Obecnie 171 forumowiczów jest online
Obecnie 171 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomóż ulepszyć społeczność. Czy na Twoje pytanie znalazła się odpowied

Community Manager

Społeczność cały czas rozrasta się i rozwija, a wraz z nią nasze pomysły, by pomóc Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz – rozwiązania jakiegoś problemu czy też strategii godnej polecenia.

 

Aby społeczność była miejscem, w którym użytkownicy dzielą się swoją wiedzą, by pomóc sobie wzajemnie w rozwiązywaniu problemów, chcielibyśmy, aby każda najlepsza odpowiedź na zadane przez uczestnika pytanie (jeśli taką uzyska) została przez niego oznaczona, lub aby powiadomił nas, jeśli wciąż czeka na tę właściwą.

 

Dlaczego oznaczanie najlepszych odpowiedzi jest ważne?

Jeśli oznaczysz najlepszą odpowiedź, każdy uczestnik Twojego wątku będzie wiedział, że udało Ci się uzyskać rozwiązanie problemu lub niezbędną informację. Pomoże to też przyszłym członkom społeczności, jeśli będą mieli podobne pytania, szybko znaleźć rozwiązanie problemu w wielostronicowym wątku.

 

Jak wygląda oznaczona najlepsza odpowiedź?

Najlepsze odpowiedzi w wątku są oznaczone niebieskim banerem:

Screen Shot 2018-02-05 at 3.09.01 PM.png

Kto może oznaczyć najlepszą odpowiedź?

Trzy grupy społeczności mogą oznaczać najlepsze odpowiedzi:

 • Autor wątku
 • Eksperci (Najlepsi Współtwórcy i Wschodzące Gwiazdy)
 • Menedżerowie Społeczności

 

 

Sprawdzone metody

 • Jeśli jesteś autorem wątku, oznacz jako „najlepszą odpowiedź” wpis, który zawiera satysfakcjonującą Cię odpowiedź na Twoje pytanie. Według nas autor wątku to najbardziej odpowiednia osoba do oznaczenia najlepszej odpowiedzi na swoje pytanie.
 • Najlepsze odpowiedzi są zazwyczaj jasne i zwięzłe oraz zawierają link do dostępnych dodatkowych źródeł (np. artykułów w Centrum pomocy).
 • Jeśli Twój problem jest podobny do tego, na który już w tym wątku została udzielona „najlepsza odpowiedź”, nie dodawaj już do niego komentarza z opisem swojego problemu.
  • Zamiast tego utwórz nowy wątek i w pierwszym wpisie umieść odniesienie do wątku z „najlepszą odpowiedzią”.

 

Oznaczanie „najlepszej odpowiedzi” – instrukcja

 

 1. Kliknij trzy kropki obok najlepszej odpowiedzi
  Screen Shot 2018-02-05 at 3.11.19 PM.png
 2. Otwórz menu i wybierz „Zaakceptuj jako rozwiązanie”

  Screen Shot 2018-02-05 at 3.11.39 PM.png

 

Prośba do innych członków społeczności o oznaczanie Twojego wpisu jako „najlepszej odpowiedzi”

Możesz zauważyć, że niektórzy Najlepsi Współtwórcy, Wschodzące Gwiazdy i Menedżerowie Społeczności mają podpis sugerujący, by oznaczyć ich wpis jako „najlepszą odpowiedź”. Podpisów mogą używać jedynie użytkownicy ze statusem Wschodzącej Gwiazdy lub wyższym, a zatem ta opcja nie jest dostępna dla większości członków społeczności.

 

Jeśli jednak chcesz zachęcić innych użytkowników do oznaczania Twoich odpowiedzi jako najlepszych, możesz dodać informację o tym w stopce na dole wiadomości. Może ona wyglądać tak:

 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”.

 

Możesz też dodać bezpośredni link do tego wątku.

 

W przeszłości prośba do innych użytkowników o oznaczenie Twojego wpisu jako najlepszej odpowiedzi była niezgodna z Wytycznymi dla społeczności.Dzięki zmianie tych wytycznych członkowie społeczności mogą prosić innych użytkowników o oznaczenie w wątkach najlepszych odpowiedzi, o ile robią to w kulturalny sposób. Menedżerowie Społeczności regularnie sprawdzają fora i usuwają wpisy, które nadmiernie promują ich autorów.

 

Pozdrawiamy,

Menedżerowie Społeczności