Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Dodawaj wykluczające słowa kluczowe, aby Twoje reklamy nie wyświetlały się w nieodpowiednich wyszukiwaniach

 

Autorzy: Cara Whitehouse, Paul Jackson, Darren WarwickAdrian Bold


  

Omówienie wykluczających słów kluczowych


W AdWords najważniejsze jest wybranie słów kluczowych, dla których chcesz wyświetlać swoje reklamy, prawda? Tak, to spora część, jednak nie można zapominać o wykluczających słowach kluczowych ani o budżecie.

 

Wykluczające słowa kluczowe to słowa lub wyrażenia, które blokują wyświetlanie reklam w nieodpowiednich wyszukiwaniach. Przykładowo, jeśli sprzedajesz luksusowe meble robione na zamówienie, nie potrzebujesz, aby Twoje reklamy klikali użytkownicy szukający tanich produktów. Podobnie jeśli oferujesz usługi cateringowe, nie chcesz, aby ludzie szukający pracy marnowali Twoje kliknięcia.
 
 
W jaki sposób ja lub moi klienci używamy wykluczających słów kluczowych, aby unikać wyświetlania reklam w nieodpowiednich wyszukiwaniach?

Planer słów kluczowych umożliwia nam identyfikację nie tylko trafnych słów kluczowych, ale także tych nieistotnych. Następnie można je dodać do listy wykluczających słów kluczowych na samym starcie kampanii, aby od początku unikać niepotrzebnych wydatków. Ubersuggest to kolejne świetne narzędzie, które pozwala identyfikować wykluczające słowa kluczowe. Dodatkowo można także wpisywać swoje słowa kluczowe w wyszukiwarce Google i obserwować sugestie autouzupełniania. Gdy kampania będzie już maksymalnie zoptymalizowana, aktywuj ją i na bieżąco analizuj hasła wyszukiwania, aby dodawać nowe wykluczające słowa kluczowe.

 

Nie zapominaj również o kierowaniu geograficznym kampanii. Upewnij się, że wszystkie nieistotne miejsca są uwzględnione na liście wykluczających słów kluczowych obejmującej lokalizację w udostępnianych zasobach.
 
 
Dlaczego wykluczające słowa kluczowe mogą być pomocne?

Jest wiele sytuacji, w których wykluczające słowa kluczowe mogą być pomocne:

 

  • Kierowanie geograficzne
  • Unikanie marnowania budżetu (aby mieć więcej środków dla trafnych i skutecznych słów kluczowych)
  • Unikanie marnowania wyświetleń (aby poprawiać CTR i Wynik Jakości)
  • Unikanie wyświetlania w nieodpowiednich wyszukiwaniach
  • Unikanie wyświetlania reklam nieodpowiednim lub niegotowym do zakupu użytkownikom
 
W jaki sposób dodanie wykluczających słów kluczowych pomogło mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?

Bez wykluczających słów kluczowych optymalizacja kampanii jest tylko połowiczna.

 

Adrian Bold: „W przypadku jednego z naszych klientów, pewnej firmy cateringowej działającej w Londynie, ograniczenie marnowania kliknięć i budżetu na wyszukiwania z innych lokalizacji pozwoliło na bardziej efektywne docieranie do docelowego rynku. W rezultacie współczynnik konwersji wzrósł o 58,8%, a koszt konwersji został znacznie zmniejszony”.

 

Cara Whitehouse: „Dodanie wykluczających słów kluczowych, takich jak 'tanio', 'praca', 'gratis' czy 'porady', dało nam pewność, że reklamy naszych klientów są klikane przez odpowiednio dobranych użytkowników i nic się nie marnuje”.

 

Paul Jackson: „Wykluczające słowa kluczowe to nieoceniona pomoc. Powinny zawsze być częścią regularnego procesu optymalizacji, ponieważ zapewniają maksymalne wykorzystanie potencjału kampanii”.