Obecnie 156 forumowiczów jest online
Obecnie 156 forumowiczów jest online
Naucz się, jak tworzyć reklamy, ustawić kategorie swojego biznesu i sprawdzić jego wydajność.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adres www dla remarketingu

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry

Mam pytanie, nie pamiętam, żebym kiedykolwiek ustawiał adres www w adwords, teraz kiedy stworzyłem subdomenę w ramach mojej domeny i uruchomieniu remarketingu (kod umieszczony na stronie www), ciągle dostaje komunikat"

"Nie wykryliśmy żadnego tagu AdWords w Twojej witrynie lub aplikacji"

Jednakże podczas uruchamiania kampanii "+kampania" nigdzie nie ma możliwości wpisania adresu url którego ma dotyczyć remarketing - skąd więc Adwords wie na jakiej stronie internetowej ma szukać tego kodu? 

Proszę o pomoc co zrobić w takim przypadku? 

ps.

Wcześniej byłem w panelu adwords express - tam się ustawia adres url dotyczący reklamy w adwords, ale tam nie ma opcji remarketingu, nawet nie zauważyłem kiedy reklama była już aktywna i musiałem ją wyłączyć bo kliknięcia leciały w ekspresowym tempie, a mi zależy na tym by lista remarketingowa zaczęła zbierać dane.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Romuald T
lutego 2016

Dot.: Adres www dla remarketingu

Wschodząca Gwiazda

Niestety jak raz włączyłeś remarketing dynamiczny to nie można tego wyłączyć.
Ale nie musisz się tym wcale przejmować.
Po prostu będzie Ci się wyświetlać ten komunikat, ale listy i tak będą zbierane.
Po prostu ignoruj te komunikaty.

nie-mozna-usuwac-rodzajow-dzialalnosci.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Romualdzie rozróżniamy 3 rodzaje remarketingu. Przeczytaj kilka artykułów z supportu na temat remarketingu.

W kampanii AdWords nie musiałeś utworzyć kampanii. Wchodząc na kartę odbiorcy system pokazuje Ci dwa komunikaty. Czy wyłapał włączenie remarketingu z analytics i z adwords.

Ty otrzymujesz komunikat, że system nie wykrył tagu AdWords. Nie ważne czy już go wrzucałeś na swoją stronę czy nie. Po prostu został taki tag wygenerowany i system nigdzie go nie znajduje - na żadnej stronie.

Ale bez problemu możesz takie listy utworzyć przez Google Analytics.

Zadaj sobie pytanie gdzie chcesz prowadzić remarketing? Na początku napisałem, że są trzy rodzaje.

Remarketing w sieci wyszukiwania.
Remarketing w sieci reklamowej.
Remarketing dynamiczny.

A Ty, z którego chcesz skorzystać? Przeczytaj artykuł Pauliny bo bardzo fajnie systematyzuje tą wiedzę. Paulina podaje również linki do odpowiednich artykułów z supportu.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Nowicjusz ✭ ✭

Remarketing w sieci reklamowej myślę.

Chodzi o wyświetlenie reklamy jak największej ilości osób zainteresowanych atrakcyjnie cenowo produktami (nie jest to sklep)  ma tylko zachęcać do kontaktu telefonicznego w sprawie zakupu.

Dziękuję za informację i linka 100% tam zajrzę i spróbuję to rozwikłać

Najlepszy Współtwórca
I dodatkowa kwestia związana z Twoim P.S. Poczytaj o dopasowaniach słów kluczowych, bo pewnie miałeś dopasowanie przybliżone. Plus czy budżet dzienny nie był za niski/wysoki.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję Panowie za informacje, przemielę to wszystko do jutra

w razie czego pozwolę sobie odświeżyć wątek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

tekst

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam Panowie, pozwoliłem sobie wrócić do tematu po paru dniach ustawień, wyczytałem wszystkie wasze poprzednie sugestie.

Powiem tak, generalnie zajmuje się sprzedażą i wykonawstwem kominków. W wyjątkowych sytuacjach (taka akcja trwająca 2-3 miesiące) chciałbym sprzedawać wkłady kominkowe po bardziej atrakcyjnych cenach niż zazwyczaj dlatego w tym celu została stworzona subdomena o nazwie okazje.kominkimyslowice.pl

Jako, że sama subdomena dopiero co powstała, zbieranie osób na listę remarketingową trochę zajmie czy można by ten sam kod remarketingowy zamieścić na mojej głównej stronie i na wszystkich podstronach?

Codziennie mam indywidualnych odwiedzin w okolicach 50-80, mogłoby w ten sposób szybciej uzbierać odpowiednią liczbę osób na liście?

