AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Jak usunąć opinie i zdjęcia dodane przez użytkowników z wizytówki GMF?

Oryginalny artykuł ‘Comment supprimer les avis & photos des utilisateurs sur Google My Business? napisany przez NicoBougouin, najlepszego współtwórcę Francuskojęzycznego forum reklamodawców Google

 

bannerGMB.png

 

 

A/ Kroki, które trzeba podjąć żeby usunąć zdjęcia i opinie dodane przez użytkowników w Google Moja Firma

 

Nie jest możliwe własnoręczne usunięcie opinii czy zdjęć, jedyne co można zrobić, to jak najszybciej i grzecznie odpowiedzieć na opinie podważając ją lub ją oflagować.

 

1. Jak oznaczyć nieodpowiednią opinię?

 

Jest to bardzo proste, wystarczy:

 

 1. Wyświetl Mapy Google.
 2. Poszukaj swojej firmy – wpisz jej nazwę lub adres.
 3. Wybierz swoją firmę w wynikach wyszukiwania.
 4. Na panelu po lewej stronie przewiń do sekcji „Podsumowanie opinii”.
 5. Pod średnią oceną kliknij [liczba] opinii.
 6. review.png
 7. Przewiń do opinii, którą chcesz oznaczyć, i kliknij ikonę flagi (albo ikonę 3 kropeczek obok opinii)
 8. Wypełnij formularz w wyświetlonym oknie i kliknij Prześlij.naruszenie zasad.png

   

   

   

   

  Pamiętaj, że przed przystąpieniem do dalszych kroków dobrze jest zapoznać się z informacją w centrum pomocy na ten temat:  Oznaczanie i poprawianie nieodpowiednich opinii. Warto sprawdzić, czy opinia pasuje do jednej z tych kategorii. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z zasadami dotyczącymi zamieszczania opinii.

   

Aby odpowiedzieć na opinie - to proste - w interfejsie Google Moja Firma możesz przeczytać opinie i bezpośrednio na nie odpowiedzieć.

 

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zredagować opinie, zachęcam do przeczytania wskazówek Google dotyczących odpowiadania na opinie w Google Moja Firma.

 

 

2. Co się dzieje po oflagowaniu opinii?

 

Pamiętaj, że zespół wsparcia, który zajmuje się oflagowanymi opiniami nie skontaktuje się z Tobą,

 

a / Jeśli opinia powinna być usunięta ponieważ narusza zasady Google, zostanie usunięta;

b / Jeśli zespół Google uważa, że ​​opinia nie narusza żadnej reguły lub prawdopodobnie jest efektem realnych doświadczeń, może nie zostać usunięta. Jednym z kolejnych kroków może być rozpoczęcie procedury z prawnikiem.

 

Wskazówka: Im więcej klientów, którzy opowiedzą się po Twojej stronie i podważą negatywną opinię i im więcej pozytywnych opinii, tym bardziej prawdopodobne jest, że ta opinia zniknie.

 

Rada: Nie panikuj jeśli dostaniesz negatywną opinię. Użytkownicy są coraz lepiej obeznani i doskonale wiedzą, że pojedyncza negatywna opinia raczej nie wpływa na reputację firmy, ale sposób odpowiedzi na opinię już tak.

 

Pamiętaj, że wsparcie Google które jest odpowiedzialne za czytanie oflagowanych opinii zapozna się też z Twoją odpowiedzią. Jeśli na przykład ktoś zarzuca Ci że jesteś "nieprzystępny", pokaż w swojej odpowiedzi że jesteś "życzliwy i otwarty".

 

 

B / Najczęściej zadawane pytania dotyczące opinii

 

 

 • Twoje opinie zniknęły w tajemniczy sposób i nie wiesz dlaczego?

Przypomnijmy, Google systematycznie usuwa, bez uprzedzenia, opinie, które ​​nie są zgodne z zasadami dotyczącymi zamieszczania opinii.

 

 

 • Klient chciałby poprawić swoją opinię, tak aby była opublikowana?

Proste, wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule Jak pisać dobre opinie.

 

 

 • Myślisz, że zdjęcia użytkownika szkodzą Twojej firmie?

Zanim oflagujesz zdjęcie sprawdź, czy rzeczywiście zdjęcie pasuje do jednej z tych kategorii.

 

 

 • Oflagowana opinia nie została usunięta, co zrobić?

Najlepszym rozwiązaniem jest ‘utopić’ ją w zalewie pozytywnych opinii.

 

 

 • Próbowałem kontaktować się z pomocą w celu usunięcia opinii z Google Moja Firma przez wiele tygodni, ale bez rezultatu, co zrobić?

Nic, zespół wsparcia nie odpowiada za zarządzanie opiniami, więc nie będzie w stanie Ci pomóc w tym temacie.

 

 

Możesz poprosić nas na forum o pomoc w zredagowaniu najlepszej odpowiedzi na konkretną opinię.

 

Nasza społeczność z przyjemnością pomoże Ci stworzyć spójną i skuteczną odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

 

 

0 Lubię to!
Komentarze
przez Mateusz M
listopad

Myśle że szkoda że się nie da ich usunąć , czasami są ludzie którzy prowadzą swoją działalność a przez konkurenckje są oni oceniani bez podstawinie aby tylko im zaszkodzić.

 

Kilkakrotnie się z tym spotkałem a oflagowanie mimo że dokładnie wiemy że działanie było to nie zgodne bo to opinia konkuręncji i tak nie została skasowana.

 

Ze zdjęciami też jest to samo , juz nie chodzi o ich ilość dodawaną przeż osoby zewnątrz, ale dokłądnie o ich jakść.

 

Nie raz sie spotyka ładne zdjęcia na profilu oglądajać jej kolejne za kolejnym aż tu nagle zdjćei któregoś z klientów , zdjęcie w słabej jakości zamazane i nie ładnie wyglądające w szeregu z naszymi i strasznie sie wyróznia.

 

Powinien być jakiś system oceniający ich jakoś tak jak jest to w formatem .. 

 

 

Pozdrawiam 

Mateusz

przez Krystian P
grudzień

Myśle ,że opiniobiorca ,powinien mieć dostęp do danych autora fałszywych opisów i komentarzy, wówczas sytuacje opisywane przez reklamodawców na forum nie miały by miejsca. Uważam ,że aby temu sprostać winno się wdrożyć system reklamacyjny. W przypadku otrzymania negatywnego komentarza była by możliwość weryfikacji czy dana opinia jest prawdziwa czy też wkradła się złośliwość ludzka lub aktywna kochana konkurencja. Takie zdarzenia mogly by być weryfikowane przez zarządcę google i wszelkie spory można by było skutecznie załagodzić pod okiem osoby trzeciej bez fałszywych kont incognito .Taki wariant jest już w wielu portalach opiniodawczych, sam korzystam z jednym z nich i przyznam ze jest to sprawiedliwe rozwiazanie a przede wszystkim pozbawione mowy nienawiści. Dlatego uważam , że google powinno coś z tym zrobić , bo przecież nikt z nas nie chce być obrażany a niekiedy zastraszany w sieci. Pozdrawiam

przez Andrzej G
marzec

Dlaczego google dopuszczają opiniowanie anonimowe? Jak można udzielić skuteczną odpowiedź na 1 gwiazdkę i to anonimowo. Mam dyskutować o czym i z kim? Firmy opiniowane na googlach są bezbronne. To nie jest fair.

przez Dariusz G
kwiecień

Jaki jest numer do firmy Google,?bo chce aby wykasowali dane ofirmie ktorej juz dawno nie ma.?