Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Naucz się, jak tworzyć reklamy, ustawić kategorie swojego biznesu i sprawdzić jego wydajność.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ciągłe przekierowanie na Adwords Express

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭
  1. Od kilku dni szukam informacji jak mogę zalogować się do konta AdWords. Każdorazowo po wybraniu logowania i wprowadzeniu moich danych (mail w domenie google)logowanie_adwords.jpg
  2. zostaję przekierowany na AdWords Expressprzekierowanie_adwords_express.jpg
  3. Nie mogę znaleźć możliwości przejścia na AdWords. Na żadnej przeglądarce, czyszczenie przeglądarek również nie pomagabrak_adwords.jpg
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
listopada 2015

Dot.: Ciągłe przekierowanie na Adwords Express

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Po kontakcie z support Google udało się rozwiązać problem. Niezbędne było dokończenie całej rejestracji w AdWords Express tj. łącznie z ustawieniem pierwszej reklamy (w oknie ustawień płatności można oznaczyć że rozliczanie będzie manualne co pozwoli na nie podawanie na tym etapie danych karty kredytowej).

Po zakończeniu rejestracji AdWords Express trzeba wyczyścić cookies a następnie można już bez problemu zalogować się na konto AdWordsEmotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭ ✭ ✭
Paweł, a masz konto AdWords, czy tylko konto AdWords Express? Nie mam jak tego przetestować, bo nie mam konta z AdWords Express a bez zwykłego AdWords, ale zacząłbym od próby założenia na tym adresie e-mail konta AdWords np. na tej stronie https://adwords.google.com/um/Welcome/Home
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chciałem używać jednego adresu mailowego i dlatego próbuję zalogować się na ten posiadany od dawna przeze mnie adres. Z tym że nawet jak wejdę na ten link który wskazałeś w pierwszej kolejności po podaniu maila dostaję komunikat "Witaj ponownie. Teraz zaloguj się na swoje konto Google, aby kontynuować konfigurację swojej pierwszej kampanii."
A następnie jak tylko chcę kontynuować to w pasku adresu pojawia mi się https://adwords.google.com/express/plus/Plus?__u=9509039505&__c=2905955265&authuser=0#manage

i kieruje mnie do AdWords Expres. Nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić żeby udało mi się założyć konto AdWords

Magister ✭ ✭ ✭
Twoją odpowiedź rozumiem jako informację, że dotąd nie udało Ci się jeszcze utworzyć konta AdWords - masz tylko AdWords Express.

W tej sytuacji proponuję (to rozwiązanie również nie było przeze mnie testowane): załóż nowe konto AdWords na tymczasowy adres/konto Google i dodaj do niego adres (konto Google), który masz przypisany obecnie do konta AdWords Express. Na pewno nie da się dodać do konta AdWords adresu, który jest powiązany już z innym kontem AdWords, ale czy ta blokada działa również w przypadku AdWords Express tego nie wiem. Jeśli również by występowała, wówczas trzeba byłoby konto AdWords Express przepisać na inny e-mail (uwolnić ten adres) i wówczas założyć zwykłe konto AdWords.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

przeczytaj ten artykuł... zapewne kiedyś na danego maila założyłeś konto google express - czy jest możliwość uwolnienie maila z konta Google Express? Również nie wiem, ponieważ nie robiłem tego z tego rodzaju konta, ale spróbuj (dodam tylko, że nowego maila możesz założyć gdzie chcesz - nie musi to być o2 jak w artykule) - https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Jak-uwolni%C4%87-adres-...

Jak uwolnisz maila z konta Google Express będziesz mógł założyć konto AdWords.

Bądź prostsze rozwiązanie.... po prostu stwórz nowego maila i na nim załóż konto AdWords - chyba, że na dotychczasowym masz wszystkie produkty googlowskie.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Tak żeby było śmiesznie to przy takiej próbie jak opisano w artykule który wskazałeś otrzymuję komunikat:
Konto Google może mieć dostęp tylko do jednego konta AdWords.
Konto Google xxxxxxxxxx@gmail.com ma już dostęp do konta AdWords.

Wygląda to tak jakbym miał dostęp do konta AdWords jednak przy każdej próbie zalogowania jestem przekierowywany na AdWords Express

Najlepszy Współtwórca
bo adwords express jest kontem adwords tylko z mocno ograniczonymi funkcjonalnościami

musisz uwolnić maila i założyć na nim konto AdWords

bądź jak pisałem po prostu załóż nowego maila i na nim AdWordsa
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Dominik - na jednym koncie Google mogą być równocześnie AdWords i AdWords Express (a na pewno mogły być razem jakieś 2 lata temu - wtedy miałem takiego klienta).

Dodatkowo w linku, który niedawno obaj podawaliśmy https://support.google.com/adwords/express/answer/1059045 mamy informację, że:
"Możesz zalogować się w AdWords za pomocą tego samego e-maila logowania co używany na koncie AdWords Express (nawet jeśli nie masz żadnych kampanii AdWords)."

Paweł - spróbuj skontaktować się z Pomocą Google AdWords np. przez chat - być może oni mieli taki przypadek, albo przynajmniej sprawdzą co masz i podpowiedzą co możesz zrobić.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
też tak sądziłem bo miałem jednego takiego Klienta z kontem express, ale po tym co pisze Paweł, niestety nie udaje mu się to

można jeszcze zadzwonić do supportu i zapytać o problem a wręcz o możliwość logowania na express i adwords z tego samego maila
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Można mieć na jednym adresie email konto AdWords i AdWords Express i logować się tym adresem na jedno lub drugie konto bez problemu.
Paweł - spróbuj jeszcze raz zalogować się na konto korzystając w przeglądarce Chrome z trybu incognito (kombinacja klawiszy ctrl + shift + n). Może to coś pomoże.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Próbowałem również trybu incognito i niestety nic to nie dało. Cały czas następuje przekierowanie. Napisałem w tym temacie do pomocy Google może coś wymyślą Szczęśliwy mężczyzna jednak związane będzie to z kilkoma dniami oczekiwania.

Pewne jest, że coś przekombinowałem przy jakimś logowaniu czy to z urządzenia mobilnego czy też może zakładając konto w G+ (tego nie wiem)

Tu ciekawi mnie to co pojawia się w linku tj. plus/Plus? https://adwords.google.com/express/plus/Plus?__u=9509039505&__c=2905955265&authuser=0#manage w momencie przekierowania

Wiem natomiast po tym doświadczeniu, że ciężko jest zarządzać kontem AdWords Express (brak możliwości usunięcia konta lub odpięcia maila)

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Dominik Myślak (Najlepszy Współtwórca)
listopada 2015

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Po kontakcie z support Google udało się rozwiązać problem. Niezbędne było dokończenie całej rejestracji w AdWords Express tj. łącznie z ustawieniem pierwszej reklamy (w oknie ustawień płatności można oznaczyć że rozliczanie będzie manualne co pozwoli na nie podawanie na tym etapie danych karty kredytowej).

Po zakończeniu rejestracji AdWords Express trzeba wyczyścić cookies a następnie można już bez problemu zalogować się na konto AdWordsEmotikon: Szczęśliwy