AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Naucz się, jak tworzyć reklamy, ustawić kategorie swojego biznesu i sprawdzić jego wydajność.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

AdWords Express - problemy początkującego

Nowicjusz ✭

Cześć.

Mam dwa pytania odnośnie prowadzenia kampanii.

Po pierwsze dlaczego opis mam ograniczony do 80 znaków, kiedy u innych reklamodawców widzę, że opisy są znacznie dłuższe?

Druga rzecz. Na mojej stronie reklamuję kilka usług. Chciałbym zareklamować każdą z osobna, z włąsnym opisem i słowami kluczowymi. Przykładowo w wynikach wyszukiwania widzę firmę np ABC oferującą przewodniki turystyczne. Opis skupia się wyłącznie na przewodnikach. Na dole reklamy jest link ABC/przewodniki. Następnie wyszukuję książki kucharskie i w wynikach widzę tą samą firmę ABC, która reklamuje takie książki i link ABC/ksiazki_kucharskie. W AdWords Express znalazłem jedynie dodawanie nowej wersji reklamy jednak link prowadzi zawsze w to samo miejsce, na stronę główną. I teraz pytanie. Czy to są całkowicie oddzielne kampanie, oddzielnie zarządzane i opłacane czy w ramach jednej kampanii jest możliwość wprowadzić taki podział?

Pozdrawiam, Piotr

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Cześć Piotr,

AdWords Expres to bardzo podstawowa wersja reklam, gdzie Ty za wiele nie możesz i oddajesz wszystko w ręce systemu.

To o czym piszesz na pewno robione jest na koncie Google AdWords, na który możesz przejść i wtedy możesz pogrupować słowa kluczowe w grupy reklam i tworzyć dla tych grup fraz konkretne teksty reklamowe - tak jak opisujesz.

Więcej o grupowaniu znajdziesz tutaj https://support.google.com/adwords/answer/2453981?hl=pl

Dodatkowo poczytaj o dopasowaniach słów kluczowych https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl - po prostu nie używaj dopasowania przybliżonego.

Analizuj raport wyszukiwanych fraz kluczowych i wykluczaj frazy. Już na samym początku możesz zadbać o wykluczenia negatywów takich jak złe, niedobre, beznadziejne itp. Jeśli Twój biznes nie jest związany z dawaniem pracy, to frazy takie jak praca, staż studia itp. 

Co do drugiego pytania odnośnie długości opisu. Tak w AdWords możesz korzystać dodatkowo np. z rozszerzeń reklam, co powoduje, że reklama wydaje się większa/dłuższa. Poczytaj o rozszerzeniach. https://support.google.com/adwords/answer/7332837

Jakie dodatkowe korzyści z korzystania z Google AdWords? Np. tworzysz własny harmonogram w który dzień i o której godzinie może wyświetlać się reklama. Możesz wybrać lokalizację na której będzie emitowana reklama. Możesz ustawiać modyfikator stawek dla konkretnych urządzeń jak np. telefony. Pamiętaj by podczas tworzenia kampanii wybrać Wszystkie Funkcje, bo na wersji standardowej nie będziesz mógł tego zrobić.

Pamiętaj również, że masz x możliwości co do wyboru sieci. Wybierz sieć wyszukiwania dla pierwszej kampanii i poczytaj oczywiście o sieci wyszukiwania i sieci reklamowej.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź. 

Przejrzałem linki i bardzo się przydały. 

Pozdrawiam, Piotr.