Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Dodawaj rozszerzenia połączeń, aby klienci mogli dzwonić do Twojej firmy bezpośrednio z reklam

Autorzy: Shweta Shroff, Jack Porter-SmithScott Dunroe


 

 

Omówienie rozszerzeń połączeń


Dzięki rozszerzeniom połączeń klienci mogą komunikować się z firmami, dzwoniąc bezpośrednio na numery telefonu wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google. W ogólnym ujęciu oszczędza to dużo czasu i wysiłku, co poprawia wygodę klienta końcowego, a tym samym zwiększa szanse na uzyskanie konwersji.

 

W jaki sposób ja lub moi klienci używamy rozszerzeń połączeń?


Nasi klienci korzystają zazwyczaj z rozszerzeń połączeń zarówno na urządzeniach przenośnych, jak i na komputerach.

 

Korzystając z harmonogramu wyświetlania reklam, można mieć pewność, że połączenia będą miały miejsce tylko w godzinach pracy firmy, co zapewnia użytkownikom odpowiednią wygodę. Dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia celów konwersji telefonicznych (np. połączenia dłuższe niż 60 sekund), aby odróżnić prawdziwych potencjalnych klientów od takich, którzy nie przyniosą firmie pożytku.

 

Oprogramowanie do śledzenia połączeń umożliwia określenie ich źródeł, np. konkretnych kampanii, słów kluczowych i reklam, aby optymalizować je w przyszłości. Jeśli jednak nie korzystamy z takiego oprogramowania, a chcemy śledzić skuteczność kampanii, alternatywą jest dedykowany, pośredni numer telefonu.

 

Dlaczego rozszerzenia połączeń mogą być pomocne?


Łatwiej jest sfinalizować transakcję przez telefon, rozmawiając z człowiekiem, niż przez reklamę lub stronę docelową – głównie dlatego, że można szybko uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania lub wątpliwości.

 

Użytkownicy mobilni wolą wykonać połączenie za pomocą jednego kliknięcia niż poruszać się po witrynie czy wypełniać formularz, zwłaszcza gdy są w ruchu albo w warunkach, w których wprowadzanie danych może być utrudnione lub ryzykowne.

 

75% potencjalnych klientów B2B uzyskuje się z połączeń telefonicznych, ważne jest więc wykorzystanie okazji, jakie oferuje ten rynek.

 

Urządzenia przenośne generują ponad 50% wyszukiwań w Google, ale zaledwie 30% kliknięć. Dane te pokazują, że ogromny odsetek użytkowników dzwoni do firm bezpośrednio z wyników wyszukiwania, nie klikając nawet w linki do witryn. Dlatego właśnie rozszerzenia połączeń mają kluczowe znaczenie.

 

 

W jaki sposób rozszerzenia połączeń pomogły mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


Przeprowadziliśmy badania, aby zbadać reakcje klientów na czas oczekiwania na telefon po wypełnieniu formularza. Okazało się, że współczynnik konwersji spada, jeśli klient musi czekać dłużej niż trzy minuty. Dodanie rozszerzeń połączeń, czyli możliwości natychmiastowego kontaktu, znacznie zwiększyło szanse uzyskania konwersji.

 

W przypadku jednego klienta z branży BFSI (bankowość, finanse i ubezpieczenia) jakość potencjalnych klientów z połączeń telefonicznych była prawie dwukrotnie wyższa (90% zainteresowanych) niż tych z wypełnianych formularzy (40% zainteresowanych).

 

W branży olejów odpadowych klienci funkcjonują w ciągłym ruchu, dlatego wolą szybko wykonać połączenie niż przebijać się przez witrynę – po prostu nie mają na to czasu, gdyż w tym biznesie powiedzenie „czas to pieniądz” naprawdę ma zastosowanie.

 

W relacjach B2B, gdzie do finalizacji transakcji niezbędne są negocjacje, lepiej jest porozmawiać z człowiekiem niż wypełnić formularz i czekać na telefon. Poza tym na stronie docelowej trudniej jest zaprezentować ofertę przystosowaną do potrzeb konkretnego klienta.

 

Komentarze
przez Wschodząca Gwiazda Tomasz_C Wschodząca Gwiazda
grudnia 2014

Warto zwrócić uwagę, że w Polsce nie ma możliwości skonfigurowania konwersji dla połączeń telefonicznych, gdyż wymaga to korzystania z numeru przekierowania Google, a ta usługa dostepna jest tylko dla numerów telefonów z Australii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Więcej na tem temat w artykule pomocy: https://support.google.com/adwords/answer/2454052?hl=pl

 

Natomiast o samych rozszerzeniach połączeń warto poczytać w tym artykule: https://support.google.com/adwords/answer/2453991?hl=pl

 

Dobrze też jest być świadomym tego, że kliknięcie w przycisk "Zadzwoń" powoduje naliczenie opłaty za kliknięcie, ale nie jest jeszcze tożsame z nawiązaniem połączenia, gdyż po kliknieciu otwiera się dopiero ekran wybierania numeru z wpisamy numerem telefonu.

 

NIestety spotkałem się już z kampaniami, w których było to wykorzystywane do "wykańczania konkurencji" na szczęście Google i na to ma sposoby i po jakimś czasie następował zwrot środków za nieprawidłowe kliknięcia.