W kodzie tagu remarketingowego mam tag remarketingu dynamicznego i to głównie z nim mam najwięcej problemu, skrypt standardowo zawiera:

dynx_itemid: 'REPLACE_WITH_VALUE',
dynx_itemid2: 'REPLACE_WITH_VALUE',
dynx_pagetype: 'REPLACE_WITH_VALUE',
dynx_totalvalue: 'REPLACE_WITH_VALUE',

zmieniłem to na:

dynx_itemid: 'kominki, 1',
dynx_itemid2: '',
dynx_pagetype: 'purchase',

Gdzie dynx_totalvalue, usunąłem, bo nie ma tu na stronie tylko 1 konkretnego artykułu za konkretną cenę.
Zainstalowałem w przeglądarce Tag Assistant - początkowo wskazywał błąd na dynx_totalvalue, ale usunąłem go i test przechodzi poprawnie.

Próbowałem wg. tych opisów ustawić:
https://support.google.com/adwords/answer/3103357
https://support.google.com/tagmanager/answer/6106009#TestAndDeploy

w jednym przykłądzie sugerują (przykłady):
dynx_itemid: Sedan

a drugim:
dynx_itemid: Sedan, 72103

ustawiałem ze słowem kominki jw. w obu przypadkach i ciągle dostaje komunikat w oknie "Tag remarketingowy":

fot1.jpg

Co tam teraz wpisać? próbowałem już wszystkiego i z wartościami i bez - same ""

Ciągle wykazuje jako błąd.

Mam też pytanie związane z listami remarketingowymi w zakładce ODBIORCY.

Stworzyłem kampanię w opcji (Budowanie świadomości SPRAW, ABY KLIENCI: Wyświetl swoją reklamę)

z listą remarketingową:

lista.jpg
okazje.kominkimyslowice.pl (Remarketing)

i tylko tą mogę edytować, odwiedziny na stronie są a lista w ogóle nie reaguje, jaki może być tego powód?

Reszta to są listy utworzone automatycznie i widzę, że tak jakby ta ostatnia lista (Wszyscy użytkownicy) działała, bo wyświetla "4", wchodząc w nią pisze, że członkostwo jest na 30dni, gdzie można to przedłużyć - wyedytować?

listy2.jpg

Takie listy jak "Użytkownicy, którzy zaczęli proces kupna" na pewno nie będą mnie dotyczyć, próbowałem usunąć, ale nie ma takiej możliwości.

I takie finalne pytanie, czy jest możliwość edycji tagu remarketingu? a nawet skasowania gdy chciałoby się zacząć cały proces od nowa? Czy jest on już na stałe przypisany do konta i potem tylko tworzy się nowe kampanie czy też tworzy nowe grupy reklam pod konkretna stronę www? 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie odpowiem Ci na temat podpięcia remarketingu dynamicznego - nie jestem programistą.

Co do samych list remarketingowych to możesz w tej chwili udostępniać listy remarketingowe.

Kwestia jak masz podzielone kampanie. Czy obie kampanie masz na jednym koncie, czy na odrębnych kontach AdWords?

Jeśli obie kampanie masz na tym samym koncie to możesz korzystać z tych samych list.

Jeśli masz obie kampanie na różnych kontach to możesz udostępnić listy z starszego konta, ale musiałbyś utworzyć Moje Centrum Klienta - potocznie MCK - pamiętaj, że zasada jest taka sama jak przy zwykłym koncie AdWords, że należy wykorzystać maila nie powiązanego z innym kontem AdWords.

Dodany tekst:

Tworząc listy w Google Analytics masz nieco więcej możliwości i po połączeniu kont AdWords i Analytics listy zaciągają się automatycznie do AdWords - również można udostępniać.

kilka przydatnych linków o tworzeniu list

w adwords https://support.google.com/adwords/answer/2454064?hl=pl

w analytics https://support.google.com/analytics/answer/2611404?hl=pl

ogólnie o listach remarketingowych https://support.google.com/analytics/answer/2611268?hl=pl

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Romuald - musisz doprecyzować, co tak naprawdę chcesz osiągnąć.

Na tej subdomenie, którą podałeś, są zaprezentowane dwa modele wkładów kominkowych z cenami, ale nie można wejść do żadnych szczegółów.

Jakbyś miał katalog produktów i chciał wyświetlać reklamy w sieci reklamowej osobom na podstawie tego co konkretnie widziały wówczas remarketing dynamiczny byłby odpowiednim narzędziem.

W Twoim konkretnym przypadku, jeśli chcesz docierać z reklamą w sieci reklamowej do osób, które widziały Twoją ofertę promocyjną (były na stronie subdomeny) nie potrzebujesz remarketingu dynamicznego.

