląda MCK od strony panelu?

 

 

Widać na nim 3 główne zakładki - Moje Centrum Klienta; Raportowanie dla Klientow, Moje konto

 

W zakładce Moje Centrum Klienta mamy podgląd z listą wszystkich podłączonych kont AdWords na dwa elementy: Skuteczność i budżetW zakładce Skuteczność mamy podgląd na podstawowe elementy takie jak kliknięcia, wyświetlenia, CTR itp. dotyczące wszystkich podłączonych kont AdWords - kolumny możemy dostosowywać, jak w zwykłym koncie AdWords korzystając z przycisku Kolumny.

 

 

 

W zakładce Budżet znajdziecie podstawowe informacje o budżetach na poszczególnych kontach takie jak np. pozostały budżet - widoczne na pierwszym screenie.

 

Druga główna zakładka to Raportowanie dla Klientów. Możemy tworzyć raporty tak, jak na zwykłym koncie AdWords, ale tutaj raporty mogą dotyczyć wszystkich kont.

 

Trzecią główną zakładką jest Moje konto.

 

 

Jak widać, tu również nie ma dużych różnic w porównaniu ze zwykłym kontem AdWords. Możemy ustawiać powiadomienia, jak i przydzielać dostępy dla innych użytkowników. Pamiętajcie jednak, że jeśli macie utworzone drzewo kont MCK (niższego i wyższego szczebla), to dając dostęp użytkownikom na koncie niższego szczebla będą oni mieli wgląd jedynie w dane konto i podłączone do niego konta AdWords, czy MCK - czyli zawsze będzie miał dostęp do kont, idąc w dół hierarchii (nigdy do kont wyższego szczebla).

 

Dodatkowo możemy przypisywać konta AdWords do innych menadżerów MCK, ponieważ konta MCK również możemy tworzyć wyższego i niższego szczebla. Załóżmy, że posiadacie swoje własne firmowe konto MCK. Zatrudniacie 5 specjalistów od kampanii PPC - każdy z nich posiada swoje MCK, które jest podłączone do Waszego firmowego MCK (łączenie kont MCK przebiega dokładnie tak samo jak łączenie kont Adwords do MCK). MCK firmowe jest kontem wyższyego szczebla; konta pracowników niższego szczebla. Każdy z pracowników ma podczepionych do własnego MCK swoich Klientów, do których nie mają dostępu inni pracownicy.

 

Załóżmy, że jeden z pracowników zachorował, a prowadził dla Waszego Klienta kampanię. Jak przenieść dane konto AdWords do innego pracownika?

Wystarczy, że zalogujecie się do swojego firmowego MCK i wykonacie poniższą instrukcję:

 

Wejdź do MCK, na którym znajduje się konto Adwords do przeniesienia. Po lewej stronie od nazwy konta AdWords zaznacz checkbox.

Następnie rozwiń menu Porządkuj konta >> Zmień menadżera konta

 

 

Pojawi się okno z listą kont MCK wyższego szczebla - w tym przypadku konto firmowe.

Wróć do listy kont AdWords na firmowym MCK i ponownie zaznacz checkboxem konto, które chcesz przenieść i ponownie wybierz Porządkuj konta >> Zmień menadżera klienta. Będziesz mógł wybrać innego menadżera konta - pracownika, który będzie zajmował się tym kontem AdWords.

 

Podsumowując:

Konto MCK daje Ci dostęp do wszystkich podłączonych kont AdWords (kont MCK niższego szczebla) co umożliwia szybszą i skuteczniejszą pracę. Pozwala na wykonywanie zbiorczych raportów i automatyzacji wybranych, bądź wszystkich kampanii na podłączonych kontach AdWords.

 

Dodatkowa Informacja:

Logując się na loginie z MCK do Edytora AdWords również masz dostęp do wszystkich podłączonych do niego kont AdWords co ułatwia pracę w edytorze - korzystasz tylko z jednego loginu.

informacje Dominik Myślak

Jestem Partnerem Google AdWords. Kampanie AdWords prowadzę od 2007 roku. Na forum AdWords pomagam od około 2008 roku. Prócz opiekowania się Waszymi kampaniami, prowadzę również szkolenia z ogólnie rozumianego SEM. Jeśli uważasz, że Twoja kampania wymaga pomocy - pomogę Ci, zapraszam.

Komentarze
przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
stycznia 2014

z chęcią uratuję... W czym tkwi problem uzasadniony wołaniem o pomoc?

przez Anna B
lipca 2014

Dominiku Czy z poziomku MCK mogę utworzyć wiele różnych kont za pomocą opcji "utwórz konto"?

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
lipca 2014

Tak, możesz tworzyć x kont. Są limity, których teraz nie mogę znaleźć ...

 

Natomiast dobrze, gdy każde nowo utworzone konto posiada odrębny adres email z dostępem administracyjnym - chociażby do połączenia konta analytics z adwords.

przez Anna B
lipca 2014

Dominiku dzięki za info. Więc tak naprawde wygodniej jest tworzyć konta na MCK nowe tylko dla działania Adwords jeśli narazie nie mam zamiaru łączyć ich z Analyticsem. Dobrze rozumiem?

przez Wschodząca Gwiazda maciekef Wschodząca Gwiazda
lipca 2014

Aniu to w niczym nie przeszkadza, konta utworzone przez MCK również można łączyć z Analytics i jest to jak najbardziej zalecane.

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
lipca 2014

Każde konto utworzysz o wiele szybciej z poziomu MCK. Trzeba jednak pamiętać o tym, by do konta, które chcesz połączyć analyticsa był również administrator (taki sam mail musi być też podpięty do analytics), żeby połaczyć takie konta.

 

Natomiast jeśli chcesz tylko prowadzić AdWords bez analyticsa to wystarczy utworzyć konto AdWords z poziomu MCK.

 

Pamiętaj jednak, że takie konto bez administratora przerzucisz do innego MCK (czyli uporządkować trochę konta), ale już go nie odepniesz od MCK - ani wyższego poziomu, ani niższego. Aby takie konto odpiąć zupełnie od MCK musi być administrator.

przez Anna B
lipca 2014

Ale jak rozumiem w każdej chwili mogę podpiąć sobie administartowa (z innego wolnego emaila) i odpiąć te konto od MCK?

przez Najlepszy Współtwórca Dominik Myślak Najlepszy Współtwórca
lipca 2014

tak

przez Jerzy Z
sierpnia 2016

Cześć, 

czy możecie mi proszę podpowiedzieć jak przy obecnej strukturze panelu mogę dodać podrzędne konto MCK ? 

 

 

przez Michał Lech
września 2016

Ile kont adwords mogę podpiąć do jednego konta menedżera na mck ?

przez Jacek W
sierpień

Założyłem nowe konto MCK, które zgłosiłem do udziału w programie Google Partners. Posiada wszystkie wymagania po za wynikami, które są zbierane na przestrzeni 12 miesięcy.
Chciałbym również podpiąc konto MCK niższego szczebla (podrzędne), które jest prowadzone równiez przeze mnie przez ostatnie 2 lata. Pytanie brzmi Emotikon: Szczęśliwy Czy dane historyczne konta podrzędnego zostaną zaciągniete do wyników skuteczności konta nowoutworzonego?