Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Dopasowania słów kluczowych - zastosowanie, ciekawe narzędzia - cz. 2

4. Jak zmienić dopasowania słów kluczowych na koncie AdWords.

 

Zaloguj się na konto AdWords i wejdź na zakładkę Słowa kluczowe.

 

Wybierz słowo kluczowe, które chcesz edytować i kliknij rodzaj dopasowania - będziesz mógł je zmienić.

 

 

Jak dokonać zmian na większej liczbie fraz/słów?

 

Zaznacz checkboxy znajdujące się po lewej stronie słów kluczowych, a następnie naciśnij przycisk Edytuj na tabelą ze słowami - kliknij z rozwijanego menu Zmień typ dopasowania

 

 

5. Jak zmienić dopasowania słów kluczowych Edytorem Adwords.

 

Otwórz program Edytor AdWords. (Jeśli nie masz jeszcze Edytora AdWords topobierz go) Wejdź w swoją kampanię. Na wszelki wypadek Pobierz najnowsze zmiany i przejdź na zakładkę słowa kluczowe

 

 

Zaznacz frazy, które chcesz edytować i dokonaj zmiany dopasowania w dolnym panelu pod listą fraz.

 

 

6. Duplikaty słów kluczowych - jak je znaleźć?

 

Procedura jest bardzo prosta. Otwórz edytor AdWords i wejdź w zakładkę Narzędzia >> Znajdź duplikaty słów kluczowych

 

 

Otworzy Wam się okno, w którym będziecie mogli dokładnie sprecyzować, w której kampanii edytor ma szukać duplikatów słów kluczowych, oraz czy mają to być frazy z różnymi typami dopasowań, itp.

 

 

Po kliknięciu Znajdź duplikaty słów kluczowych system wyszuka frazy z zadanymi kryteriami. Jeśli w wynikach pojawią się frazy, które nie powinny się dublować to usuń zbędne frazy bądź je wstrzymaj.

 

Pamiętaj, że jeśli na Twoim koncie AdWords pojawią się duplikaty słów kluczowych w tym samym dopasowaniu to system wybierze frazę o lepszym rankingu reklamy. Jeśli będą to duplikaty w różnych dopasowaniach to system zastosuje reguły jak w pkt. 3 tego artykułu.

 

7. Opcje dopasowania słów kluczowych.

 

Pisałem o typach dopasowań, możliwościach jakie dają typy dopasowań, jak uchronić się przed niechcianymi frazami oraz w jaki sposób system AdWords dopasuje słowa kluczowe z naszego konta do wyszukiwanych fraz. Te wszystkie informacje są bardzo ważne, ponieważ Google AdWords daje jeszcze większe mozliwości poprzez opcje dopasowania słów kluczowych.

 

Te opcje możemy zastosować tylko i wyłącznie do dopasowania ścisłego i do wyrażenia.

 

Aby włączyć tą opcję należy wejść na konto AdWords na zakładkę Ustawienia.

 

Zjedź niżej do sekcji Opcje dopasowania słów kluczowych

 

 

Ta opcja zmienia nieco reguły dotyczące dopasowania ścisłego i do wyrażenia. Z włączoną opcją nasza reklama będzie mogła pojawiać się na frazy w dopasowaniu ścisłym i do wyrażenia, wpisane w wyszukiwarkę Google z błędem, w liczbie mnogiej bądź pojedynczej oraz w różnych odmianach.

 

Opcja może powodować wyświetlanie się podobnych fraz z innej grupy reklam niż fraza wpisana przez Internautę mimo, że dokładnie taka fraza istnieje w innej grupie reklam. Może tak się dziać, ponieważ w takim przypadku zostanie wybrana fraza o wyższym rankingu reklamy.

 

8. Podsumowanie

 

Teraz już wiesz co to jest dopasowanie słowa kluczowego i dlaczego należy je stosować. Mam nadzieję, że pomoże Ci to w jeszcze lepszym zorganizowaniu kampanii AdWords i lepszej kontroli słów kluczowych.

 

 

Kliknij by przejść do części 1

informacje Dominik Myślak

Jestem Partnerem Google AdWords. Kampanie AdWords prowadzę od 2007 roku. Na forum AdWords pomagam od około 2008 roku. Prócz opiekowania się Waszymi kampaniami, prowadzę również szkolenia z ogólnie rozumianego SEM. Jeśli uważasz, że Twoja kampania wymaga pomocy - pomogę Ci, zapraszam.