Wystarczy wstawić na stronie standardowy tag remarketingowy, a następnie stworzyć listę na podstawie reguły.

Czyli wchodzi sz do udostępnione zasoby > Odbiorcy, klikasz +Lista remarketingowa i wybierasz Użytkownicy witryny, a następnie definiujesz odbiorców na podstawie warunków.

Np. chcąc utworzyć listę osób, które odwiedziły stronę subdeomena.example.com wystarczy wpisać ten adres jako warunek, a następnie wybrać okres członkostwa i zapisać listę.

lista-rem.png

W podobny sposób możesz używając jednego tagu remarketingowego na wszystkich stronach tworzyć inne listy na podstawie warunków.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Wszystkie kampanie będą na 1 koncie, wszystko dotyczy subdomeny i domeny głównej to myślę nie ma co robić osobnych kont.

Dziękuję, za linki związane z Analytics, mam je cały czas na uwadze, ale najpierw chciałem się uporać z tradycyjną formą ustawiania remarketingu. Na 100% przetestuje tą formę.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Prawdę mówiąc to ma za zadanie trafić do potencjalnego klienta z informacją "oho...tutaj mogę uzyskać rabat praktycznie na wszystko marki BeF i Kratki" te dwa modele to tylko przykład - to samo modele przykładowe po prawej, to ma tylko skłonić do kontaktu telefonicznego. Znakomicie znam podejście klienta interesującego się tą tematyką, jak tu wejdzie momentalnie zrozumie o co chodzi Emotikon: Mrugający

Z tym dynamicznym już w połowie zabawy zrozumiałem, że mi jest niepotrzebny, tylko teraz na moim koncie w żaden sposób nie można tego skorygować - nie ma możliwości edycji takich ustawień (przynajmniej nie dokopałem się do takowej), jedyne co chyba mogę to po prostu usunąć tą część kodu z mojej strony odpowiedzialną za opcję dynamiczną czyli:

<script type="text/javascript">
var google_tag_params = {
dynx_itemid: 'kominki, 1',
dynx_itemid2: '',
dynx_pagetype: 'purchase',
};
</script>

Czy mogę to zrobić? Pozostały kod będzie spełniał swoją funkcję zapełniania list?

Dokładnie ostatnią listę zrobiłem jak podałeś przykład - znalazłem wcześniej przykład na yotube. Wybrałem dokładnie tak jak napisałeś, dałem regułę nazwa tej subdomeny, okres 180 i gotowe.

ps.
Jest możliwość dopisania listy marketingowej do już utworzonej kampanii, która jeszcze nie wystartowała? Przy tworzeniu nowej kampanii jak na załączonym obrazku można to zrobić

zazn-listy.jpg

Starałem się dopisać listę do wcześniejszej kampanii, ale nie mogę znaleźć takiej funkcji - być może jej nie ma.

Podsumowując same listy... do moich celów mogę wyłącznie wykorzystać w kampanii te stworzone z regułą subdomeny? Czy jak stworzę inną listę z regułą pod domenę główną na której mam te 50-80 wizyt dziennie to można by ją bezpośrednim podpiąć do kampanii tak?

Dziękuje za cierpliwość do mnie

Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze : Romuald jak wejdziesz na kampanię remarketingową, którą już utworzyłeś wcześniej to przejdź do zakładki "Sieć reklamowa", wybierz "Zainteresowania i remarketing". Pojawi się z prawej strony czerwony przycisk "+ KIEROWANIE". Pod nim kryje się możliwość dodania lub usunięcia list remarketingowych w danej kampanii. 

Zrzut ekranu 2016-02-11 o 23.35.30.png

Po drugie : możesz wykorzystywać listy remarketingowe zebrane na domenie głównej na kampaniach skierowanych na subdomeny. Pozdrawiam Adaśko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

dziękuję Ci masz rację... kolejna lekcja

Tak myślałem, bo w zasadzie w kampanii określa się stronę docelową, a skąd jakie listy to już nie ważne Emotikon: Mrugający

a wpisując adres strony w regułach list, ma to znaczenie czy pisze się z www czy bez? jak to ma np. w pozycjonowaniu? dla Google to 2 różne adresy jakby nie było.

Najlepszy Współtwórca
W regułach nie ma to znaczenia, ponieważ możesz wrzucić jedynie nazwę podstrony, czyli jak adres wygląda www.abc.pl/testowa.php to w regułach możesz użyć "zawiera" bądź np. "równa się" /testowa.php.

Poczytaj te linki, które podałem kilka postów wyżej, to wiele Ci się wyjaśni.

Dominik Myślak