Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Naucz się, jak tworzyć reklamy, ustawić kategorie swojego biznesu i sprawdzić jego wydajność.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyszukiwane hasła - czy są tylko fragmentami?

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Mam problem z reklamami AdWords Express. Czy hasła wyświetlane w sekcji "Wyszukiwane hasła" są tylko fragmentami haseł czy rzeczywistymi wyszukiwaniami klientów? Mój problem polega na tym, że klienci dzwonią z pytaniami o bezpłatną usługę i po informacji o odpłatności twierdzą, że taki wynik im się pojawił gdy szukali hasła "darmowa/bezpłatna usługa prawna". Niestety w wyszukiwanych, poza jednym, wyłączonym już na początku, nie ma żadnych haseł ze słowem "darmowa", "bezpłatna" etc. Nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt, że 90% telefonów jest o darmową usługę, co mija się z celem reklamy. Czy da się to w jakiś sposób zawęzić, by reklama nie wyświetlała się dla takich wyszukiwań?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Kasia Emotikon: Szczęśliwy

W Twoim przypadku jedynym wyjściem jest zmiana na "normalny" AdWords. Dzięki temu będziesz mogła dodać sobie jako słowa wykluczające: bezpłatny, darmowy, bezpłatne, darmowe, gratis - i wszystkie odmiany takich i bliskoznacznych słów. Po takim zabiegu reklama nie będzie się wyświetlać na tego rodzaju wyszukiwania. W AdWords Express niestety nie ma możliwości wprowadzenia takiego ograniczenia. Na zachętę mogę dodać, że jest jeszcze co najmniej 7639 podobnych powodów, dla jakich warto korzystać z normalnej wersji AdWords.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Witaj Katarzyno,

W wersji Express nie widzę opcji by wykluczać frazy.

Dobrze by było, gdybyś przeszła na prowadzenie kampanii Google AdWords, gdzie możesz ustawić dla fraz konkretne dopasowanie i co ważniejsze używać wykluczeń, gdzie możesz wykluczyć takie frazy jak "za darmo", darmowe, gratis itp.

Poczytaj o dopasowaniach słów kluczowych https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl

Co więcej na koncie AdWords masz większe możliwości i wpływ na to jak będzie działała kampania AdWords. Zerknij na wątki tu na forum jak i w supporcie na temat grupowania słów kluczowych, tworzeniu reklam tekstowych (minimum 3 teksty w obrębie grupy reklam, by ocenić ich skuteczność) oraz o rozszerzeniach reklam

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Booguś nie bądź taki skromny - jest co najmniej 7640. Nie ująłeś w swojej kalkulacji naszej pomocy tu na forum, gdzie zdradzimy Ci tajniki Google Adwords Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

To prawda. Po raz kolejny bardzo się starałem i znowu wyszła lipa.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Jest jeden najważniejszy powód aby korzystać z "normalnego" AdWords ... nie jest to AdWords Express Emotikon: Bardzo szczęśliwy