Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Witamy na oficjalnym Forum reklamodawców Google
star_border

Dodawaj do reklam linki do podstron, aby kierować klientów do wybranych stron Twojej witryny

Autorzy: Michael Scanlon, Jonathan Maddams, Deana Smart-ZegnaAhmad Diab


 

Omówienie linków do podstron


  

Linki do podstron to dodatkowe linki pod reklamą, które umożliwiają użytkownikom przejście do konkretnych stron Twojej witryny. W ten sposób możesz w jednej reklamie wyświetlać wiele opcji.

 

Jest to szczególnie przydatne, gdy słowa kluczowe, na które kierujesz reklamy, są związane z wieloma produktami, usługami lub motywami.

 

W jednej kampanii możesz mieć do 20 linków do podstron, które można stosować na poziomie całej kampanii lub poszczególnych grup reklam. Każdy link do podstrony może mieć do 25 znaków. W oparciu o użyte hasło wyszukiwania AdWords wybiera do czterech najbardziej trafnych linków do podstron, które są wyświetlane pod Twoją reklamą. Są one jednak wyświetlane tylko, gdy Twoja reklama osiąga jedną z pierwszych trzech pozycji.

 

W jaki sposób ja lub moi klienci używamy linków do podstron?


  

Ahmad: „Korzystamy z linków do podstron, aby pokazywać różne kategorie produktów i usług, a także różne typy produktów. Możemy także wyświetlać użytkownikom bezpośredni link do danych kontaktowych w naszej witrynie. Linki do podstron mogą być również przydatne, gdy chcemy reklamować wyprzedaże, promocje i inne dostępne oferty. Przykładowo: jeśli sprzedajesz zagraniczne loty, możesz wyświetlać dodatkowe linki do podstron do ofert hoteli, wynajmu samochodów czy lokalnych atrakcji."

 

Dlaczego linki do podstron mogą być pomocne?


  

Dzięki linkom do podstron Twoja reklama może zajmować więcej miejsca na stronie wyników wyszukiwania, zapewniać użytkownikom bardziej trafne informacje i więcej opcji, a także lepiej wyglądać. Bardziej profesjonalny wygląd reklamy może skutkować lepszymi współczynnikami klikalności, a w efekcie większą liczbą konwersji.

 

W jaki sposób linki do podstron pomogły mi lub moim klientom osiągnąć lepsze wyniki w AdWords?


  

Reklamy tekstowe są ograniczone pod względem ilości znaków. Dzięki linkom do podstron reklama może zawierać więcej tekstu, przez co łatwiej jest zmieścić w niej przekaz reklamowy swojego produktu czy usługi.

 

Linki do podstron pozwoliły naszym reklamom uzyskiwać więcej kliknięć i poprawiły współczynnik klikalności, nie generując przy tym żadnych dodatkowych kosztów, co miałoby miejsce w przypadku tworzenia nowych kampanii czy kierowania na większą liczbę słów kluczowych. Dzięki linkom do podstron nasz klient mógł zaoferować użytkownikom większą różnorodność stron docelowych.

 

Pewna kampania kierowana na wąską grupę odbiorców potrzebowała większej liczby kliknięć, jednak dodanie słów kluczowych nie było możliwe. Dodaliśmy więc linki do podstron, a te z powodzeniem zwiększyły liczbę kliknięć uzyskiwaną przy tym samym, ograniczonym gronie odbiorców.0 Lubię to!