Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną oraz uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące zapisów i dostępności szkoleń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

MCK i dodanie konta adwords

Magister ✭

Mam założone konto mck na meil:  przykad1@gmail.com, klient dodał tego meila do trwającej kampani adwords... (do swojego konta abym miał wgląd w kampanie: w momencie próby weryfikacji (podłącznia konto). wyskakuje że nie można... gdzie jest problem ?

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Dot.: MCK i dodanie konta adwords

Najlepszy Współtwórca

1.

W G. Apps można tak ustawić skrzynkę by wszystkie wiadomości, które nie pasują do konkretnych kont pocztowych kierowane były na wybrane konto pocztowe (w ramach G. Apps).

W G. Apps są też pseudonimy odpowiednik alisów ale:

- jest ich ograniczona ilość do każdego konta użytkownika,

- kolidują z już istniejącymi Kontami Google.

2.

Domiik i Marcin odpisani za mnieEmotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭

Z Twojego MCK to trzeba zrobić.

1. Łączysz konto klienta:

polacz.jpg

wpisujesz ID konta Twojego Klienta

dodaj.jpg

Klient akceptuje i jesteś managerem tego konta

Magister ✭
Dziękuje Marcin, a co w przypadku kiedy klient chce udostępnić mi tylko podgląd konta a nie udostępniać administrowanie nim, kiedyś na tym meilu było konto adwords ale zostało zawieszone w celu stworzenia dla tego meila konta na mck! Jak pisałem wyżej dostałem od klienta zaproszenie ale nie mogę w żadne sposób połączyć tego z mck,

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie połączysz z MCK takiego zaproszenia. Wręcz nie zalecam. Aby można było zastosować takie rozwiązanie to musisz po takim zaproszeniu utworzyć nowe konto google (które nie ma powiązania z innym kontem adwords) i wtedy mając dostęp tylko do odczytu będziesz miał podgląd do konta.

poproś Klienta, żeby wysłał Ci zaproszenie jeszcze raz. Po otrzymaniu zaproszenia kliknij w link i wybierz opcję - jedną z dwóch (zalecam utworzenie sobie maila w jakimś swoim aliasie) - wtedy wybierzesz opcję nie używam tych usług i wklepujesz ten utworzony adres mailowy i wpisujesz hasło. Weryfikujesz otrzymanego maila od google po utworzeniu konta - Klient akceptuje na swoim koncie - masz dostęp w zależności od nadanych uprawnień - nie połączysz w takim układzie tego z MCK - mail z MCK jest już powiązany z kontem adwords.

Jeśli Klient zmieni zdanie to poproś go o 10 cyfrowy numer id konta. Postępuj jak napisał Marcin. Zalecam do takich oględzin kont założyć dodatkowe MCK podrzędnego i do niego podpinać takie konta do analizy. Jeśli Klient zdecyduje się na usługędopiero przepinać je do wyższego MCK - sprawi to, że nie będziesz sobie śmiecił głównego MCK.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Nie da się podłączyć tak jak chcesz konta które ma przypisane MCK. Jak chcesz mieć tylko podgląd i nie chcesz tego konta podłączać do swojego MCK to utwórz jakiś inny email i klienci będą mogli ten adres dodawać do kont.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Musisz założyć nowe konto Google pod innym e-mailem. Pod nie klient może przypisać uprawnienia do odczytu.

nowy.jpg

Magister ✭
@pogotowie - a czy mogę ten krok zrobić teraz (kiedy klient już wysłał zaproszenie na meila przyklad1@gmail.com) i tam podać stworzonego nowego meila ? czy klient musi kolejny raz wysyłać mi nowe zaproszenie do nowo utworzonego meila ? Czy jeśli pojawi się kolejny klient to muszę "znowu" tworzyć dla niego meila (dla funkcji podglądu konta) czy mogę już korzystać z meila już stworzonego (dla dodawanie mnie do konto tylko do odczytu?)

Magister ✭
udało się, założyłem nowe konto, zalogowałem się do niego, i w tym momencie wkleiłem do przeglądarki link który otrzymałem do weryfikacji na starym meilu (tym przypisanym do mck)

Najlepszy Współtwórca

Można na tym zaproszeniu, bo to Ty decydujesz z jakiego konta bedziesz uzyskiwał dostęp. E-mail w zaproszeniu służy tylko do jego dostarczenia.

Chyba, że jest już nieaktywne po próbie podłączenia na adres z którym był problem z konfliktem kont.

Najlepszy Współtwórca
wręcz jest to zalecane, żeby wysłać zaproszenie na maila nazwijmy go głównego, a konto pod te zaproszenie utworzyć na odrębnym mailu. Po wielokrotnych nieudanych próbach założenia konta na ten sam mail, na który przyszło zaproszenie robię tak:
- proszę o wysłanie zaproszenia na mojego ogólnego maila
- tworzę jakiś odrębny mail pod danego Klienta
- po otrzymaniu zaproszenia tworzę konto na nowo utworzonego maila
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭

@Pogotowie (Twoja odpowiedz rodzi kolejne pytanie Emotikon: Szczęśliwy
- a jak się ma sprawa dodania drugiego meila (nie gmail) do mck i podawaniu go klientom do wysyłania zaproszeń do podglądu konta ?

Przykład:
meil: przyklad1@gmail.com - na który założone jest konto mck
meil: biuro@domenafirmow.pl - który dodaje do mck i jego podaje klientom do przysyłania zaproszeń !? czy to zadziała ? dodam że meil biuro@... mam dodany jako dodatkowy do konta gmail !

wiem że Lech_Krupa odpowiedział na to pytanie częściowow "że meil służy tylko do dostarczania zaproszeń"  ale chodzi mi o to jak to widzi klient który wysłał zaproszenie ? po jego akceptacji i przypisaniu do konta meila utworzonego tylko dla konto klientów do podglądu a nie do ich administracji...  to którego meila w panelu u siebie widzi klient ?

Profesjonalista ✭
z mailami w mck to tak jak pisałem wcześniej: możesz się dodawać jako manager z poziomu twojego mck ale jak klient ci wyśle zaproszenie to na takim mailu się nie podłączysz

Profesjonalista ✭

i jeszcze odpowiadając konkretnie na pytanie o to jaki bedzie się wyświetlał mail. Będzie to wyglądało na koncie tak:

accept.jpg

Magister ✭
@Marcin S. pięknie dziękuje za tą odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy to mnie nurtowało.... Ale to zrodziło kolejne pytanie (mam nadzieje że starczy Wam cierpliwości do mojej osoby).

Pytanie: (dotyczy kont udostępnianych do podglądu) Zakładają że cała procedura została wykonana poprawnie, czyli: klient wysłał zaproszenie na meil: biuro@domenafirmowa.pl ja przyjmuje zaproszenie i dodaje go do konta utworzonego na gmail do tych celów (podgląd kont bez praw administrowania). Klien weryfikuje to... i co teraz:

- w jaki sposób loguję się na konto?
- ile w taki sposób kont adwords mogę dodać do tego jednego konta gmail ? (co prawda wcześniej/wyżej ktoś o tym pisał) Czy mogę mieć tylko jedno takie konto do podgladu kilku kampanii adwords ? jeśli tak to jak wygląda "przechodzenie" między nimi ? Pytam o to bo przecież tu chodzi o podgląd a nie administrowanie nimi !

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Kolorowo niestety nie jest Emotikon: Szczęśliwy

no-success.jpg