Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Naucz się, jak tworzyć reklamy, ustawić kategorie swojego biznesu i sprawdzić jego wydajność.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niekontrolowalny przyrost kliknięć.

Nowicjusz ✭

Od kilku miesięcy korzystam z Google Express. Ustawienia i budżet dzienny są cały czas mniej więcej  te same. Statystycznie ok. 50 kliknięć dziennie. Między 21 a 23 stycznia liczba kliknięć zwiększyła się nagle pięciokrotnie. Po tym przerwałem reklamy więc nie wiem co by było dalej. Konsultant powiedział że trzeba sugerować się  budżetem miesięcznym więc czasem ilość kliknięć może zwiększyć się dwukrotnie. Tylko że w tym przypadku wzrost był pięciokrotny w sposób niezamierzony przeze mnie. Jaka może być tego przyczyna i czy to się może powtarzać? Dla mnie sytuacja jest niekorzystna i chętnie bym to reklamował.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Niekontrolowalny przyrost kliknięć.

Najlepszy Współtwórca

Nie wiem jak dokładnie wygląda to w Google Express, ale w przypadku klasycznego Google AdWords jeśli system przekroczy wartość budżetu dziennego (o dodatkowe regulaminowe 100%), to nadwyżka jest zwracana. Te kliknięcia nadal są widoczne w statystykach, ale Ty ponosisz koszty, tylko do wartości jaką system może przekroczyć Twojego budżetu.

 

Możliwe, że tak samo jest w przypadku Express.

Dominik Myślak

Niekontrolowalny przyrost kliknięć.

Student ✭ ✭ ✭

Cześć Jarosław,

 

Kilka miesięcy temu Google zmieniło swoją politykę i Ty, akceptując te postanowienia zgodziłeś się, że system może w jedne dni wydawać więcej niż założony budżet dzienny, a w inne mniej. W dni z większym ruchem możesz spodziewać się więcej konwersji, stąd takie zachowanie kampanii. Konsultant dobrze Ci podpowiedział, że koszt miesięczny nie zostanie przekroczony, a jeśli tak - wtedy możesz reklamować zwrot. Opisana przez Ciebie sytuacja to ficzer a nie bug Emotikon: Szczęśliwy Nie da się tego wyłączyć.

Niekontrolowalny przyrost kliknięć.

Magister ✭

Temat już minął (bo ze stycznia) ale miałem ostatnio podobne pytanie od znajomego. Warto w takich sytuacjach zwrócić uwagę na 2 kwestie:

- zerknąć do google trends (często odpowiedź jest tak)

- druga sprawa że nie podałeś fraz, branży co by nam pomogło udzielić odpowiedzi 

 

Do tego czasem jest wiele czynników na które nie mamy wpływu, nawet news z tv potrafi "pobudzić" aktywność kont. 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics