Obecnie 312 forumowiczów jest online
Obecnie 312 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wizytówka google - google code

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

mam problem: w ostatnim dniu lipca zgłosiła się do nas telefonicznie firma, która zaproponowała rozszerzenie reklamy w google'u poprzez nową usługę "Google Code". miała ona polegać na umieszczeniu wizytówki wśród pięciu pierwszych wyszukiwań na mapie. jako że jesteśmy klientami AdWords myśleliśmy, że chodzi o rozszerzenie tej formy reklamy. Nie mam dostępu do nagrania rozmowy, ale firma ta twierdzi, że zgodziliśmy się na warunki umowy. Rozmowę prowadził właściciel firmy, a nie osoba, która zajmuje się reklamą (ja). Już po zakończeniu rozmowy sprawdziliśmy, czym jest "google code" i że oczywiście nie ma nic wspólnego z pozycjonowaniem. co do wizytówki firmy, założyliśmy ją wcześniej za pośrednictwem firmy zajmującej się pozycjonowaniem nas w sieci. Tyle że teraz jesteśmy nękani wysoką (prawie 3 tysiące złotych) fakturą za wykonanie usługi "Google Code". Na nasz protest co do zasadności faktury dostaliśmy odpowiedź, że "Nazwa Google Code nie jest nazwą zastrzeżoną, bądź też objętą prawami autorskimi. Usługa taka nie jest świadczona przez Google, dlatego też wprowadzenie przez firmę XXXX takiej nazwy nie miało na celu utożsamianie naszej usługi z jakąś inną usługą Google".

Czy może być tak, że ktoś dzwoni, by sprzedać usługę powiązaną z Googlem, ale oferuje pod istniejącą nazwą zupełnie inny, własny produkt? W tym przypadku wpis (bezpłatny przecież) do Google Maps?

Będę wdzięczna za pomoc

- KP